Białoruś MTZ-05 - serwis i akcesoria

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Alen
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2021, 14:39

Białoruś MTZ-05 - serwis i akcesoria

Post autor: Alen »

Witam,
Mam możliwość kupna ciągnika Białoruś takiego jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=ulcpdQkmels
Wygląda naprawdę na zadbany. W zestawie jest przyczepka (inna niż ta na filmie) pług, koła metalowe, puszki i kultywator.

Co mnie martwi:
Zależy mi na glebogryzarce - ale albo źle szukam albo nie ma do niego akcesoriów bo nie mogę ich znaleźć (co najwyżej znajduję jakieś archiwalne ogłoszenia)
Dostępność części - czytałem w komentarzach pod filmami na youtube, że są problemy z gaźnikiem i jego regulacją oraz membranami i linkami, ewentualnie wyskakującymi biegami.

Sugeruje to problemy z dostępnością części, a co za tym idzie brakiem możliwości przeprowadzania bezproblemowych szybkich serwisów okresowych sprzętu i prawidłowym dbaniem o niego.

Nie widzę aby ktoś sprzedawał do niego akcesoria, a bardzo nie chce zostać ze sprzętem bez glebogryzarki na której mi najbardziej zależy.

Mam nadzieje, że rozwiejecie moje wątpliwości i coś poradzicie. Wskażecie miejsce gdzie te wszystkie części mogę bezproblemowo dostać, albo (czego bym nie chciał ale może to będzie dla mnie najlepsze) odwiedziecie mnie od zakupu tego ciągnika.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Białoruś MTZ-05 - serwis i akcesoria

Post autor: Bolszewik »

Myślę że dostępność części jest wprost proporcjonalna do odległości od naszej wschodniej granicy ....
Jak masz blisko to sobie pojedziesz i kupisz, albo kogoś poprosisz.
Jeśli jesteś z okolic bardziej na zachód trochę problem.
Pewnie da się zamówić ze wschodu, ale trzeba władać językiem Puszkina.

Oglądałem wiele filmików o tym maleństwie i bardzo mi się podobał. Był czas że chciałem takie coś małego kupić z wujkiem, były rozważania nad hondą / chinoleum / "ruskim".
Ostatecznie nic z tego nie wyszło jednak jako posiadacz T-25 jestem poniekąd fanem "ruskiej" myśli technicznej.

Hasło: "Radziecka technika psuje się natychmiast, albo nigdy" ma w sobie wiele prawdy ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Alen
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2021, 14:39

Re: Białoruś MTZ-05 - serwis i akcesoria

Post autor: Alen »

Witam,
Dziękuje bardzo za odpowiedź.
Odpuszczam sobie ten sprzęt bo widzę, że trzeba do niego podejść bardziej kolekcjonersko niż czysto użytkowo, a mi chodzi zdecydowanie o to drugie podejście. W sensie chce sprzęt który będzie pewnym narzędziem ale bez poświęcania mu dużej ilości czasu (części od ręki w necie, zamówienie od ręki i kurier na drugi dzień) bez pieszczenia się.

Jeszcze raz serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Białoruś MTZ-05 - serwis i akcesoria

Post autor: bergman31 »

O części można zapytać u importera ciągników MTZ/Belarus. W ofercie mają nowszy model ciągnika jednoosiowego.
ODPOWIEDZ