Nietypowa kosiarka konna

Wszystko o konnych maszynach
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Nietypowa kosiarka konna

Post autor: Tomek_J »

Znalazłem w sieci zdjęcie nietypowej kosiarki, w której listwa jest położona nie z boku, lecz centralnie:

Obrazek

Wie ktoś może, co za marka i czy ma jakiś rodzimy odpowiednik ?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Nietypowa kosiarka konna

Post autor: Bolszewik »

Stawiam flaszkę że jest to inwencja własna - przeróbka.

1. Mechanizm podnoszenia standardowy - więc bez sensu bo tu nie da się podnieść powyżej około 20 cm.
2. Obcięte podkosie - więc nie fabryka.

Podejrzewam że ktoś kosił tym wąskie paski. Może między drzewkami czy drogę. Łatwiej manewrować szerokością pojazdu zamiast pojazd + boczna kosa.

Myślę że naszą kosiarkę K-1001 bez problemu da się tak zmodernizować. Przecież jest zerżnięta z McCormika czy John Deer`a.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
tadeo68
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2020, 16:31

Re: Nietypowa kosiarka konna

Post autor: tadeo68 »

Wygląda jakby skrócono listwę tnącą i odwrócono ją do "wewnątrz" kosiarki, targaniec działa jak działał tylko napędza kosę zwróconą w przeciwną stronę. Ale mogę się mylić.
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

Re: Nietypowa kosiarka konna

Post autor: wojtek12321 »

Działać może jakoś działa na pewno, ale to do koszenia trawy i innych "zarośli" się nie nadaje, raczej się może tylko nadawać do "strzyżenia" bardzo krótkiej trawy. Przy koszeniu dłuższej trawy i innych "zarośli" będzie się niesamowicie zapychać. Elementy ramy, targaniec i inne elementy bardzo nisko nad listwą tnącą i dłuższa trawa nie "prześlizgnie" się nad listwą tnącą.
ODPOWIEDZ