RS 09-od początku

Czyli RS i inne
gladius
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:21

RE: RS 09-od początku

Post autor: gladius »

Cześc wszystkim, ile oleju wchodzi do silnika na max,bo u mnie bagnet jakiś sztukowany i nie jestem pewien czy nie leje za mało, i
jaki lejecie do silnika?
geo
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:18

RE: RS 09-od początku

Post autor: geo »

Zmieniałem olej dwa lata temu i nie pamiętam ale mogę ci jutro podać prawidłową długość bagnetu mierząc od powierzchni korpusu i druga odległość do minimum na bagnecie.Zalałem superolem. Obecnie kupiłem silnik i będę wymieniał bo swój oryginalny zatarłem na cylindrach,miałem luźno pasek i sprawa się rypła.Silnik kupiłem od znajomego po kapitalnym,wymienił go na silnik od c-czento i przerobił na gaz.Silnik w bardzo dobrym stanie.Dla niego był za słaby.
hutter
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 13:32

RE: RS 09-od początku

Post autor: hutter »

witam
niedawno wszedłem w posiadanie RS-a na drodze dziedziczenia. Rok budowy 1964. w 1978 roku był remont kapitalny.Potem maszyna uprawiała 30 arów pola. do 1986.Potem odpalana sporadycznie stała pod wiatą.W 1994 roku była ostatni raz na chodzie.
Jak sądzicie drodzy forumowicze-jakie sa szanse na uruchomienie silnika?Jak sie za to zabrać?jakie czynności wykonac?
Nie wiem jaka będzie przyszłośc tego RS-a.czy go sprzedac czy dalej trzymac. Najpierw chcialbym go uruchomić.
Będę wdzięczny za wszystkie porady.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: RS 09-od początku

Post autor: baro »

Masz jakoms wiedze techniczną kolego? Masz jakies doświadczenie w mechanice? Czy silnik jest kompletny? Czy sie obraca? Jest jakies paliwo w baku? Ma jakies akumlatory? To musisz ocenic.Jezeli potrafisz to zrobic dasz rade jezeli nie moze poproś o pomoc jakiegoś kolege mechanika lub kogoś kto ma pojecie lub taki sprzęt jezeli nie to my ci pomozemy. Jezeli paliwo jest tylko od 1994 nie wymieniane nie dolewane zlał bym je w cholere zalał nowym sprawdził bym następnie czy silnik sie obraca czy elementy rozruchowe tj rozrusznik działa czy uklad paliwowy działa jezeli to jest silnik podczas krecenia jezeli ma jeszcze odpowiednia kompresje to powinien zastartowac. Z takimi zastanymi silnikami to nieraz gorzej taki uruchomić niz silnik który ciągle pracuje lecz wymaga remontu.
Awatar użytkownika
arekfarmer
Posty: 43
Rejestracja: 25 mar 2009, 7:15

RE: RS 09-od początku

Post autor: arekfarmer »

hutter napisał/a:
witam
niedawno wszedłem w posiadanie RS-a na drodze dziedziczenia. Rok budowy 1964. w 1978 roku był remont kapitalny.Potem maszyna uprawiała 30 arów pola. do 1986.Potem odpalana sporadycznie stała pod wiatą.W 1994 roku była ostatni raz na chodzie.
Jak sądzicie drodzy forumowicze-jakie sa szanse na uruchomienie silnika?Jak sie za to zabrać?jakie czynności wykonac?
Nie wiem jaka będzie przyszłośc tego RS-a.czy go sprzedac czy dalej trzymac. Najpierw chcialbym go uruchomić.
Będę wdzięczny za wszystkie porady.
RS którego miałem kiedyś był kupiony od gościa który twierdził że stał nieodpalany piętnascie lat. musiałem tulko rozebrać i wyczyścić mechanizm sterujący listwą w pompie.po zalaniu świeżym paliwem,odpowietrzeniu zapalił bez problemu.używałem go pięć lat i tylko wtryski robiłem i wymianę oleju
hutter
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 13:32

RE: RS 09-od początku

Post autor: hutter »

dzięki za posty.Ten RS jest w 100% kompletny i oryginalny. Sam nim jeździłem w latach osiemdziesiątych. On na naprawdę w 1994 odpalił bez problemów a potem już nikt nic przy nim nie ruszał. Czekam na cieplejsze dni. Zrobię przy nim porządek a potem napompuję koła. Potem wezmą się za uruchamianie go. Kazda wasza wskazówka będzie dla mni bardzo cenna.
pozdrawiam
Traaktorzysta
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:39

RE: RS 09-od początku

Post autor: Traaktorzysta »

Witam! Jestem nowy na forum. Niedawno kupiłem Rs'a i mam 2 pytania.
Czy ten traktor się rejestruje? Nie mam pojęcia, a bardzo bym chciał jeździć nim legalnie. Drugie pytanie jest takie, że traktor początkowo nie łapie na jeden cylinder, po jakimś czasie się to zmienia. Co może być tego przyczyną? Proszę o szybką odpowiedź.
hutter
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 13:32

RE: RS 09-od początku

Post autor: hutter »

na pewno nie trzeba rejestrowac RS-a. To maszyna samobieżna. Nie osiąga więcej niż 15km/h. jesli idzie o OC to nie jestem pewien czy trzeba.Ja jeździłem w latach 79-86 .Nigdy policja (milicja) mnie nie kontrolowała.Moim zdaniem nie trzeba OC.Zdaje się na kombajn nikt nie ma OC.
Traaktorzysta
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:39

RE: RS 09-od początku

Post autor: Traaktorzysta »

A co trzeba mieć, gdy się nim jeździ? Jakieś dokumenty? Przeglądu ani niczego tego typu nie trzeba?
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: RS 09-od początku

Post autor: GMalec »

no przykro mi panowie ale oc napewno trzeba miec ja np na swój kombajn co roku wykupuje oc na okres zniw wiec rs tez musi miec rs 09 tez mam ale po drodze nim nie jezdze
Traaktorzysta
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:39

RE: RS 09-od początku

Post autor: Traaktorzysta »

Bardzo dziękuję, za tak szybkie odpowiedzi . :)
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: RS 09-od początku

Post autor: C360-3P »

OC musi mieć każdy pojazd poruszający się po drodze.Ja także co roku na sezon wykupuję OC na kombajn.
hutter
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 13:32

RE: RS 09-od początku

Post autor: hutter »

Panowie-uzytkownicy RS-ów.
Jakie akumulatory stosujecie w Waszych maszynach?o jakiej pojemności?
Rycerz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2013, 18:35

RE: RS 09-od początku

Post autor: Rycerz »

Zakupiłem z akumulatorem 125Ah 12V.
hutter
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 13:32

RE: RS 09-od początku

Post autor: hutter »

witam
idzie wiosna wiec pora co.s przy RS-ku zrobić.Koła już napompowałem. Powietrze trzyma ale opony w stanie agonalnym. Teraz pora na silnik.
Panowie,mam pytanie.Ile oleju wejdzie do silnika?i jaki Wy lejecie?Superol -to chyba kiedyś był jedyny krajowy olej do diesla.
pozdrawiamwitam
moj nosnik odpalil!
zmienilem olej i przeciscilem uklad paliwowy. zapalil na dotyk.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: RS 09-od początku

Post autor: GMalec »

ja skonczyłem składac swojego zamontowałem silnik 4v chula ze chej jezeli robi ktos przekładke takiego silnika do rs-a to moge pomóc bo jest tam troszke do przerobienia ten kielich
geo
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:18

RE: RS 09-od początku

Post autor: geo »

Mam oryginalną kosiarkę do RS-a ale pompe paliwowa do regeneracji lub wymiany,wchodzi na obroty samoczynnie i nie chce zejść na niższe.Moze jest jakaś inna przyczyna,zna ktoś?Mam dobra ze starego silnika i jak trzeba to przełożę.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: RS 09-od początku

Post autor: GMalec »

to nie bedzie przyczyna pompa, jak wchodzi na wysokie obroty i niechce zejsc na niskie to szwankuje regulator obrotów czesta przypadłosc w tych silnikach



Bylem dzisiaj na zakupach i kupilem wal z panewkami korbowodami 3 rozdzielacze weze 2 okladziny sprzegla i za wszystko dalem 200zl ja to mam szczescie



posprzedawałem swoje rs-y i zostało mi pare czesci do sprzedania jakby ktos cos potrzebował mam takrze do sprzedania oryginalna kosiarke i ładowacz czołowy z łyzka
Tomek RS
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2008, 19:00

RE: RS 09-od początku

Post autor: Tomek RS »

Witam wszystkich czy może ma ktoś zdjęcia fotki jak powinien być zamontowany tylny podnośnik i ramiona do podnoszenia narzędzi bo kupiłem całą belkę ale ona jest węższa bo w rs były dwa typy szerokości pozdrawiam :D
hutter
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2013, 13:32

RE: RS 09-od początku

Post autor: hutter »

witam po dluższej przerwie
mojego RS-a sprzedałem w zeszłym roku
Ale właśnie znalazłem dzis po wykonaniu porządków parę części.
1.Pompa hydrauliczna -nowa,kupiona przez ojca w latach 80-ątych ,nigdy nie zamontowana
2.Rozrusznik -też nowy
3.pompy paliwa dwie sztuki nie wiem czy nowe,śladów użycia brak
4.Przekładnia
5.filtr oleju-nowy
6.przewód hydrauliczny- nowy ale nie wiem do czego on jest
mam fotki w/w części ale nie wiem jak je tu załączyć.
chętnie sprzedam te części.



Informację proszę zamieścić w dziale >> Sprzedam << zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Instrukcja dodawania zdjęć: http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... ead_id=180
Ewentualnie proszę przysłać na mój e-mail to wstawię.
ODPOWIEDZ