Przepustnica i gaźnik Dziki

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Fenris »

Witam
1.jak regulować ten gaźnik? może ktoś wskazać które śruby są do regulacji i czego?

2.Czy da się trochę wyregulować - dokręcić przepustnicę(?) bo zbierają się krople tam gdzie strzałka pozioma, jest minimalny luz góra-dół
Obrazek
(jakbym chciał to wymienić - czy to oś przepustnicy -czy są gdzieś do kupienia - ewentualnie gdzie szukać kogoś kto regeneruje?)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Silnik ciężko zapala, i szybko gaśnie przy obciążeniu/pracy - otwieranie gazu "na max" czasem już nic nie pomaga ,,, potem też ciężko zapalić, ale zauważyłem, że odpalił trochę lepiej gdy go odchyliłem do tyłu :? Paliwa ponad połowa zbiornika była.

3.Chciałbym wymienić gaźnik, czy np ten będzie ok? czy polecacie inny? - (proszę o link)
https://allegro.pl/oferta/gaznik-motoro ... 9932716911
ze starych linków nazwa ta sama - byle tylko pasował bez przerabiania ....
pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Ursus »

Szczerze mówiąc sam chętnie poczytam opinie innych, bo też mam problemy z tymi gaźnikami.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Fenris »

No właśnie trochę ludzi przecież ich używa . A w necie nie znalazłem żadnej instrukcji oprócz opisu części składowych.

Ewentualnie prosze o radę jaki konkretnie gaznik wybrać najwygodniej chyba z allegro by pasował i co wtedy z tą przepustnicą cieknącą bo rozumiem że ona to osobny temat...
pozdrawiam
Rafał
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Fenris »

To może z tym ktoś coś podpowie, jak zapali i pochodzi (pomijając brak wolnych/średnich obrotów - bo tu nikt nie pomoże pewnie), jak zgaśnie lub wyłączę to jest duuuuuży problem go odpalić -
świecę czyściłem, przedmuchiwałem zaworkiem, podlewałem trochę paliwem i za ChL nie odpala jakaś dysza zapchana ? ale za 1 razem odpala w miarę nieźle po rozgrzaniu coś blokuje?
pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Ursus »

A czy karter masz szczelny?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Fenris »

Jak to stwierdzić? Jak otwieram kranik do przedmuchania świecy to wydaje się że ładnie daję ciśnienie
pozdrawiam
Rafał
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Fenris »

https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2c06fe95d1386467

Proszę odpowiedź czy tu pod nr 58 powinna być taka dysza jak na obrazku instrukcji? W jikovie od dzika ? Kolano powietrzne jest w górę a na instrukcji w dół. Czy ma znaczenie? I jaki mogłoby mieć wpływ jej brak ???
pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Ursus »

Kierunek kolanka nie ma znaczenia, akurat w Dziku jest w górę bo tak jest zamontowany filtr powietrza.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: Przepustnica i gaźnik Dziki

Post autor: Fenris »

Dzięki ale tzn ze pod śruba nr 56 z instrukcji z forum. Powinna być dluga dysza obrotow 58... u mnie brak w srodku.. a co to ma wpływ? Nie możność ustawienia obrotow ?
pozdrawiam
Rafał
ODPOWIEDZ