Zaworki na rozdzielaczu

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: C360-3P »

Witam czytających.Temat dotyczy oczywiście RS-ka.W tym ciagniczku jest zastosowany dzielnik hydrauliczny na wyjścia podnośnika,tura czy co tam ma.I zanim są przykręcone do niego przewody sa jakieś zaworki.Przynajmniej tak wynika z katalogu części.
Moje pytania:
1-jaką pełnią funkcje?
2-Czy muszą być zamontowane?

Dla ścisłości pytam ponieważ mam taki dzielnik ale bez tych zaworków.A chciałem uruchomić tura jak należy
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: GMalec »

No moim zdaniem musza byc bo jask krecisz ta wajcha na rrozdzielaczzu to ona odmyka zaworki w danej pozycji rozdzielacz
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: pawelas »

Te zaworki to w od jednej do trzech tulei zamontowanych na dzielniku zależnie od ilości obsługiwanego sprzętu.
Jedna tuleja na jeden lub zespół siłowników, znajduje się w niej zawór iglicowy i dwie kulki zamykające.
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: C360-3P »

Jak pisałem wcześniej wiem co sie znajduje w środku z katalogu części.Pytałem jakie mają działanie i co jak ich nie ma

Podejrzewam że mają blokować przepływ oleju jeżeli na jednym z wejść nie ma wysokiego ciśnienia.Miało by to zapobiec opadaniu narzędzia czy co?

Albo są to jakieś dławiki przepływu?

Nikt nie wie?wszyscy mają kompletne?
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: marcin102m »

jeżeli wyrzucisz kulki z tych zaworków to prawdopodobnie narzędzia zawieszone będą samoczynnie opadać , przerabiałem już ten temat bo chciałem zrobić wyjście hydrauliczne do wywrotu przyczepy , ale niestety z tym dzielnikiem nie da się tego zgrać .
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: C360-3P »

Pisałem na początku że nie mam ich i nie wiem czy muszę je mieć.
Ale to już coś.Moje przypuszczenia są dobre
pawelas
Posty: 74
Rejestracja: 14 sty 2010, 20:19

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: pawelas »

jak ich niema to ci nie podniesie ani nie opuści,chyba że się podepniesz pod suwak bezpośrednio
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Zaworki na rozdzielaczu

Post autor: C360-3P »

Pod suwak mam teraz sam podnośnik.
ODPOWIEDZ