rs 09

Czyli RS i inne
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam wszystkich użytkowników wiekowych traktorków . Ja nie dawno zakupiłem rs-a 09 .Jest w złym stanie ,i potrzebuję troszkę pomocy i informacji ,aby sobie z nim poradzic Szukam panewek i świec żarowych .Nie mam pojecia gdzie jest zamontowany czujnik ciśnienia oleju .Może ktoś coś na ten temat wie .
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

to od czego zaczynasz remont?,ja ciągnę już od lutego i jeszcze ze dwa miesiące do wyjazdu mi zostały--nie na tip-top--- tak żeby wyjechac tylko.
kupiłem złom za duże pieniądze.
Mam panewki korbowodowe ,ale musisz znac wymiary wału,długo leżały ale są nowe.--niewiem czy wiesz ale te panewki się rozwierca.
oprucz tego mogę ci dac numer do gościa ktury jak to się mówi zjadł zęby na rs-ach .
jak co to dzwoń po 15 w normalne dni794633032 PLAY!
aha świec żarowych przynajmniej mój niema tylko spirale grzejne w kanałach dolotowych.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam .Tak że panewki się rozwierca to już wiem .Wymiary wału będą zmienione bo dałem go juz do szlifu .Mój rs też kosztował nie małe pieniadze ,a były właściciel zapewniał że wszystko jest o.k. Oczywiście kłamał .Silnik to kupa złomu .Walczę już z nim od miesiąca .To że nie ma świec tylko coś innego się domyśliłem ,tylko nie wiem jak to wyglada, bo kanały ma puste .A ile takie panewki kosztują?Muszę się przecież przygotowac ha ha .
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: rs 09

Post autor: marek »

Podgrzewacze to takie spirale z płaskiego drutu oporowego po kilka zwoii w każdym kolektorze ssącym dla każdego cylindra osobne połączone szeregowo poprzez wskażnik podgrzewania w skrzynce z instalacją.Zamiast tego możesz założyć świecę płomieniową we wspólnym odcinku kolektora.Bodajże od mtz bo ona nie wymaga podłączenia do instalacji paliwowej ciągnika tylko zakłada się oddzielny zbiorniczek a załącza się automatycznie.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

No dzięki .Teraz przynajmniej mam wyobrażenie jak to wygląda ,ale czy gdzieś można jeszcze takie coś dostac ,a może można samemu zrobic .Pozdrawiam
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

panewki są dośc drogie bo słabo dostępne ---ale u nas gdzie robią szlify--to dorabiają i to kosztuje za jeden czop szlif +panewka 100zł.
a co do "świec" żarowych to kupiłem razem z dolotami 25zł za sztukę ,jedna taka jest na 6v --łączy się je szeregowo.
to nr do gościa :513801308 jeśli nie pomyliłem.
ma dośc dużo części i książkę ci skseruje ja też mam od niego bo na forum nie uprosisz .
ja przy swoim czego bym się niedotkną to muszę robic dobrze że mam kolegę tokarza to dużo mi zrobił za piwo.
a odnośnie czujnika to było kilka modeli i umnie napewno jest wyjście na zegar ciśnienia gdzieś nad filtrem oleju albo za nim,mój blok też u szlifierza ,do przeszlifowania miejsca gdzie przychodzi pompa oleju.
a na wale jakie miałeś wymiary bo poniżej fi53(czop korbowy) i fi63
(czop główny) trzeba dac do utwardzania.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Wal dalem już do szlifu ,Nie pamiętam wymiarów dokladnie ,ale wlaśnie gdzieś w tych wymiarach o których mówileś .Zaskoczyleś mnie jednak tym utwardzaniem .Szlifierz który ma mi zrobic szlif iest solidny ,bardzo dlugo i dokladnie wszystko obmierzyl i mówil że wszystko będzie dobrze ,nic nie wspominal o utwardzaniu .A te panewki to można u was kupic?? pozdrawiam
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: rs 09

Post autor: krakerss »

Witam
Moim zdaniem nie opłaca się remontować tych silników. Można w bardzo dobrej cenie zakupić na allegro praktycznie nie używane silniki. Nie koniecznie 2 KVD, Lepsze (mocniejsze) 4 kVD widziałem w cenie 890 - 1600 zł ( z motopompy, sprężarek, agregat z zerowym przebiegiem z NRD army). Części są bardzo drogie, a robocizna tym bardziej bo dobrych fachowców już coraz mniej. Były koło kwietnia dwa nowe silniki 2 KVD Gość oddał za 1450 zł oba. Zachęcam "lekture" portali aukcyjnych. Pozdrawiam
PS: Szukać: IFA, MULTICAR,MULTIKAR,DDR,NRD, 2KVD, 4KVD,FORSHMIT,RS09, GT125
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

poniżej 1000 silnika nie spotkałem ,a sam szukałem jakieś 3 miesiące temu ,natomiast gośc co sprowadzał takie silniczki chciał ponad 2000 za czterocylindrowca,.
Osobiście wydaje mi się że lepszy dobry remont niż używka niewiadomego pochodzenia a każdy sprzedaje sprzęt "igła" tylko później okazuje się coś innego.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Racja .Zgadzam się z przedmówcą .Ja szukając części zwracałem również uwagę na silniki .Nie znalazłem silnika poniżej tysiaka . Ludzie nie wiedzą ile za to brac . Ja też kupiłem traktorek igłę ,a teraz robię remont kapitalny silnika .U mnie na chodzie był tylko 2 tygodnie i zepsuło sie sprzęgło .Jak rozpołowiłem to okazało sie że wszystko jest do remontu "tragedia ".Jak zrobię sam remont będę wiedział co mam .Już nie raz sie przewiozłem na (uczciwości ) ludzi .Pozdrawiam
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

W temacie panewek:
Ebay w wyszukiwarce wpisac: Pleuellager m22,
pisze że do multicara m 22 i do gt 124,niewiem czy są takie same
jak do rs, a cena konkurencyjna,
Co sądzicie pasują czy nie???????*saycheese*
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Z tego co już się dowiedzialem ,to od Multikara panewki nie pasują do rs-a.Ale w Niemczech można je dostac .Facet do którego dalem wal szlifować ma znajomości w Niemczech i wlaśnie tam zalatwia mi panewki .Powiedzial że cena będzie na pewno niższa niż tu w Polsce .A jaka bedzie to sie okaże .Na pewno was o niej poinformuję .Pozdrawiam
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Witam
jak chcesz instrukcję to ci mogę podesłac za cenę xero +przesyłka.
bo drukarkę ze skanerem musiałem "zutylizowac"jest 288 stron u nas xero po 20gr-przesyłka nie wiem.
jak chcesz coś to pytaj -pomogę jak będę mógł.
robiłem u siebie skrzynię biegów ,sprzęgło, zawieszenie -przeróbka na łożyska oporowe,ze wszystkimi możliwymi tulejkami i smarowniczkami.układ kierowniczy,
teraz będę składał silnik,bo w piątek odebrałem od szlifu wał ,cylindry i tłoki kupiłem u gościa do którego numer podałem wyżej.
zostanie mi hydraulika(masakra) potrzebuję siłownik podnoszenia narzędzi z tyłu,oraz instalacja elektryczna -ale myślę że przerobię od 30stki, i malowanie.
mam tura trochę- spawania i wymiana uszczelniaczy.
dałem za ten złom 3000+300transport---nie popełnijcie tego samego błędu,ale polubiłem go i go skończę i będzie robił.
normalnie fenix z popiołu......
gladius
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:21

RE: rs 09

Post autor: gladius »

Witam mam RSa u ktorego silnik jest wypracowany ,czy ktos z kolegow rozwarzal silnik Andori 2 cylindrowy ktory by zastapil orginal,bo czesci do Andori sa dostepne ,pozdrawiam
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: rs 09

Post autor: marek »

W filmikach na yutubie jest rs z silnikiem od c 330 .Nie wiele tam widać ale się dało założyć.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: rs 09

Post autor: Deleted_User »

Cześć. Mam problem potrzebny mi docisk sprzęgła do rs 09, ale niestety nigdzie nie moge znaleźć. Czy któryś z Was może wie kto ma na sprzedanie.? Bardzo mi potrzebny jak najszybciej.
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

docisk:www.thu.pl kosmiczna cena ale jest
-A co się stało -sprężyny ,podpórki i łapki pasują idealnie od syreny!!!!!!!
oraz używki pod nr:513801308.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: rs 09

Post autor: Deleted_User »

Dzięki za str, naprawdę kosmiczna cena.
Tylko skąd teraz wziąść syrenkę *hilarious*
a ten nr co podałeś to jakiś sprawdzony gościu.?
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: rs 09

Post autor: piotr31 »

czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Książkę jakąś tam już mam .Jest w oplakanym stanie ,ale to zawsze coś.Pawelas widzę że ty zaszalaelś z tym remontem .A ile cię wynioso szlifowanie walu z panewkami?No ja za swojego Koziolka też dalem 3000+ 200 transport ,no i też porażka ..Kacper dociski ma też gościu w Złotoryi .Tam prowadzi sklep z Multikarem Ma pojęcie o rs-ach i ma części Nie dawno bylem w tym sklepie i rozmawialem na temat wlaśnie tarczy On je może zalatwic z Niemiec ,używane ,ale co do ceny to trzeba się z nim dogadywać. teraz jestem w pracy ,ale jak wrócę do domu podam nr tel Pozdrawiam
ODPOWIEDZ