Jednocylindrowy diesel IFA

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
jw1wojtek
Posty: 58
Rejestracja: 14 sie 2007, 9:35

Jednocylindrowy diesel IFA

Post autor: jw1wojtek »

Witam posiadam jednocylindrowego diesla IFA.(chyba jakies 10ps)Brak na nim tabliczki znamionowej.Silnik posiada rozrusznik el.Ale ma jeden mankament.Ktoś przed oddaniem mi go wykręcił pompe!!!!!
Potrzebuje opisu do niego i pompy bądz adresu serwisu.Oto link do tego silnika http://www.youtube.com/watch?v=0gNNYnqgSnA
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

RE: Jednocylindrowy diesel IFA

Post autor: colt »

Witam. posiadam dokładnie taki sam typ,też kupiłem bez pompy wtryskowej. Może ktoś wie gdzie można taką kupić ?,cz przerobić od naszych esów.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Jednocylindrowy diesel IFA

Post autor: vauxhall »

Witam, w klubie silnikow ifa mam tez taki (mysle ze taki??)
pionowy jednocylindrowy,15km.
Kupilem w Holandii jako nowy z zapasow wojskowych bylej VA z nieistniejacej NRD.
Bede Mial go w Polsce w maju zrobie zdjecia pompy i zainteresowanym wysle.
Jest to silnik na podzesolach silnika Robur 4-cyl.Nobas 3-cyl i stosowany w koparkach Km 251 Warynski -2 cyl.

Przed chwila obejrzalem ten silnik na you tube -jest tu temat zupelnie odrebnych konstrukcji.
do wzmiankowanego silnika nie bedzie problemem zdobycie pompy ,jest to tylko segment tloczacy Bosch stosowany min. w silnikach Hatz .Same.
silnik ten ma podzespoly Rs-o9 lub Silnika Gt-124.roznice moga byc w srednicy cylindra-2 wersje 80mm i 85 mm,przy tym samym skoku tloka.
Awatar użytkownika
jw1wojtek
Posty: 58
Rejestracja: 14 sie 2007, 9:35

RE: Jednocylindrowy diesel IFA

Post autor: jw1wojtek »

Dziękuje za podpowiedzi- juz skompletowalem wszystko do tego motorka zdobyłem oryinalną ksiąszke jak sie okazało jest to 1-vd 8/8
IFA Foremann -Barkas z 1968 roku cylinder 80mm wtryskiwacz Perkins rozrusznik -wardburg 353.
ps.Wczoraj wieczorem poskładałem wszystko i go odpaliłem.Chodzi rewelacjyjnie (kosztowalo mnie to dużo czasu i pieniędzy nie myślałem że aż tyle choć silnik dostałem za darmo- uszkodzony
-urwany tłok
-brak rozrusznika
-brak pompy wtryskowej
-kilku rurek
Pozdrawiam Wojtek
ODPOWIEDZ