Sprzęgło RJS 1 Mesko

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
dking6
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2018, 22:35

Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: dking6 »

Witam!


Zmieniłem w moim RJS silnik na klona gx160, mam problem ze sprzęgłem, które łapie już zaraz po odpaleniu... i stąd moje pytanie... czy wie ktoś jakie sprężyny można założyć lub ma jakiś inny pomysł jak zmodyfikować sprzęgło, bądź silnika??

Obrazek
sj
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:37

Re: Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: sj »

Dzień dobry,
można spróbować wyregulować to sprzęgło na dwa sposoby:

1. regulując śruby sprzęgła tak aby uzyskać wymiar kontrolny 76,7 mm wg zdjęcia
Obrazek

2. regulując śruby tak żeby sprzęgło zaczynało brać przy 1500 obr/min (wg instrukcji), potrzebny byłby pomiar obrotów silnika

Alternatywą jest użycie sprzęgła odśrodkowego np. od zagęszczarki, na paski klinowe. Wtedy ślinik trzeba dać niżej(albo wyżej, nie wiadomo jak wejdzie), a zamiast kielicha sprzęgła założyć koło pasowe (tu jest trochę zabawy bo kielich jest schowany w obudowie skrzyni więc trzeba to jakoś wyprowadzić na zewnątrz). Może takie rozwiązanie będzie mniej brutalne niż oryginalne. Nie wiadomo jednak czy nie wystąpi podobny efekt.

Ogólnie to wydaje mi się, że w oryginale działo się to samo, bo jeśli zapomniałem wrzucić bieg jałowy podczas odpalania, lub czasem wypadał sam z siebie, to szarpak "stawał dęba".

Jak kolega dorobił adapter do silnika? Czeka mnie go samo.
dking6
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2018, 22:35

Re: Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: dking6 »

Obecnie testuje sprzęgło ze zmienionymi sprężynami wewnętrznymi, śrubą. Metodą prób i błędów udało mi się uzyskać poślizg na niskich obrotach ale z powodu pogody nie testowałem z obciążeniem.
Adapter został wykonany przez zakład, który zajmuje się wózkami widłowymi, tak po znajomości ;) .... gdy zrobi się trochę cieplej zrobię zdjęcia i wrzucę tutaj.
czarocm
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:58

Re: Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: czarocm »

A że tak się podepne pod temat bo koledzy widzę trochę się znają jakie świece założyć do rjsa? bo ja mam nie za bardzo a instrukcji nie posiadam niestety. Mój rjs jest odkupiony i nie wiem czy tam siedzą obecnie takie jakie powinny.
dking6
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2018, 22:35

Re: Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: dking6 »

Myślę, że świeca do wsi będzie idealna 😉 ...

https://gmoto.pl/ngk-swieca-br8hs,246.html
Errorbrra
Posty: 13
Rejestracja: 08 sie 2021, 11:17

Re: Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: Errorbrra »

Mamy ten sam silnik.moj ma zrobione moze ze 3motogodziny ale potrafi zimny puscic niebieska chumre.Twoj tez tak ma?
dking6
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2018, 22:35

Re: Sprzęgło RJS 1 Mesko

Post autor: dking6 »

Zimny, przy włączonym ssaniu, puści czarną chmurę, to wszystko.
ODPOWIEDZ