kosiarka konna

Wszystko o konnych maszynach
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

kosiarka konna

Post autor: Fenris »

Witam
dziś na złomowisku zauważyłem kosiarkę konną był także pług 3 skibowy (?) .
Kosiarka chyba w miarę kompletna, ale w średnim stanie bo mocno niektóre elementy skorodowane lub zżarte
Ile może ważyć taka kosiarka listwowa i czy w ogóle byłaby do odratowania ? bo to jednak mechanizm jakiś - nie jak w pługu tylko "do ciągania".
pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: kosiarka konna

Post autor: Ursus »

Nie pamiętam dokładnie, ale ok. 200 kg na pewno. Jak jest kompletna. Generalnie tam się prawie nie ma co popsuć, większość trafia na złom bo jest nie potrzebna. Jeśli mechanizm załącza i rusza napęd kosy - to nie bałbym się czegokolwiek- dookoła możesz pooglądać czy nie popękana nigdzie, zdarza się, że odlew korpusu przy napędzie targańca jest wyłupany, ale nie jest to zbyt istotne, a przede wszystkim widoczne na pierwszy rzut oka.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: kosiarka konna

Post autor: Fenris »

Złom liczy sobie 2 zł/kg to trochę spory koszt jak na niewiadomy stan, pomyślę...
Niby nie ma co się popsuć jednak jak elementy będą bardzo skorodowane to boję się że albo się spieką albo rozlecą przy próbie rozruszania
pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: kosiarka konna

Post autor: Ursus »

Gdybyś wrzucił zdjęcia byłoby łatwiej. Generalnie dziś cena za kosiarkę sprawną taką to te 300-400 zł trzeba dać. Mi się jedną udało parę lat temu kupić za 200 zł, ale to nie ze złomu, tylko zdążyłem odkupić w cenie złomu jakby, bo gość jeszcze nie oddał na skup.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Fenris
Posty: 35
Rejestracja: 19 lip 2020, 18:22

Re: kosiarka konna

Post autor: Fenris »

no właśnie szkoda, że nie trafiłem zanim sprzedał gość bo po cenie złomu to bym się chętnie dogadał.
Domyślam się, że normalnie koszt jest bo to jednak ma swoje gabarety jednak tamta raczej "z marszu" nie ruszy na pewno
pozdrawiam
Rafał
ODPOWIEDZ