mikrociągnik RJS-1

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
MARIO83
Posty: 180
Rejestracja: 10 paź 2008, 21:43

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: MARIO83 »

Czy ktoś posiada wiedzę w temacie na jaką szerokość powinny być ustawione koła w RJS- 1 do pracy z pługiem do orki?
Awatar użytkownika
werty
Posty: 30
Rejestracja: 14 lis 2010, 9:26

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: werty »

Ja posiadam przerobiony pług z konnego, i muszę rozsunąć koła na ostatnie otwory na osiach, po rozsunięciu dopiero uzyskuję dobrą szerokość skiby i dobrą trakcję jazdy, metoda prób i błędów, pozdrawiam.
PiotrRJS-1
Posty: 15
Rejestracja: 21 kwie 2014, 16:50

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: PiotrRJS-1 »

Witam wszystkich forumowiczów i zapewne wielu niezarejestrowany czytaczy.
Od ponad pół roku intensywnego poszukiwania mikrociągnika dzik wreszcie trafiłem i zakupiłem upragnioną maszynę. Padło jednak na mikrociągniczek Mesko RJS-1. W miniony piątek maszyna została uruchomiona i wykonała pierwszą prace na działce - zglebogryzowanie podłoża pod tuje.
Przed dalszymi pracami moja pociecha wymaga jeszcze wielu modyfikacji i usprawnień między innymi:
-wyciek z uszczelniacza lewej półosi,
-poszarpana i niezwijająca się linka rozruchu,
-brak jakiegoś elementu między linką gazu a ramieniem regulatora obrotów,
-przystosowanie do ciągnięcia przyczepy (poprzedni właściciel nieposiadał już oryginalnej przyczepki - a mój mechaniczny koń musi myć dostosowany do przyczepki niewiadowskiej).
Serdecznie proszę osoby posiadające typowe dzieło techniki o wymianę doświadczeń w obsłudze ciągniczka.
Rjs-1,TV521,kosiarka samojezdna zeroskręt silnik dzik
KC57
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 8:05

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: KC57 »

Właśnie remontuję silnik mojego RJS-a i natrafiłem na pewien problem . Po zdjęciu głowiczek okazało się , że nie ma na cylindrach uszczelek , tylko jakieś aluminiowe podkładki.
Nie mam dokumentacji silnika i nie wiem czy to jest normalne , bo gdzieś przeczytałem ,że w zestawie naprawczym są uszczelki. Czy ktoś z was wie jak to ma być?
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: lis »

Pod głowicą powinna być uszczelka okrągła raczej z aluminium, w sumie dwie sztuki.Pod cylindrem też uszczelka z czterema otworami na śruby ale nie z aluminium.
PiotrRJS-1
Posty: 15
Rejestracja: 21 kwie 2014, 16:50

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: PiotrRJS-1 »

Zapytanie do posiadaczy RJS-1 czy istnieje możliwość wymontowania jednej półosi. Mam wyciek z simeringu lewej strony. Widzę żę do kadłuba skrzyni z mechanizmem różnicowym jest dokręcony czop z uszczelnieniem półosi. Czy jest opcja rozebrania jednej strony? W środku niema jakichś zabezpieczeń? I jeszcze zapytanie jaki olejem przekładniowym zalać po wymianie uszczelnienia oraz do jakiego poziomu zalewać? Czy ten bagnecik z przodu jest wskaźnikiem oleju w "moście" i jednocześnie w skrzyni biegów? Dostałem od jednego z forumowiczów instrukcje (wielkie dzięki) ale jest tam opis silnika i katalog jego części. Czy jest jakaś instrukcja samego podwozia odnośnie załączania i zmiany biegów w trakcie jazdy?Czy blokada mechanizmu różnicowego winna być załączana na luzie czy w trakcie jazdy bez obciążenia? Jedna maszyna tyle pytań. Wczoraj trzy godziny napraw i regulacji a potem glebogryzowanie ziemi - efekt i frajda z kierowania maszyną bezcenne.
Rjs-1,TV521,kosiarka samojezdna zeroskręt silnik dzik
KC57
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 8:05

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: KC57 »

Witaj
Moim zdaniem półosi nie trzeba wymontowywać. Wystarczy odkręcić ten czop z uszczelnieniem , zdjąć go i wymienić oring . Sam tego nie robiłem ale z rysunków tak to wygląda. Olej w przekładniach to typowy Hipol 15 lub podobny. Poziom w dolnej przekładni jest na miarce w misie olejowej od dołu mostu po przewróceniu na wywrotnicy.Tam też właśnie trzeba go kontrolować i dolewać.Poziom w górnej przekładni (skrzyni biegów) to właśnie ta miarka widoczna od góry.Biegi można zmieniać w trakcie jazdy ale ostrożnie bo nie ma synchronizatorów więc dobrze jest stosować tzw. międzygaz przy redukcji. Blokadę mechanizmu różnicowego nie należy załączać w trakcie jazdy bo można go uszkodzić. Prawidłowo powinno się to robić na postoju lekko poruszając jedną z osi aż do zaskoczenia blokady .
Mam nadzieję ,że coś ci pomogłem.
Pozdrawiam!
jedrekvx
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:32

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: jedrekvx »

Posiadam Mikrociągnik Mesko RJS-1, przez ostatnie laty stal nie ruszany, aż w końcu zabrałem się za remont. Posiada ktoś może jakieś części na sprzedasz, albo może ktoś wie gdzie mogę takie części nabyć ? Mam problem tez ze stacyjka, wie ktoś jak ja prawidłowo podłączyć (kable do stacyjki) ?
gregi
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2014, 12:27

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: gregi »

jedrekvx napisał/a:
Posiadam Mikrociągnik Mesko RJS-1, przez ostatnie laty stal nie ruszany, aż w końcu zabrałem się za remont. Posiada ktoś może jakieś części na sprzedasz, albo może ktoś wie gdzie mogę takie części nabyć ? Mam problem tez ze stacyjka, wie ktoś jak ja prawidłowo podłączyć (kable do stacyjki) ?
Posiadam ten ciągnik od 1992 roku.W sumie dość udana konstrukcja,gdyby nie ten silnik.Problem silnika rozwiązałem wymieniając go na czterosuwowy 13-konny silnik.Poszukuję również części do tego traktorka,a konkretnie potrzebne mi sprzęgło odśrodkowe.
Arek
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:04

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Arek »

Koledzy potrzebuje wymiary miski olejowej filtra powietrza RJS, może ktos zechciał by sprawdzić i podać.Chodzi o wysokość miski ,odleglość od góry do tej przegrody z otworami ewentualnie ich średnice i ilość oleju. Musze dorobić w/w i te informacje bardzo by pomogły.
KC57
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 8:05

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: KC57 »

Wysokość tej miski to 70mm , odległość blaszki z otworami od górnej krawędzi 44mm , średnica wewnętrzna 104mm , zewnętrzna 112mm ( kołnierza górnego). Do miski wchodzi ok. 0.5l oleju do przetłoczenia na obwodzie. Oczywiście jest to olej typu Lux10 dodawany również do paliwa .
Arek
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:04

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Arek »

Jesli można to jeszcze średnice tych otworów w przegrodzie miski, bo wyczytałem że to bardzo ważne do prawidłowgo dzialania ,a wiadomo że sprzęt nie jażdzi po autostradach.
Podziękowania za dokładną odpwiedz.
justyna
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:31

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: justyna »

witam,

Mam pytanie czy uszczelki pod głowice od wsk 125 pasuja do rsj-1???

Będę wdzieczna za odpowiedz
KC57
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 8:05

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: KC57 »

justyna napisał/a:
witam,

Mam pytanie czy uszczelki pod głowice od wsk 125 pasuja do rsj-1???

Będę wdzieczna za odpowiedz
Nie pasują. To są inne głowice i uszczelki typu pierścień z aluminium.
Arek napisał/a:
Jesli można to jeszcze średnice tych otworów w przegrodzie miski, bo wyczytałem że to bardzo ważne do prawidłowgo dzialania ,a wiadomo że sprzęt nie jażdzi po autostradach.
Podziękowania za dokładną odpwiedz.
Duży wewnętrzny otwór fi40mm plus 12 otworów po obwodzie fi10mm.
justyna
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:31

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: justyna »

KC57 napisał/a:
justyna napisał/a:
witam,

Mam pytanie czy uszczelki pod głowice od wsk 125 pasuja do rsj-1???

Będę wdzieczna za odpowiedz
Nie pasują. To są inne głowice i uszczelki typu pierścień z aluminium.<br>


A w takim razie od czego będą pasować uszczelki pod głowicę do rjs-1, bo nie wiem gdzie i jak ich szukać???
KC57
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 8:05

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: KC57 »

Sorry , ale nie wiem. Jak remontowałem mój silnik to założyłem stare uszczelki ,bo nie były zbytnio rozklepane. Można spróbować pomierzyć rowki w głowicy i poszukać jakiegoś zamiennika.
jantar
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2010, 19:50

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: jantar »

adolviczek1 napisał/a:
potrzebuje wymiarów paska regulatora obrotów i tego kielicha co wchodzą szczęki sprzęgła odśrodkowego

Witam
Mam pytanie odnośnie wymiany paska regulatora obrotów, czy da się wymienić pasek bez rozbiera mikrociągnika RJS-1 po raz pierwszy chce wymienić pasek i nie wiem jak się za to zabrać, za wszelkie informację będę wdzięczny pozdrawiam
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: lis »

Ja wymieniałem w lecie, trzeba rozłączyć od silnika i przełożyć pasek, inaczej się nie da ale to raczej prosta robota, wszystko małe i lekkie.
jantar
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2010, 19:50

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: jantar »

lis napisał/a:
Ja wymieniałem w lecie, trzeba rozłączyć od silnika i przełożyć pasek, inaczej się nie da ale to raczej prosta robota, wszystko małe i lekkie.
Dzięki za udzielenie informacji tak też myślałem, ale wolałem zapytać przed rozbieraniem ciągniczka podrawiam
jantar napisał/a:
lis napisał/a:
Ja wymieniałem w lecie, trzeba rozłączyć od silnika i przełożyć pasek, inaczej się nie da ale to raczej prosta robota, wszystko małe i lekkie.
Dzięki za udzielenie informacji tak też myślałem, ale wolałem zapytać przed rozbieraniem ciągniczka podrawiam

Witam czy może mi ktoś doradzić gdzie mogę kupić silnik Briggs-Stratton do RJS-1 ponieważ części nie mogę nigdzie do niego dokupić. pozostała wymiana silnika.
justyna
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:31

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: justyna »

Mam ciągnik Rjs i mały problem. Zapala i chodzi na wolnych obrotach na jeden tłok, a na wyższych obrotach dopiero chodzi normalnie. Co to może być?
ODPOWIEDZ