Traktorek jikov regulacja gaźnika

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
kocur87
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2021, 22:27

Traktorek jikov regulacja gaźnika

Post autor: kocur87 »

Cześć. Temat pierścieni i ustawienia zapłonu ogarnięty. Po robocie okazało się, że cieknie gaźnik, a że był już zmęczony życiem wymieniłem go na nowy. I znów zaczęły się schody. Z racji uszkodzonego szarpaka (na dniach się ogarnie :mrgreen: ) próbuje odpalić go wkrętarka z nasadka. Silnik zagada na 2 sekundy, strzeli porządnie z tłumika i cisza. Nie startuje.
Gaźnik wygląda tak: https://allegro.pl/oferta/gaznik-jikov- ... 8419915771
Proszę podpowiedzieć jak go krok po kroku wyregulować, bo ja już nie mam pojęcia :evil:
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Traktorek jikov regulacja gaźnika

Post autor: marek »

To strzelanie w rurę to raczej zapłon niż gaźnik. Co do regulacji to wkręcasz śrubkę od przepustnicy a wykręcasz tą od powietrza. Następnie odpalasz silnik i tą od przepustnicy wykręcasz a tą od powietrza wkręcasz .Ustawiasz tak minimalne obroty i wsio.Może zmień świecę.Jak chcesz sprawdzić czy gaźnik w ogóle dostarcza paliwo to wykręć świecę i zatkaj otwór palcem .Przy otwartej przepustnicy wykonaj kilka obrotów wałem .Palec powinien być wilgotny od paliwa.Ten silnik to dwusów?
MichałŁ
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2019, 10:44

Re: Traktorek jikov regulacja gaźnika

Post autor: MichałŁ »

Ja bym powiedział tak.
1.Wkręcasz obie śruby do oporu i próbujesz zapalić silnik. Jeżeli nie che zapalić to odkręcaj regulację powietrza o np 1/4 obrotu i znowu próbuj.
2. Jeżeli silnik już chodzi to wykręcaj regulację przepustnicy (zamykaj przepustnicę) żeby osiągnąć jak najmniejsze obroty przy których silnik pracuje stabilnie i nie gaśnie. Oczywiście ssanie musi być wyłączone.
3. Teraz odkręcaj regulację powietrza np. o 1/4 obrotu i patrz czy obroty rosną. Jeżeli rosną to znowu o 1/4. I tak do momentu przy którym silnik przestanie wyraźnie reagować na odkręcanie śruby. Wtedy cofnij o 1/4 regulację.
4. Teraz odkręcając regulację przepustnicy sprowadź silnik na pożądane obroty biegu jałowego.
Jeżeli dalej nie che pracować na tak niskich obrotach jak potrzeba to powtórz punkt 3 i 4 aż do skutku.
Jak silnik osiągnie temperaturę pracy to regulację trzeba powtórzyć aby osiągnąć zadowalający efekt.
kocur87
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2021, 22:27

Re: Traktorek jikov regulacja gaźnika

Post autor: kocur87 »

Tak jest to silnik dwusuwowy. Wątpię, że to kwestia ustawien zapłonu bo był ustawiany ,,na lampę" więc powinno być ok. Dzięki koledzy za rady. W poniedziałek zrobię kolejne podejście i dam znać odnośnie efektów :)
ODPOWIEDZ