5-lecie Retrotraktora

Wszystko co dotyczy czasów minionych, wspomnienia itp.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

5-lecie Retrotraktora

Post autor: Marcin125p »

16 czerwca przypada jubileusz: strona www.retrotraktor.pl świętować będzie swoje piąte urodziny!!!. Z tej okazji założyłem ten temat by każdy mógłby się wypowiedzieć o RT, powspominać itd.
Stronka nie mogłaby istnieć bez jednej osoby: Pawła Rychtera, który założył oraz wypełnił lukę w internecie dotyczącą zabytkowych traktorów oraz maszyn rolniczych. Dziękuję Ci za to. Składam z tej okazji również podziękowania innym Retrotraktorzystom, którzy poświęcają się pisząc artykuły, robiąc relacje i fotoreportaże na stronę.
Ja również dzięki Retrotraktorowi pomogłem pogłębić wiedzę innym użytkownikom i odwrotnie- również się dowiedziałem wielu ciekawych rzeczach o ciągnikach, maszynach i imprezach ze starym sprzętem.
Na zokończenie mojego postu pragnę złożyć życzenia Adminom oraz pozostałym Retrotraktorzystom wszystkiego co najlepsze i coś z PRL-u:
"Oby Retrotraktor rósł w siłę a Retrotraktorzystom żyło się dostatnio" :D
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Ursus »

Dzięki Marcin :) Bardzo się cieszę, że stronka dotrwała 5 lat, bo szczerze mówiąc były wzloty i upadki, problemy techniczne lub po prostu okresy w życiu że było tyle zajęć różnych, że na RT brakowało czasu najzwyczajniej. Na szczęście dotychczas wszystko udawało się pogodzić.

No i małe sprostowanko ;) Bo fakt, pomysł założenia strony i jej fizyczne uruchomienie należy do moich zasług ;) Ale nie było by jej w obecnej postaci bez Rafała Mazura, którego znacie m.in. z ogromnej ilości artykułów jakie przygotowuje. Nasz główny redaktor bowiem sprawił, że na stronie regularnie przybywało treści, jeszcze zanim przyłączyły się inne osoby.

Najbardziej cieszy mnie to, że zaczynają nas zauważać, że treści z RT są materiałami źródłowymi do prac magisterskich itd, że opierają się na naszych opracowaniach inne strony, redaktorzy czasopism, a także autorzy książek! Nie wielu pewnie z Was widziało książkę Arthura Nutbey "Zetor Tractors", w której jesteśmy wymienieni w ciekawych stronach na temat Zetorów :) Zresztą... daleko szukam... przecież również w książce Włodka Bukowskiego mamy swój wkład :)

Miejmy nadzieję, że za 5 lat będziemy świętować "dyszkę".

Teraz mogę zdradzić, że niebawem konkurs, w którym będzie dość duża pula nagród, taka, jakiej jeszcze nie mieliśmy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: claas »

Dziękuję za to, że ta strona istnieje i cieszy się dużą popularnością. Dzieki niej mogę dowiedzieć się dużo o starych ciągnikach oraz nie raz mi pomogła.
Ja życzę tej stronce aby dotrwała czasów, kiedy to Zetory Forterra i Claasy Xeriony były retrotraktorami, a Ursusy c45 i "Bociany" nadal cieszyły nasze oczy i uszy swoimi warkotami.100 lat!!!:D
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Marcin125p »

Fakt. Zapomniałem o Rafale *blushing* sorry.
A gdyby teraz ktoś napisał książkę o ciągnikach i maszynach rodem z PRL-u to niewątpliwie Retrotraktor miałby prawie 100% udział w artykułach czy rozdziałach *annoy*.
Zachęcam: piszcie swoje wypowiedzi, wspomnienia na temat RT.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: drax »

Na forum jestem krótko, ale śledzę na bieżąco wszystko co się tutaj dzieje i czytam artykuły, niewątpliwie jest to największy portal, gdzie znajduje się tutaj tak dużo informacji na temat starych maszyn, a moja wiedza na temat starych maszyn, w sporej części pochodzi właśnie z tego forum :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Ursus »

Nieskromnie powiem, że to jedyny polski portal o tej tematyce, a jeden z nielicznych w Europie i na świecie pod względem rozbudowania (forum, galerie, artykuły itd)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: damber »

Z mojej strony lecą wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które tą stronke tworzą, a także dla wszystkich użytkowników.

Ciesze się, że jest taka strona i że są jeszcze ludzie, którzy doceniają te wszystkie stare maszyny, które ułatwiały człowiekowi prace.

Życze nam wszystkim kolejnych 5-ciu lat ciekawych artykułów i wspaniałych tematów o naszych retro-sprzętach.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: papiszon »

Stronkę znalazłem przypadkowo, szukając coś o swoim suprze. Kliknąłem w Googlach retrotraktor.pl i tak już zostało. Prawie codziennie (co wieczór) wchodzę i przynajmniej poczytam wypowiedzi kolegów lub artykuły, gdzie też mam swój udział.*blushing*
A fajnie jest też poznać kogoś, nawet przez internet, kto ma podobne zaiteresowania. Można się sporo dowiedzieć, a i samemu pomóc w miarę możliwości.
Z okazji "pięcioka" gratulacje dla pomysłodawców i życzenia dalszych i dalszych i dalszych itd. pięciu lat.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: SEBRIGHT »

Na RT pierwszy raz natrafiłem zaraz po kupnie boćka, szukając jakichkolwiek informacji na jego temat. To było jakieś pół roku od założenia stronki, wtedy zaglądając raz na czas można było wszystko ogarnąć. Teraz nawet nie próbuję. Teraz właściwie czytam tylko artykuły (brak czasu :( ) i tematy na forum które mnie zainteresują. Również dzięki RT mam świadomość, że w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem zawsze znajdzie się ktoś kto poradzi...

Z okazji piątych urodzin stooo laat, stooo laat...
ps. Paweł robisz imprezę urodzinową :p
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
PiotrC328
Posty: 44
Rejestracja: 25 gru 2010, 23:40

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: PiotrC328 »

chciałbym bardzo podziekować wszystkim którzy stwozyli ta stronke za poswiecony jej czas jak i zebrane na niej informacje które są nie zastąpione.
pozdrowienia dla wszystkich pozytywnie zakręconych*rolleyes*GRATULUJE*saycheese* JUBILEUSZU!!
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: maly-agro »

Dzięki tej stronie bardzo dużo dowiedziałem się o dawnej wsi, i serdecznie za to dziękuję! Za ten klimat, i oczywiście bogate w dużo wiedzy artykuły, tematy i inne źródła. Aby RT wytrwało kolejne 5 lat i jeszcze dłużej! Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: rafal »

Ja chciałbym przed wszystkim podziękować Pawłowi, który nie tylko doskonale administruje Retrotraktorem, ale również jest wyśmienitym menadżerem. To właśnie Paweł dba o te szerokie kontakty z innymi portalami, czasopismami. Dzięki niemu mamy reklamodawców i sponsorów nagród. Praca administratora to praktycznie codzienne czuwanie nad stroną i obowiązek.

Retrotraktor to takie wspólne dzieło ludzi pochłoniętych pasją, którzy mają fajną platformę do spotkań i wymiany informacji.
Szczerze powiedziawszy, to 5 lat temu nie zastanawiałem się czy damy rady prowadzić portal 2, 3, 4 czy 5 lat. To był po prostu impuls i przyjemność tworzenia czegoś czego nie ma jeszcze w polskim necie.

Dziś mamy już kilku stałych korespondentów i autorów rozmaitych tekstów i opracowań. Zatem jest też dużo łatwiej akutualizować treść stronki. Czasami dzieje się tak dużo wydarzeń, że nie jesteśmy w stanie na bieżąco o tym pisać, gdyż gonią już przygotowania do następnej imprezy. Właśnie teraz wchodzimy w taki okres.

Dziękuję również wszystkim czytelnikom za regularne odwiedzanie stronki. Również za słowa pochwały i krytyki- która również jest nam potrzebna. Jak wiadomo ciągle się uczymy i rozwijamy.


Na 10 lecie zrobimy imprezę plenerową z traktorami ;-)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Ursus »

Rafał świetnie to podsumował.

Prawda jest taka, że docelowo szukamy jeszcze wsparcia z zewnątrz w celu lekkiego zmodernizowania portalu i dostosowania go do współczesnych standardów. Chodzi głównie o to, by portal był bardziej przyjazny w użytkowaniu, niezawodny i stabilny.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Marcin125p »

5 lat minęło jak jeden dzień :p
No piszcie swoje wypowiedzi. Chyba że się boicie :p.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Ursus »

Ja za chwile będę wrzucał pytania konkursowe :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: klusek-rolnik »

Ja ze swojej strony chciałem podziękować całej załodze RT za te wspólne 5 lat. Gdyby nie te forum z pewnością nie zaczął bym swojej przygody z modelarstwem a i o zabytkach nie wiedział bym wiele, a dzięki tej stronie moge rozwijać swoje pasje, zainteresowania i pogłębiać wiedze na temat zabytków które tak bardzo wszyscy na forum lubimy. *yes*
piter2595
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:43

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: piter2595 »

Całej załodze strony retrotraktor skaładam naj szczersze rzyczenia
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 5-lecie Retrotraktora

Post autor: Ursus »

klusek-rolnik napisał/a:
Ja ze swojej strony chciałem podziękować całej załodze RT za te wspólne 5 lat. Gdyby nie te forum z pewnością nie zaczął bym swojej przygody z modelarstwem a i o zabytkach nie wiedział bym wiele, a dzięki tej stronie moge rozwijać swoje pasje, zainteresowania i pogłębiać wiedze na temat zabytków które tak bardzo wszyscy na forum lubimy. *yes*
No i takie coś mnie osobiście bardzo cieszy. Dzięki!
piter2595 napisał/a:
Całej załodze strony retrotraktor skaładam naj szczersze rzyczenia
Dziękuję :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ