Nowe nabytki

Wszystko o konnych maszynach
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Witam Forumowiczów chciałbym pokazać nowe nabytki jakie ostatnio nabyłem :p pojechaliśmy z tatą po zgrabiarkę jak dla mnie a zwłaszcza dla mojego taty bardzo stara dodam że całość ma tylko 2,20 m długości jest malutka , a tu niespodzianka gospodarz zaprowadził nas na strych stodoły a tu takie cudo siewnik taczkowy *eek* Trzeba było kupować i to szybko . Pozdrawiam*tup*
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
grzegorz
Posty: 109
Rejestracja: 15 sie 2011, 22:28

RE: Nowe nabytki

Post autor: grzegorz »

A jak go zdjęliście przez to małe wejście*yummy* ogólnie bardzo ciekawa ,a w szczególności wyjątkowo zachowana maszynka. Gratuluje zakupów.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Witam Wszystkich chciałbym przedstawić nowe eksponaty w naszej kolekcji , wczoraj zdobyliśmy wialnie Poznaniankę a dzisiaj śrutownik na kamieniach kamiennych dołkownik dwurzędowy konny nie ma go na zdjęciach i perełka w kolekcji kopaczka konna jakiej nigdy nie widziałem .Wyjechaliśmy o czwartej rano a wróciliśmy o jedenastej ale dla takich cudenek warto się pomęczyć ;).Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Nowe nabytki

Post autor: Ursus »

Pięknie, podobają mi się takie kopaczki :) Widziałem kilka, ale to rzadkość .

Kibicuję Twojej kolekcji :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Nowe nabytki

Post autor: Jacek ze Skansena »

Gdzie te maszynki można zobaczyć? Wstawisz aby zerknąć?



Coś mi w komputerze się zacięło. Już są. No ta kopaczka na kije to rarytas, Super eksponat. Gratulacje.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Bardzo Dziękuję za miłe słowa .Cieszę się że się podobają dla mnie to również perełki w kolekcji przynajmniej na razie zobaczymy co jeszcze się znajdzie bo szczerze mówiąc zachorowałem strasznie na te maszyny jest tego ponad 50 egzemplarzy i raczej na tym sie nie skończy *flower*
luqasz17
Posty: 160
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:26

RE: Nowe nabytki

Post autor: luqasz17 »

A można poprosić o zdjęcia z tyłu jak kopaczka wygląda szufla robocza plus wiatrak? :-)
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Tak oczywiście tylko jutro bo dzisiaj to już do pracy muszę smykać *tup*
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Nowe nabytki

Post autor: Przemo »

Elegancko coś pieknego no a tej kopaczki to Ci zazdroszcze.Gratuluję zyczę szybkiej renowacji tych eksponatów.
luqasz17
Posty: 160
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:26

RE: Nowe nabytki

Post autor: luqasz17 »

To czekam z niecierpliwoscia
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Przemo napisał/a:
Elegancko coś pieknego no a tej kopaczki to Ci zazdroszcze.Gratuluję zyczę szybkiej renowacji tych eksponatów.
Dziękuję Przemo no z odnawianiem walczymy prawie codziennie ale staram sie przywracać do oryginału to trochę schodzi ale z tą kopaczką będę miał kłopot bo podoba mi się taka jaka jest najchętniej nic bym z nią nie robił*helpless*
luqasz17 napisał/a:
To czekam z niecierpliwoscia
Bardzo Przepraszam że dopiero teraz ale jakoś nie mogłem się wybrać na wioskę do rodziców *blushing* a wynajmuję tam stodołę i przetrzymuję tam eksponaty . Proszę bardzo oto zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
luqasz17
Posty: 160
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:26

RE: Nowe nabytki

Post autor: luqasz17 »

Bardzo dziękuję za zdjęcia:-) wiatrak tak jak myślałem , zupełnie inna konstrukcja jak w naszych Pionierach. Ciekawe ķtóry lepszy patent?
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Witam wszystkich ostatnio trafiłem na ciekawe ogłoszenie kosiarki KRUPP pojechaliśmy z tatą szybko obejrzeć to cudo zwłaszcza że było nie daleko od nas no i kupiliśmy no ale jak to często bywa w zaroślach odnalazła się kopaczka konna Carl Wolf Jauer i jeszcze radełko trzyrzędowe widać że samodział ale ja lubię takie ręcznie
wykonane maszyny .
Pozdrawiam

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

RE: Nowe nabytki

Post autor: wojtek12321 »

Gumis napisał/a: i jeszcze radełko trzyrzędowe widać że samodział ale ja lubię takie ręcznie
wykonane maszyny .
Pozdrawiam
Do tego "radełka" to (może mi się tylko wydaje) powinien jeszcze być chyba taki "przodek" z kółkami podobny jak do kultywatora.
Coś podobne jak na zdjęciu.

Obrazek
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Tak też myślałem mam taki przodek więc tylko założyć *flower*
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Nowe nabytki

Post autor: dawid25 »

O kurcze przeglądam forum a tu fotka mojego kultywatora :D wojtek12321 dzięki za wstawienie fotki. Swoją drogą narazie stoi sam nie wiem co z nim jeszcze zrobić.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

Re: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Witam Kolegów takie o to maszyny jakiś czs temu trafiły do naszej kolekcji a najnowszy nabytek to kopaczka .Opielacz wielorzędowy Fabryka Jawor ,Kopaczka GRUSE i siewnik SHL pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Nowe nabytki

Post autor: Ursus »

Masz już tych eksponatów sporo - i co jeden to ciekawszy ;) Udało Ci się zebrać jakieś informacje na temat tych maszyn? Krupp to znana firma, ale np. Gruse?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Nowe nabytki

Post autor: bergman31 »

Trochę informacji na temat firmy Gruse jest na stronie: www.landtechnik-historisch.de.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

Re: Nowe nabytki

Post autor: Gumis »

Dziękuje Pawle za miłe słowa a informacji najczęściej szukam właśnie na stronie historische landmaschinen .Z opisu na tej stronie wynika że producentem był August Gruse fabryka znajdowała się przedwojennej Pile i fabryka istnieje do dzisiaj tyle że już w Niemcszech :D
ODPOWIEDZ