rs 09

Czyli RS i inne
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

A coo? się stało pęknął?napisałem w mailu gdzie kupowałem części,ale masz bdb ciśnienie sprężania, chyba że jak ktoś wspomniał wcześniej otwór w tłoku jest po przeciwnej stronie.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Tak dzięki pawelas za informację no ale tak jak wspomniałeś nie mogę sie dodzwonić do gościa .Mówisz mi że mam dobre ciśnienie ,a mnie sie wydaje że 20 atmosfer na tym niepalącym cylindrze to chyba mało na tym któty zapala jest 25 .A cylinder nie jest pęknięty ,ale ma takie małe wrzery .Skłania mnie ku temu że jest wina sprężania bo ma strasznie duży przedmuch do bloku .Pawelas zdejmowałem głowicę 8 razy komora zawirowania w tłoku na 100% jest dobrze .
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Ja kupiłem po szlifie i ten jeden mi trochę się nie podobał długo by opisywac co tam było ale pierdoła któta mi teraz psuje nerwy,jak piszesz że masz wrzery no to może byc to tymbardziej że u dizla .
ja w swoim wymieniłem sekcje ,zaworki i było to samo po wymianie głowicy nieco lepiej ale i tak zapala na lewy a po chwili załapuje prawy na wolnych nawet jak się nagrzeje nie chodzi z lewego piękny głosik a z prawego niejakie :foch foch......................może to i zestaw tlok cylinder niepowiedziane że ktoś kto robił szlif zrobił tip top.nie mierzyłem wymiarów jak kupiłem .mam jeden cylinder i chyba wyjdzie szlif z niego jak się obrobię to zawiozę do szlifu jak to nie pomoże no to załamka .
w silniku nie wyciągałem tylko wałka rozrządu jak by ktoś wiedział czy tam niema jakiegoś haka??>?????
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Ja stawiam na nieszczelny cylinder.Muszę tylko teraz gdzieś taki dostać ,taki do szlifu,a jak nie to ,to tak jak mówisz załamka .A z tego co wiem to wałek jak ustawiłeś tak jak był wcześniej to nie ma tam haka Pozdrawiam i powodzenia.A jeszcze ,a może ty masz jakiś stary cylinder
Awatar użytkownika
rafal2329
Posty: 40
Rejestracja: 12 lis 2008, 18:14

RE: rs 09

Post autor: rafal2329 »

witam kolegów i proszę o pomoc ! kupiłem rs-a i okazało się że jest uszkodzone sprzęgło a dokładnie pęknięta jedna z łapek . Na sprzęgle widnieje napis RENAK 62 cyfry zgadzają się z rokiem produkcji ale może to być zbieżność z jakimś symbolem . proszę o identyfikacje i ewentualną podpowiedź gdzie takie łapki można kupić . Chyba że ktoś takowymi dysponuje i chciałby odsprzedać to proszę o propozycje na p.w. pozdrawiam ...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: rs 09

Post autor: marcin102m »

kolego łapki pasują z syrenki ogólnodostępne na skupach złomu
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam wszystkich i proszę o pomoc.Poszukuję cylindra do rs-a nominalnego do szlifu.Mój tłok ma wymiary 90,41 i do tłoka chciałbym dopasować cylinder.Wszystkie moje kopalnie części już obdzwoniłem i porażka nie dostałem cylindra .Może ktoś ma zalegajacy gdzieś w gramajdach ,lub wie gdzie można dostać .Prosze o pomoc .A i wszystkim życzę udanego długiego Majowego wekendu.
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: rs 09

Post autor: Szczepan-1990 »

Jeden cylinder mogę Ci odsprzedać w nominale. nawet bez szlifu by się nadał
Awatar użytkownika
rafal2329
Posty: 40
Rejestracja: 12 lis 2008, 18:14

RE: rs 09

Post autor: rafal2329 »

dzięki za informacje Marcin 102m ale dzisiaj zajrzałem głębiej i okazuje się że coś jeszcze więc poszukuje już całego sprzęgła ma ktoś z kolegów jakąś rade ?? pozdrawiam
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Szczepan jestem zainteresowany tym cylindrem .Ja napewno go dam do szlifu ,bo ten tłok i cylinder mam już prawdopodobnie po szlifie więc cylinder dopasuję do tłoka .
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

http://allegro.pl/claas-docisk-sprzegla ... 72336.html
zobacz czy to sprzęgło nie podpasuje?????
no i napisz coś tam głębiej znalazł?
za używkę chcą koło 400zł.
(do rafał2329)
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: rs 09

Post autor: C360-3P »

Zobaczcie ego RS-ka co on ma z przodu?Było takie cosik czy to inwencja twórcza?
http://otomoto.pl/nosnik-narzedzi-rs-A60860.html
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: rs 09

Post autor: Bolszewik »

Został poddany "ursucyzacji" *flower*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: rs 09

Post autor: marek »

Wikipedia podaje że rs 09 był produkowany do 1968 roku.Gdzieś spotkałem się że do 1972 .Silnik 18KM a ten z 1979 i silnik25KM. Czyżby nowa wersja.*eek*
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Szczepan nie wiem czy dochodzą do ciebie moje wiadomości ,bo sie nic nie odzywasz .Cylindrem jestem zainteresowany ,tak jak wcześniej już mówiłem .Pozdrawiam



Witam wszystkich.Nadal mam problem z cylindrem .Kupiłem cylinder od jednego retrotraktorzysty miał być dobry ,ale jest kicha 16 atmosfer .Kupiłem cylinder wraz z tłokiem ponoć z dobrze pracującego silnika ,ale coś mi sie wydaje że to nie prawda .Mam już dość .Może ktoś mi pomoże
nadal poszukuj cylindra.A i jeszcze mam pytanie czy można do rsa do wtrysków założyć końcówki od DT 75 pasują tylko mają grubszą iglicę ???
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: rs 09

Post autor: Bolszewik »

Nie wiem czy Ci pomogę, ale ja bym szukał części w przedsiębiorstwach typu MPO, Zieleń Miejska itp. Oni mieli Multikary a jak wiadomo tam są takie same silniki. Mogą mieć coś na zbyciu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: rs 09

Post autor: C360-3P »

Z Multicara M22 pasują części silnikowe do RS-a ale z 4-cyl silnikiem i do mojego.Ten orginał 2-cyl z RS-a ma zupełnie inną budowę i inna pojemność tak że cylinder nie podejdzie.
Co do części Multicarowych to te silniki pracowały także w napędzie deszczowni ,i spotkałem w tak zwanej kolebie(wozidło budowlane)

Co do sprężania:
Czy kolega sprawdzał odległość tłoka w GMP od czoła cylindra?
Bo zakładam że zawory dotarte i głowica szczelna
Pomierz jeszcze luzy na zamkach pierścieni i luzy na tłoku to coś wymyślimy
Może to nie cylinder


Co do końcówek:
końcówki wtrysków są produkowane w podobnej obudowie zewnętrznej.Grubsza iglica inne ciśnienie otwarcia
Tak że podmianka na pierwsze lepsze nie podejdzie.Parametr ciśnienie otwarcia ustawisz ale wydatek wtrysku jest inny i tu jest główny problem.Będą lać lub ledwo tryskać
Jedynie można szukać po parametrach silników lub w katalogach zamienników
1-Pojemność cylindra jak najbardziej zbliżona(nie turbo)
2-ciśnienie otwarcia wtrysków
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

na końcówkach od c-330 chodzi.
kamil82
Posty: 48
Rejestracja: 04 kwie 2011, 10:21

RE: rs 09

Post autor: kamil82 »

ile ma biegów
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: rs 09

Post autor: marek »

Rs ma 4 szosowe i 4 polowe w przód i w tył ,czyli razem 16.



Panowie, czy może mi ktoś podać wymiary frezu w tarczy sprzęgłowej?Średnice i wymiary szerokości zęba.
ODPOWIEDZ