Rs 09 sprzęgło

Czyli RS i inne
Waldek
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2020, 8:25

Rs 09 sprzęgło

Post autor: Waldek »

Witam zostalem od niedawna posiadaczem rs-a i mam pierwszą awarię padlo sprzęgło a konkretnie zlamala się lapka wszystko już zamuwione czekam na czesci ale mam pytanie w jaki sposób wyregulowac sprzeglo bo raczej po zlozeniu silnika ze skrzynią sienieda z gury dzieki za informacje pozdrawiam :)
Waldek
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2020, 8:25

Re: Rs 09 sprzęgło

Post autor: Waldek »

Waldek pisze: 14 lip 2020, 9:27 Witam zostalem od niedawna posiadaczem rs-a i mam pierwszą awarię padlo sprzęgło a konkretnie zlamala się lapka wszystko już zamuwione czekam na czesci ale mam pytanie w jaki sposób wyregulowac sprzeglo bo raczej po zlozeniu silnika ze skrzynią sienieda z gury dzieki za informacje pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Rs 09 sprzęgło

Post autor: marek »

Do rs-a pasują łapki od sprzęgła syreny. Co do ustawienia to ustaw wszystkie na jednakową wysokość kładąc docisk na równej powierzchni i mierząc odległość łapek od tej powierzchni.Resztę ustawiasz cięgłem.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rs 09 sprzęgło

Post autor: bergman31 »

Sprzęgło pasuje od Wartburga, bo ojciec w latach 80tych wymieniał w RS09 i tylko to pasowało.

Co do łapek od Syreny, to całkiem możliwe, bo Syrena i Wartburg mają wspólne korzenie w postaci samochodów DKW.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

Re: Rs 09 sprzęgło

Post autor: GMalec »

Łapki można kupić nowe do rs09 są dostępne tak jak inne czesci do niego nowe
ODPOWIEDZ