Agria 2800D potrzebna pomoc w naprawie.

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Krzysiek85
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2020, 11:37

Agria 2800D potrzebna pomoc w naprawie.

Post autor: Krzysiek85 »

Witam wszystkich. Kupiłem Agrię 2800D z zamysłem, że będzie pracować zgodnie ze swoim przeznaczeniem w ziemi (mały ogródek, może powiększony zostanie). Ziemia idealna do warzyw z tym, że ciężka w uprawie stąd pomysł na mocnego jednoosiowca. Jak to w starym sprzęcie jest co przy nim robić. Na pierwszy ogień poszedł silnik, pod dużym obciążeniem (oranie) zaczął pluć już z tłumika olejem i pojawił się niebieski dym. Z racji iż kupiłem okazjonalnie drugi silnik po naprawie tymczasowo wstrzymałem się z regeneracją starego, zresztą nigdy żadnego silnika jeszcze nie rozbierałem więc może na lepsze mi to wyszło. No ale przy demontażu silnika wyszły dwa mankamenty, których bym nie rozpoznał gdyby nie film pana Pawła o Agrii 1900D a mianowicie luz na wałku sprzęgłowym
https://youtube.com/shorts/EPIoQa9WAUo?feature=share
I chyba już po mału kończy się tarcza sprzęgła. Czy znacie kogoś kto mógłby mi pomóc w naprawie tego fantastycznego sprzętu? Jakoś tak wyszło, że w życiu musiałem absolutnie nauczyć się wszystkiego sam z tym, że mechanika mnie nie interesowała a teraz najchętniej bym sam wszystko naprawiał tylko wiedzy i umiejętności brak :( a no i co by mało było dziś złożyłem go do kupy żeby przetransportować było łatwiej. Nie dość, że nie odpalił to jeszcze odkręciło się prawdopodobnie koło zamachowe 😔 mam po mału dosyć. Mieszkam w województwie mazowieckim ale jeśli nie będzie innego wyjścia dowiozę wszędzie ten ciągniczek. Mogę się tylko domyślać jak zabawnie się czyta ten tekst ale mi już dawno do śmiechu nie jest a dziś to koło zamachowe mnie dobiło.
ODPOWIEDZ