Kolekcja maszyn konnych

Wszystko o konnych maszynach
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Witam niedawno ukończyliśmy prace nad kolejnymi eksponatami ,pług konny koleśny i dwa wyorywacze do buraków .Efekt zadowalający , chociaż po malowaniu farba schnie i schnie *blushing* ale musimy działać bo nazbierało się tego a na wiosnę chciałbym pokazać jak najwięcej odnowionych maszyn .Pozdrawiam *tup*
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Przemo »

Ładnie odrestaurowane sprzęty, jest na czym oko zawiesić :D gratuluję, bo dzięki takim jak ty te eksponaty będą długo wzbudzać sentyment i podziw ludzi.. Brawo *yes*
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Dzięki *hilarious* zwłaszcza że wyratowane czasami z kompletnej destrukcji ten niebieski wyorywacz był ze złomu dodatkowo wyglądał jak wykuty z posadzki cały od betonu*sarcasm*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Ursus »

Fajnie, że są osoby, które dostrzegają również takie maszyny, a nie tylko traktory ;) Może na pierwszy rzut oka na wystawach w pierwszej konfrontacji tego typu maszyny mają mniejsze zainteresowanie od traktorów - ale w praktyce wygląda to tak, że dużo osób właśnie takie konne maszyny wspomina z dużym sentymentem, bo u ojca czy dziadka było za stodołą :) Inna sprawa, że praca takimi maszynami to był całkiem inny poziom niż traktorami.
Życzę powiększania kolekcji :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Albercik »

Drugi wyorywacz pięknie by wyglądał obok mojego pługa koleśnego - również firma Eberhardt i niemal taka sama kolorystyka :)
Zapewne malowane farbą olejną? Pierwszy pług schnął tydzień w opalanym pomieszczeniu *yes*
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Dziękuje Pawle za miłe słowa dzięki takiemu portalowi jak retro traktor i takim forumowiczom wiadomo że warto ratować także i taki sprzęt bo fajnie gdy ktoś docenia włożoną prace :D



Albercik masz racje wyorywacz jest firmy Eberhardt pług zresztą też.Malowane faktycznie farbą olejną i faktycznie schneło przez pare dni ale najważniejsze że cały czas do przodu *tup*
kojot71
Posty: 59
Rejestracja: 30 lis 2011, 13:02

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: kojot71 »

jakbys kiedys spotkać wyorywacz bez kolesnicy [ten z 3 zdjęcia] to weżgo dla mnie bo nie mogę takiego zdobyc , a to mój wyorywacz z kolekcji
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/woT ... gKdQ6tfcg3
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Przepraszam że tak późno odpowiadam ale u nas wczoraj prądu nie było :( Oczywiście że mogę się rozejrzeć gdybym taki spotkał mogę dać znać z tym że ja z województwa wielkopolskiego a kolega ?
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: SEBRIGHT »

Piękne maszynki :)

Z rudej czyścisz je ręcznie, czy może do piachu:?
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Pracuje w Galwanizerni więc mam możliwość wytrawić wszystko w kwasie solnym i ocynkować jedyny problem mam z żeliwem bo w kwasie zaczyna się pienić i wygryzają się dziury*helpless* ale jak się przypilnuje to da rade *yes*
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: SEBRIGHT »

Oj, to jak je nawet cynkujesz, to będą (jak mawia mój dziadek) 'z dzieci na dzieci, aż się kiedy samo rozleci' :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

No dokładnie he he *sarcasm*Witam Forumowiczów jak każdemu wiadomo wszystkie dożynki dawno za nami my również otrzymaliśmy zaproszenie do pokazania naszej kolekcji przez Burmistrza Gminy Pyzdry .Jakoś tak długo się nosiłem z zamiarem pokazania paru zdjęć z tej imprezy ale powspominać można *tup* Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: maciej sacha »

Widzę, że na dożynkach pojawiło się kilka fajnych sprzętów. Ja miałem przyjemność być z kilkoma eksponatami na dożynkach wojewódzkich w Wąbrzeźnie (kujawsko-pomorskie) - zostałem zaproszony z wystawą. Wiesz może coś więcej o tym siewniku z ostatniego zdjęcia? Też mam podobny i interesowało by mnie głównie gdzie i kiedy takie coś robili.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

No właśnie ze swoim też mam problem bo również nic nie mogę znaleźć na jego temat *no*Jedynie na pokrywie zasypu są jakieś ledwo widoczne napisy może kiedyś uda mi się je odczytać*helpless*
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

Re: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Witam muszę się pokajać bo wątek założony już tak dawno a tu nic nowego się nie pojawiało a kilka maszyn jest już po odnowieniu więc wrzucam pare fotek Pozdrawiam :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
benniekethy
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2019, 10:28
Lokalizacja: Denmark
Kontakt:

Kolekcja maszyn konnych

Post autor: benniekethy »

W kwestii czesci do maszyn rolniczych,to warto zwrocic uwage rowniez na nasza strone BKtrade,zajmujemy sie tym na co dzien i zawsze mozecie liczyc na nasza pomoc i fachowe porady podczas wyboru.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

Re: Kolekcja maszyn konnych

Post autor: Gumis »

Witam Forumowiczów chciałbym pokazać jakie miejsce na wystawianie naszych maszyn udało nam się wybudować .Dodam tylko że budynek postawiony z drewna ze starej stodoły która była przeznaczona do rozbiórki i do pocięcia na opał a że żal takich słupów i pięknych starych desek więc padło na te materiały tylko dach z nowego drewna i blachy .Z tym że wypełniła się szybko po brzegi i już musimy myśleć o kolejnej :o Pozdrawiam Serdecznie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ