rs 09

Czyli RS i inne
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam wszystkich. Słuchajcie dalej poszukuję cylindra do rs 09 nominalnego do szlifu .Ten który kupiłem od retrotraktorzysty z kluczborka to porażka wyrzucone pieniadze .W takim stanie że ja go na złom wyrzuciłem , Nigdy bym nie sprzedał komuś takiego czegoś za 150 zł Ale zdarzają się ludzie że tylko ich nazwać tym co koń pod brzuchem nosi .
Może ktoś ma cylinder na zbyciu .Pozdrawiam wszystkich



Jasna choroba jak mnie dawno tu nie było .Witam wszystkich .Dalej szukam cylindra nominalnego do szlifu jak już wcześniej pisałem .Jejku ratujcie .No bo masakra .Na pewno ktoś ma lub wie kto posiada takowy .Pomocy .
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: rs 09

Post autor: Bolszewik »

Mogę zapytać bo wiem gdzie mają kilka multikarów.

Czy jesteś zainteresowany wyłącznie nominałem czy coś gorszego może też wchodzić w rachubę ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

jestem zainteresowany wszystkim byle w rozsadnej cenie .Ale z tego co wiem to multikar ma inne cylindry niż rs
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

RE: rs 09

Post autor: tartak »

czolgista 55 napisał/a:
Witam wszystkich. Słuchajcie dalej poszukuję cylindra do rs 09 nominalnego do szlifu .Ten który kupiłem od retrotraktorzysty z kluczborka to porażka wyrzucone pieniadze .W takim stanie że ja go na złom wyrzuciłem , Nigdy bym nie sprzedał komuś takiego czegoś za 150 zł Ale zdarzają się ludzie że tylko ich nazwać tym co koń pod brzuchem nosi .
Może ktoś ma cylinder na zbyciu .Pozdrawiam wszystkich



Jasna choroba jak mnie dawno tu nie było .Witam wszystkich .Dalej szukam cylindra nominalnego do szlifu jak już wcześniej pisałem .Jejku ratujcie .No bo masakra .Na pewno ktoś ma lub wie kto posiada takowy .Pomocy .

witaj ja mam cały silnik 2 cylindrowy z multikara za 750 zł na chodzie. z kad jestes?
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witaj tartak dzieki za ofertę ,ale ja w swój silnik włożyłem troszkę pieniedzy i nie chciałbym go zamieniać .Jestem z okolic Zgorzelca .W swoim silniku mam wał po szlifie nowe panewki główne i korbowodowe ,głowice po regeneracji .A poza tym nie bardzo już ufam ludziom .Traktorek miał byc w idealnym stanie jesli chodzi o silnik ,A pracował u mnie tylko dwa tygodnie .cylinder kupiłem od retrotraktorzysty szczepan 1990 i kicha (oszust ).Potrzebuję cylinder nominalny ,a ja go dam do szlifu i wtedy jestem pewien
tartak
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:41

RE: rs 09

Post autor: tartak »

to jak to szczepan 1990 cie oszukał nono a niby retrotraktorzysta a kolegów z forum oszukuje NIE ŁADNIE! kurcze ja niemam takiego cylindra hm ale popytam jak cos to sie odezwe
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

A powiedz mi jeszcze tak .Czy silnik z multikara pasuje bez przeróbek na skrzynię biegów i sprzągło do rs a .No i jeszcze z kąd ty jesteś ??
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Z OKAZJI NOWEGO ROKU WSZYSTKIM RETRO TRAKTORZYSTOM I MIŁOŚNIKOM WIEKOWEGO SPRZĘTU ROLNICZEGO ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, ORAZ SPEŁNIENIA MARZEŃ



Witam wszystkich po dość dłuższej nieobecności .
Po długich poszukiwaniach w końcu kupiłem cały silnik do rs a ,tak jak wielu mi doradzało .
Teraz mam nadzieje że w końcu uda mi się uruchomić już długo niepracującego rs-a
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: rs 09

Post autor: C360-3P »

czolgista 55 napisał/a:
Czy silnik z multikara pasuje bez przeróbek na skrzynię biegów i sprzągło do rs a .
Tak pasuje i ja taki mam założony z Multicara M22
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09

Post autor: GMalec »

witaj ~C360-3P opisz mi jak masz połączony ten silnik multicara w rsku bo ja mam 4 cylindrowy i jak tam połączyć ten kielich z kołem i walkiem ze skrzyni.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: rs 09

Post autor: C360-3P »

GMalec napisał/a:
witaj ~C360-3P opisz mi jak masz połączony ten silnik multicara w rsku bo ja mam 4 cylindrowy i jak tam połączyć ten kielich z kołem i walkiem ze skrzyni.
Nie rozumiem pytania.Rozbierałeś to w ogóle?Masz koło zamachowe org tego 4 cyl?
Zapodaj fotki co masz
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09

Post autor: GMalec »

tak mam koło z 4 cylindrowego no i jak przykrecic ten kielich do tego koła niema otworów zeby przykrecic
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: rs 09

Post autor: C360-3P »

Zapodaj fotke tego koła.z czego masz ten silnik wyciągnięty?Możliwe że inne koło masz założone.Jak nie ma to zostaje wiercenie i gwintowanie.
Masz takie jak ja?http://imageshack.us/photo/my-images/853/p5080102.jpg/
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09

Post autor: GMalec »

tak takie mam i to drugie tez mam to co masz w galeri na koncu sciete
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: rs 09

Post autor: C360-3P »

To są fotki tego samego koła zamachowego.Jedyne co było przerabiane to ten kielich wewnętrzny do wymiaru jak na foto z tarczą.Widać ile był za długi(Z tym modelem koła).Niestety nie mam więcej fotek.
Drugie co trzeba było dorobić to szpilki z innym gwintem.

Na pocieszenie to jak ci się znudzi to możesz skorzystać z tego pomysłu
http://www.suckindiesel.com/thingy/view ... =31&t=1242
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam po długiej nieobecności .W końcu mój rs jest na chodzie .
Ręce mi opadały ,ale jakos wytrwałem .
Potrzebuję na chwilę obecną schemat instalacji elektrycznej .
POMOŻE MI KTOŚ ???
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09

Post autor: GMalec »

hej ja gdzies mam schemat instalacji do rs 09 tez mam takiego
eresik1996p
Posty: 70
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:53

RE: rs 09

Post autor: eresik1996p »

Czy mógł byś umieścić kolego ten schemat na forum ogólnym? Myśle że w ten sposób zkorzystało by z niego wielu szczęściarzy którym dane jest posiadać RS-a *yes*
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam .To fajnie ze ktoś ma taki schemat . GMlec a w jaki sposób byłbyś mi w stanie ten schemat przesłać .Ale może eresik ma racje .Taki schemat przydał by się może szerszemu gronu użytkowników.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rs 09

Post autor: GMalec »

Wiem ze w magazynku jest schemat elektryczny instalacji do zetora 25k wiec moze wysle schemat do Pawla(Ursus) i wstawi do magazynka i bedzie dostepny dla kazdego mam takze przekroj calego rs-a wiec tez sie przyda
ODPOWIEDZ