Prądnica wymiana rs 09

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

Prądnica wymiana rs 09

Post autor: batonik »

Witam wszystkich,
W czasie delikatnej renowacji mojego rs'a natknałęm się na problem w postaci uszkodzonej pradnicy, nie wiem czy była źle podłączona czy jest zwyczjanie popsuta. I stąd moje pytania a mianowicie jak prawidłowo powinna być podłączona tzn co na DF,D+,D-, bądź czy można zastosować prądnice od czegoś innego jednak w orginalnym miejscu, bez wiekszych przeróbek. Wiem że stosuje się alternatory montowane obok silnika jednak mi zależy na tym aby rs miał jak najmniej przeróbek wizualnych.
Z góry dzięki za pomoci i nfo
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Prądnica wymiana rs 09

Post autor: GMalec »

witam mam oryginalna do rs-a nowa pradnice moge na cos do rs-a wymienic
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: Prądnica wymiana rs 09

Post autor: batonik »

Witam,
Na wymiane mam ewentualnie tylko i wyłącznie pompę wtryskową. Kupiona jako sprawna, zamontowana była i ciagnik odpalił i działał poprawnie. jednak wystąpił przeciek, nie wiem gdzie, czy na łączeniach przewodów ( stare podkładki założone były) czy z innego miejsca. Nową prądnicą jestem jak najbardziej zainteresowany jednak wszytko w rozsądnych granicach cenowych.
Pozdrawoam
kris7530
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2012, 11:53

RE: Prądnica wymiana rs 09

Post autor: kris7530 »

Kolego batonik jaka by była dla Ciebie''rozsądna granica cenowa'' za fabrycznie nową nie używaną prądnicę do rs?np.150W lub 200W:?
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: Prądnica wymiana rs 09

Post autor: batonik »

Witam, nawiązując do poprzednich wypowiedzi, pragne zapytać się szalonych kolegów czy posuada ktoś w trybie pilnym, w rozsadnej cenie, pradnicę na sprzedaż??
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Prądnica wymiana rs 09

Post autor: Bolszewik »

A w "trampkach" nie była taka sama ?

http://allegro.pl/pradnica-12v-130w-if ... 28950.html
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: Prądnica wymiana rs 09

Post autor: batonik »

I tu pojawia się magiczne słowo " nie wiem"
Najważanijszym w zasadzie paramterem jesli chodzi o montaż pradnicy od czegoś innego, jest jej srednica zewnetrzna. W przypadku innej, wentylator który przykręca się do wałka prądnica i będący zabudowany w tak jakby kanale, może ocierać bądź blokować się o obudowe. Ale dziękuję za podpowiedź, poszukam coś jeszcze na temat wymiarów pradnicy od trampka
ODPOWIEDZ