rs 09

Czyli RS i inne
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Mój wał był poniżej 63 i 53 więc kupiłem trochę grubszy do szlifu+"koszyk "panewek za 250 zł.
u nas szlif 25 zł za czop. za szlif,dopasowanie panewek i tulei sworzni zapłaciłem:300zł.
Gośc którego nr. podałem wydaje mi się w porządku ,ma sporo części,a ceny --tak mi się wydaje--- w miarę.
Wczoraj kupiłem za pobraniem cylinder tylnego podnośnika i filtr powietrza za 200zł --dobrze???
A wcześniej kupiłem tłoki i cylindry(po szlifie) nie chcę skłamac ale chyba 700zł dwa komplety z nowymi pierścieniami
Acha!!! jeśli skombinujecie wał grubszy od poprzedniego to panewki można dopasowac od poprzedniego
"Gośc" o którym wspomniałem chętnie służy radą--osobiżcie polecam.
I prosiłbym o namiary na gościa ze Złotoryi.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

No to mnie szlif walu razem z panewkami będzie kosztowal okolo 6 stówek .Facet do którego daleś mi wcześniej nr ,za panewki chcial 500 zl .Szlifierz zalatwia mi panewki w Niemczech i maja być tańsze .Dlugo nie odpisywalem bo komp mi siadl i dalem go do naprawy .Pisać mogę teraz tylko jak jestem w pracy i oczywiście zapomnialem numeru do faceta ze Złotoryi ,ale postaram sie go jak najprędzej podać .Pozdrawiam
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Witam
wcześniej chciał 500 za wał z panewkami ,ja kupilem za 250 używany do szlifu ale w dobrym rozmiarze+trzy pan. glowne i pięc kpl. korbowodowych i ze trzy sworzni.
od niego nabyłem tłoki cylindry pierścienie i sworznie i jeszcze kilka rzeczy.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Witam .Widzisz ode mnie chciał tysiaka za nowy wał ,a za używany 500 i za panewki też 500zl . Ja kupiłem u niego tylko pierścienie za 220 zł No ale dobra temat zamknięty . To jest numer do Złotoryi o którym wsześniej mówiłem 604 14 26 84. Kompa mam już dobrego wiec będzie mnie tu wiecej ha ha .Powiedz mi tylko jeszcze czy byłeś kiedyś w Wilkowicach ,o których sie tu na tych stronach wiele mówi na festynie ,czy raczej na zlocie .Pozdrawiam
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Witam
Nie byłem ,ponieważ RS-ka kupiłem w lutym i to mmial byc ciągniczek do drobnych prac .
Chciałem na początku "esioka" ale ten mnie skusił turem (odśnieżanie podwórka) ,no i nie wiedziałem że części tak mało dostępne i drogie.
Podpaliłem się za bardzo .
Ogólnie "po godzinach "prowadzę drobne prace blacharsko-lakiernicze
i tych środków prowadzę remoncik--inaczej żona już by mnie wyrzuciła z domu.
No i ogromna pomoc za strony mojego kolegi który jest tokarzem w firmie gdzie jeszcze można fuszkę zrobic.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Mój rs też ma być do drobnych prac .Mam koniki wiec glównie mial pracować przy sianokosach ,no ale nie wiem czy zdąży w tym roku .Myślę jednak że dam sobie z nim radę .Podoba mi sie .Żona też czasem uszczypliwie przytnie ,że mial być super sprawny ,jak zapewnial sprzedający ,ale nie marudzi .Też robię przy nim z doskoku ,bo mam inną robotę .Remont domu . Pozdrawiam Witam .No i nic nie wyszło .Panewki do rs a w Niemczech kosztują około 200euro . Dałem sobie spokój .Czy ktoś ma panewki za mniej niż 500 zł
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

szlif masz już wału zrobiony?
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Nie szlifu jeszcze chyba nie mam .Jutra pojadę do szlifierza to się wszystkiego dowiem



Dzisiaj kupiłem panewki i we wtorek odbieram wał ze szlifu .Zacznę składac silnik .Aż się boję ha ha ha
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

to ile dałeś za panewki????
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Za panewki dalem 500 zl
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

no to nieźle-------
pisałem że u nas za czop szlif +panewka kosztuje suuuwe
rs---ma cztery czopy dwa główne i dwa korbowe ----to cztery stóóóóóówki
ze szlifem
nieźle zainwestowałeś.
a jakie średnice (czopy korbowe i główne)?
Ja przez nieuwagę też trochę pojechałem--wał +panewki 250 +szlify 300
ale za nieuwagę się płaci ---co najmniej stówkę na takiej imprezie----
ale co tam --z czego ci ludzie mają życ.
powodzenia czołgisto ja silnik --jak mi się nic nie napatoczy --składam od poniedziałku
pamiętaj czyszczenie ,mycie i wydmuchanie wału i wszystkich części składowych układu korbowego to podstawa!!!!!!!!!!!!!!!
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Średnica czopów to 64, 2 główne i 53,8 korbowodowe .Piszesz z czego ci ludzie mają życ ,ale z czego ja mam brac ha ha ha .Ja też zacznę składanie w tym tygodniu .I dzięki za przypomnienie "czyszczenie ,mycie, i wydmuchiwanie części to podstawa "Powodzenia przy składaniu .Pozdrawiam



Jak idzie składanie silnika ?????.Pozdrawiam



*tup*
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Witam
Jeszcze nie wystartowałem ze składaniem myślę że w tym tygodniu coś ruszę.
wbrew pozorom niektóre błache pierdoły potrafią dużo czasu zabrac,
ale w tym tygodniu napewno wał będzie siedział w bloku.
A jak u Ciebie???
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

No ja też jeszcze nie ruszyłem ,bo wał jeszcze nie jest po szlifie ,a zgrabiarke do siana ciagam Maluchem ha ha . Pozdrawiam .A jeszcze miałem zapytac .Ty jesteś z moich okolic?????
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

Nie jestem z twoich okolic,jestem z okolic Wieruszowa.
trochę mi gościu od szlifu kichę odstawił ,spasowałem dziś wał z panewkami i korbowodami.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Ja jeszcze nie odebrałem wału .Odbiorę go we czwartek .Ja jestem z Lubania .Pozdrawiam



Mam już wał jutro zaczynam składac



Próbuję się dowiedzieć jakie ciśnienie oleju powinno byc w silniku rs 09 i gdzie można zamontować zegar ciśnienia
Awatar użytkownika
Rs 09
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:13

RE: rs 09

Post autor: Rs 09 »

czolgista 55 napisał/a:
.Ja jestem z Lubania .Pozdrawiam
O! mieszkamy niedaleko siebie ja jestem z bolesławca.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

A witam " Rs 09 no to jesteśmy z jednych stronmam już prawie złożony silnik
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: rs 09

Post autor: pawelas »

uważaj żeby ci się jakaś piergoła niedostała do kolektora ssącego-bo ja miałem przeboje ale wybrńąlem.
nadal "mały"mankament --nie odpala bez grzania przy tych temperaturach--
chyba coś nie tak,
kupiłem płomieniówkę i nie zawacham się jej użyc.
Zyczę czołgisto miłego -----skutecznego------uruchomienia.
tym samym proszę o sprawozdanie????!!!!
AHA no i zazdroszcze wam że jesteście z"tych samych "stron --możecie sobie jakoś pomóc.
czolgista 55
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:30

RE: rs 09

Post autor: czolgista 55 »

Na razie uruchamianie odłożone dzisiejsza ulewa i powódz zalała mi dom garaż i rs-sa no i złożony silnik .Muszę uporac się z wodą i zacząc wszystko od początku .



Ratujcie .Potrzebuję uszczelkę pod głowicę do rs 09



Słuchajcie w końcu odpaliłem rs-a po wielu wysiłkach i zabiegach .Pracował równo i fajnie na wolnych obrotach ,ale nie bardzo wchodził na wysokie obroty i strasznie kopcił na czarno .Troszkę mnie to martwi .Może ktoś coś wie na ten temat i doradzi .Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ