Tomo Vinkovic TV521

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
dziadek
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2020, 15:38

Re: Tomo Vinkovic TV521

Post autor: dziadek »

We wskazanym linku są przejściówki na normalny wałek. Taką mam. ale jak chcę kosić kosarką rotacyjna to mi rzuca trawą do przodu. podobnie w glebogryzarce. Znalazłem przekładnie orginalną nowa ale to prawie 2000. przegladałem przekładnie do pomp, można dostac juz w granicach 350 zł. Ale jest problem wieloklinu. Czy ktoś wie jakie ma oznaczenie ten w tv 521?Chodzi o dopasowanie redukcji.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Tomo Vinkovic TV521

Post autor: pop »

a nie możesz zmierzyć i porównać z dostępnymi ofertami np.taką jak ta ?
https://allegro.pl/oferta/redukcja-walk ... 8901131415

Jakbyś poszukał chwilę, znajdziesz na pewno wszelkie info o normach WOM.
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

Re: Tomo Vinkovic TV521

Post autor: Boniek »

TV ma zdaje się na wałku obroty w przeciwną stronę niż w większości ciągników i też w sumie nie ma na stałe womu tylko wałek z zabierakami. Stąd kosiarka kręci się w drugą stronę.
Generalnie dobranie takiej przekładni żeby pasowała i nie była większa od całego ciągnika to trudne zadanie, mi pierwsze co przychodzi to ożenić przekładnie od napędu pompy cyklopa, ale tam przełożenie nie jest 1:1.

Może prościej byłoby odwrócić kierunek obrotu w maszynach niż w ciągniku?
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Tomo Vinkovic TV521

Post autor: pop »

Z nudów w pięć minut znalazłem gotową przystawkę zmieniającà kierunek do TV za 1800 PLN oraz na stronie z Japończykami za ok.1000.Cena może boleć ,ale to jedyna opcja ,jeśli nie chcemy lub nie mamy możliwości wystrugać czegoś ,własnymi siłami.
dziadek
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2020, 15:38

Re: Tomo Vinkovic TV521

Post autor: dziadek »

kupiłem orginalną przekładnię. ostatnio obniżyli ceny. w kosiarce zamieniłem miejscami koła pasowe. na sucho smiga az miło . Zobaczymy jak będzie w trawie. Poza tym wstawiłem wspomaganie. Orbitrol od Ursusa, siłownik z allegro. Włączyłem w szereg z rozdzielaczem- ndwusekcyjnym pług z przodu, podnośnik z tyłu. Jestem bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ