Nowy polski dzik

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
treker999
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2018, 21:37

Nowy polski dzik

Post autor: treker999 »

Witam, wiem ze post nie na temat retro lecz dzis jeden Pan na grupie na fb dotyczacej dzików itp zapytał czy byłby sens budowy nowego dzika lub 4 kołowca na wzor el pola czy tura oraz ile powinien kosztować. Niestety nie moge znaleść posta żeby wkleić lecz jestem ciekaw waszych opini. Pan wspomnial ze w jego okolicy jest wiele nowych jednoosiowców do prac przydomowych wiec moze popyt by byl.
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Re: Nowy polski dzik

Post autor: artur.kajzer. »

Sądzę że pomysł ciekawy. Tylko jak wszystko w Pl pewnie papierki by zabiły projekt na starcie zanim jeszcze by powstał koncept 😛. Tak na serio pomysł do przegadania mimo że ciężko pewnie by było z odpowiednimi materiałami ( skrzynia ma swòj ciężar więc i grubość blach. Silnik 2 suw zamieniony na jakiś 4 suw na przykład wiema, ale to już nie ten klimat 😉 ) do tego cena końcowa po wszystkich prezesach i sekretarkach myślę że była by mało konkurencyjna ( pewnie przekroczyła by 10tyś ) . Prywatna firma z znaczkiem Made in Poland ( a produkcja wszystkiego mimo to w PRC żeby mimo wszystko cenę obniżyć... )Na koniec kwestia jakości, strasznie ciężko by pobić tą z Dzika. Poza tym wszystkim jak Wspominałeś te jednoośowce już są więc ludziska już kupili co za tym idzie spuźniony temat o kilka lat
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
Awatar użytkownika
BPC
Posty: 90
Rejestracja: 02 wrz 2020, 22:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy polski dzik

Post autor: BPC »

Jeżeli masz na to pomysł i czujesz się na siłach to powodzenia i darz bór :)

Osobiście tak optymistycznie bym do do tego nie podchodził zważywszy na sporą konkurencję na rynku i badanie popytu oparte o głos jednego gościa z okolicy :)
Ursus C-4011
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Nowy polski dzik

Post autor: bergman31 »

Oferta nowych ciągników jednoosiowych jest dość duża. Zarówno są to produkty europejskie jak i azjatyckie. Zakres mocy od około 5KM do ponad 25KM. Można wybierać do woli.
Natomiast na rynku jest jeszcze większy wybór jeśli chodzi o niewielkie ciągniki czterokołowe. Jest kilku producentów włoskich, japońskich, koreańskich, chińskich, indyjskich a także międzynarodowych. Każdy producent ma w swojej ofercie kilka modeli różniących się mocą, masą, typem przekładni i wyposażeniem.

Kolejny produkt i to nieznanej marki ma znikome szanse na zdobycie rynku, tym bardziej jeśli za nim nie stoi spory kapitał i zaplecze techniczne.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Nowy polski dzik

Post autor: widelec77 »

:roll:
Nie wyjdzie bo nikt nie zainwestuje w taki projekt.

Dzik traktorek-kosiarka z koszem do trawy to bylby HIT !! Rynek chlonny..Sam bym kupil :)
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Nowy polski dzik

Post autor: Alchemik »

Może nie jedno osiowy, ale inwestycję i budowę kosiarek -traktorów z nastawieniem na dodatkowy osprzęt, prace komunalne itp. proponowałem na innym forum jako według mnie jedną z realnych dróg utrzymania marki Ursus zaraz po przejęciu marki przez pol mot.
Niestety ursus poszedł w tej dziedzinie w przyklejanie naklejek na chińskie małe kosiarki i piły spalinowe.
Nawet przy chińskim silniku, ale z wyższej pułki i przemyslanej mocnej konstrukcji reszty mogło być ciekawie.
treker999
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2018, 21:37

Re: Nowy polski dzik

Post autor: treker999 »

Ludzi z pomysłami i wiedzą do budowy nie brakuje tylko tak jak kolega wyżej wspomniał robota papierkowa by ten pomysł przybiła. A jak to jest z tymi glebogryzarkami agroma weima itp czy trzeba to gdzieś zgłosić ? Mają jakieś homologacje atesty ?
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Nowy polski dzik

Post autor: bergman31 »

Nie mają homologacji dopuszczającej do poruszania się po drogach jako ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny. Te traktorki nie spełniają warunków technicznych dla wyżej wymienionych typów pojazdów.
Atesty bezpieczeństwa jakieś muszą spełniać aby można je legalnie sprzedawać w sklepach.

Jest natomiast przepis, który umożliwia poruszanie się po drogach publicznych takim pojazdem, gdy osoba kierująca porusza się pieszo za nim.
Krzysiek85
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2020, 11:37

Re: Nowy polski dzik

Post autor: Krzysiek85 »

Nie wiem jak z papierkami ale pewnie byłby jakiś problem choć chętnie zobaczył bym nowego dzika. Osobiście patrząc na Ukrainę (Motor Sich) i Białoruś (Belarus 09N) a także na stan sprzedawanych dziś dzików tak jakoś łza w oku mi się kręci, że nie mamy własnej marki.
ODPOWIEDZ