Sposob na odpalenie rs 09

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: Wiesiek »

Jacek! Co to jest ten plak w sprayu? Może dziwne pytanie ,ale ja z takim określeniem się dotąd nie spotkałem:?
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: jacek0106 »

Witam. Ten plak to taki normalny do nabłyszczania plastików samochodowych. Nauczyli mnie tego w servisie VW, oni tak palą nawet nowoczesne diesle przy różnych awariach pomp czy elektroniki, a na samostart to palą benzyniaki.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: C360-3P »

Dobre.:DPlak do czyszczenia deski rozdzielczej,nabłyszczania
A wystarczyło wpisać plak choćby na allegro
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: Bolszewik »

Super fachowcy z serwisów nie takie cuda potrafią ....

Znajomemu tym cudownym sposobem rozp*******li Volvo.

Jak silnik jest dobrze zrobiony to zapali, że jest po remoncie i może być zaolejony czy zapowietrzony to zapali za którymś tam razem.

Samostartu, plaka czy innego badziewia można już ostatecznie dać troszeczkę, a nie żeby na tym silnik zapalał.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: jacek0106 »

Na plaku silnik volvo raczej by się nie rozpadł. Chłopcy w servisie po awarii turbiny po prostu nie wylali oleju z intercoolera i palili na plak, silnik wciągną olej wszedł na obroty wibracyjne i się rozleciał. To się zdarza, nawet widziałem taki przypadek gdzie ogień poszedł wstecz i jeszcze cały intercooler rozwaliło,cały warsztat był do malowania. Nie znam łagodniejszego środka dla diesli od plaka.
Awatar użytkownika
rafal2329
Posty: 40
Rejestracja: 12 lis 2008, 18:14

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: rafal2329 »

Witam koledzy , padł mi rozrusznik przy rs-ie wie ktoś od czego można przysposobić, albo ma ktoś sprzedać takowego na chodzie . Proszę o kontakt na pw. Pozdrawiam .
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: brutal66 »

jacek0106,zgadzam się z Tobą. Przy odpalaniu na samostart silnik stuka i puka,natomiast przy plaku odpala łagodniej,aczkolwiek jestem przeciwnikiem takich wynalazków prywatnie, chyba że w ostateczności.
O plaku dowiedziałem się od chłopaków z serwisu gdy padła nam nowa koparka:)
Swoją drogą nasze maszyny jeżdżą po 30, 40, 50 lat a nowy sprzęt ma problemy po kilku latach użytkowania....
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1540
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: marek »

rafal2329 napisał/a:
Witam koledzy , padł mi rozrusznik przy rs-ie wie ktoś od czego można przysposobić, albo ma ktoś sprzedać takowego na chodzie . Proszę o kontakt na pw. Pozdrawiam .
Od żuka tylko trzeba dać z 5 mm dystansu od obudowy bo za głęboko wchodzi.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: jacek0106 »

Brutal66 jest tak jak piszesz z tymi nowymi sprzętami. Ale inżynierowie nie są obecnie w stanie sprostać coraz to nowym wyśrubowanym normom spalinowym, a do tego jeszcze musi być duża moc komfort i jeszcze tanio musi być, tak że trwałości nikt nie bierze pod uwagę. Firmy stosują np. system common rail delphi zamiast boscha bo jest połowę taniej a gwarancję wytrzyma. Dbajmy o stare niezawodne traktory i samochody bo takich już nie będzie.
harvester
Posty: 111
Rejestracja: 08 lut 2012, 18:32

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: harvester »

no kto by się spodziewał ze można plakiem odpalic samochód czy traktor , samostart jest bardziej suchy i dlatego nieraz slychać takie stukanie wiec lepiej na plaku i tanszy jest :p
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: jacek0106 »

Tylko zawsze psikamy do kolektora, a nigdy do turbiny czy intercoolera albo filtra, pamiętajmy bezpośrednio do silnika. Nie tyczy to się oczywiście naszych zabytkowych sprzetów na których nie ma tych dupereli.
Awatar użytkownika
scatman
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2011, 1:07

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: scatman »

Gdzieś na forum o renowacji starych czołgów czytałem ze samostart skutecznie pogrążył kilkumiesięczne wysiłki renowacyjne. Odpalał jak złoto aż do pewnego momentu...
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: jacek0106 »

Na samostart to tylko motocykl po zimowej przerwie jak gaznik wyschnie odpalam.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: Wicher »

Samostart to nie taka zła rzecz, ale trzeba go ledwo ledwo co dać do kolektora, rozważnie i zapali :D
W zimie wpuszczałem samostart przez dziurę od świecy żarowej w kolektorze, a obecnie bezpośrednio przez filtr, bo cieplej.
Ale ja miałem to szczęście że od razu po przejęciu C 330 w ostateczne władanie Tatko ostrzegł mnie że przesadne używanie może się skończyć zgięciem korbowodu, a że wtedy gimnazjalny łepek byłem to uważałem strasznie, bo jeszcze się bałem samemu silnik do kapitalki rozkręcać :D przez to do samostartu nie miałem zaufania. Ostatnio się ostatecznie do tego przekonałem bo trochę lipa "palić kota" jak traktor na klepisku w stodole stoi. Ale i tak używam go po dłuższym postoju ciągnika.
No i jeden z podstawowych patentów na samostart, trzeba "zaiwanić" komuś taki zużyty do połowy, do dwóch trzecich - wtedy przechylając flakon można regulować skład mieszaniny, czy będzie mocna czy słabsza, może to dziwnie brzmi ale daje radę. Jak sprzedawałem Rometa to silnik 023 w nim w czasie testów na gaz chodził, właśnie na taki do połowy zużyty samostart. A z nowego flakona to daję mu tylko przez filtr i tylko w zimie, chyba że akurat starego pod ręką nie mam to "psikam" nim z dalszej odległości.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Darcio
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:28

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: Darcio »

Silnik od Rometa na gazie? Najlepszy sposób na jego zatarcie. Silnik dwusuwowy smarowany jest mieszanką oleju i benzyny. Brak smarowania spowoduje jego natychmiastowe zniszczenie. Nie róbcie takich eksperymentów.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Sposob na odpalenie rs 09

Post autor: Wicher »

Owszem, jest, ale chodziło tylko o uruchomienie silnika na kilka sekund, dla sprawdzenie działania zapłonu. Poza tym to był samostart, a ten zawiera środki smarujące. No i kapkę oleju też w gaźnik dostał.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
ODPOWIEDZ