Mój RS 09

Czyli RS i inne
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

Mój RS 09

Post autor: Franky69 »

Witam stałem się posiadaczem RSka i stąd ten temat, myślę że doradzicie w trakcie odrestaurowywania. Zdjęcia dodam w najbliższym czasie. Mam na początek kilka pytań jak rozgryźć jaki jest to rocznik, jakie jest siedzenie w oryginale bo u Mnie jest na sprężynie jak w Ursusach, a RS miał raczej inne ? To na początek tyle reszta wyjdzie w trakcie remontu :D Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Mój RS 09

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Mój RS 09

Post autor: C360-3P »

Witamy kolejnego RS-iaka.Ja swojego doprowadzam do stanu dobry plus już bardzo długo.
Co do rocznika to raczej tylko tabliczka znamionowa
Jeśli można wiedzieć jak trafił do ciebie?Dziedziczenie czy zakup

Siedzenia były dwa rodzaje.Choć miska siedziska mogła być ta sama
Jedna wersja na amortyzatorze gumowym
Druga na sprężynie z regulacją

Widze że nie masz podnośnika z tyłu i hydraulika nie kompletna.Poza tym jakaś radosna twórczość z wydechem
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Mój RS 09

Post autor: Ursus »

Fajny sprzęt. Gratuluję :) Rośnie kolekcja :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 380
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Mój RS 09

Post autor: GMalec »

witam tez miałem 2 rs-y 09 jednego z ładowaczem a drugiego z kosiarka mialem tez sporo czesci ze 4 silniki ale wszystko sprzedałem trafil sie kupiec i poszlo wszystko za prawie 11000zł zostalo mi pare czesci do rska posiadem sporo literatory do rsa w tym wykaz wszystkich maszyn do niego produkowanych wraz z opisem i zdjeciami z lat 60 bardzo fajny sprzet teraz załuje ze sprzedałem ale szukam takiego zeby kupic najlepiej z woj. podkarpackiego
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

RE: Mój RS 09

Post autor: Franky69 »

RSa kupiłem od jednego, że tak powiem z naszych za nie duże pieniądze bo 1,5tyś. Ma braki ale dzisiaj zdobyłem siedzenie na sprężynie i dół skrzyni biegów czyli wałki WOM. Szukam rozdzielacza i jak najbardziej literatury chociaż katalog części mam no i oczywiście oryginalnych tłumników, bo to co jest nie ma miejsca bytu :D Podnośnik jest tyle że zdemontowany i trochę ulepszony ale do ogarnięcia. Jak wygląda sprawa przedniej ramy bo ma 11 otworów wiem że oryginał ma 14 ale tu też nie widzę przeróbki chyba że ktoś się postarał i zrobił to tak fachowo Co o tym myślicie
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 380
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Mój RS 09

Post autor: GMalec »

rozdzielacze mam prawie wszystko do hydrauliki jak cos to pisz na PW. sprawa ramy wyglada tak ze oryginalna ma 14 oczek a ktos sobie skrucil na 11 w srodku jest taki pret co sie rozsowa z rury i jest mozliwosc przesowania przedniej osi w tyl i w przod po tej ramie
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Mój RS 09

Post autor: C360-3P »

To faktycznie cena dobra.Jak tylko silnik ładnie chodzi to reszte się doprowadzi.Co mnie pociesza to to że do tych naszych dziwadeł RS-owych są części rozbiórkowe za nie duże pieniądze.Gorzej z silnikiem.
Na foto widziałem że dół z wałkami jest.
czytałeś ten temat?http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... rowstart=0
O jakich usprawnieniach podnośnika wspominasz?
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

RE: Mój RS 09

Post autor: Franky69 »

Kolego C360-3P silnik to tak do końca nie wiem jak chodzi bo odpala i się zapowietrza, ale jakoś powoli to rozpracuję, podnośnik jest oryginalny tylko wieszaki te regulowane zamiast śrub rzymskich są przerobione i końcówki przespawane na inne.Dół skrzyni jest ale nie działający jest WOM bo wysypane są widełki. Temat czytałem, ale to temat kosmos, koszty że szkoda gadać ale efekt trzeba przyznać oszałamiający, tylko czemu się urwał ten remont? Kolego GMalec odezwę się na pewno, ale zanim dojdę do rozdzielacza to jeszcze upłynie trochę wody z Wisły, na razie remont skrzyni i silnik.
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: Mój RS 09

Post autor: batonik »

Witam, z wydechem rzeczywiście kogoś ułańska fantazja poniosła. U mnie było podobnie z tym że z jednej strony był tłumik z dużego fiata a z drugiej sam nie wiem. Na stronie thu.pl były oryginały jednak budżetowo trochę mnie to przerosło. Kupiłem używane, skorodowane, rozsypujące się. Trochę tektury na szablony, blacha i spawarka. Udało się pospawać. Już ponad dwa lata odpalany i jeżdżony okazjonalenie, układ szczelny.
Co do siedziska to raczej na pewno nie oryginał. Rama na pewno skracana (zerknij od dołu czy jest jeszcze mozliwość cofnięcia przedniej osi.
Pozazdrościć za to można opon-zakladając że nie są dziurawe- stan bieżnika wskazuje na ich całkiem przyzwoity stan. Nowe w granicach minimum 700 szt.
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

RE: Mój RS 09

Post autor: Franky69 »

Opony niestety tylko tak ładnie wyglądają ale są do wymiany *no*, rama skrócona teraz wiem już to na pewno bo odkręciłem zaczep i wszystko jest jak na dłoni, ale do ogarnięcia. Pytanie które nadal mnie nurtuje, jaki to rok gdzie szukać tabliczki znamionowej ? Tłumniki się dorobi ale muszę zdobyć chociaż coś na wzór.
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: Mój RS 09

Post autor: batonik »

Z tego co kojarzę, to tabliczka powinna być albo na kolumnie kierowniczej ( na tym dolnym dużym elemencie) w okolicach klaksonu, albo co bardziej prawdopodobnie ( nie mam jak teraz tego sprawdzić) gdzieś w okolicach osi na których pracują pedały sprzęgła bądź hamulców
Pawel88
Posty: 11
Rejestracja: 24 kwie 2014, 20:28

RE: Mój RS 09

Post autor: Pawel88 »

Tabliczka znamionowa powinna być w miejscu które zaznaczyłem na zdjęciu, ale chyba u Ciebie jej nie ma.
Obrazek
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

RE: Mój RS 09

Post autor: Franky69 »

Dzięki kolego popatrzę czy jest tam tabliczka, ale nie kojarzę. Teraz wyciągam silnik i przednią ramę. Fotki wkrótce :D
ODPOWIEDZ