RE: S320 ile i jaki olej?

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Marcin216
Posty: 20
Rejestracja: 23 lut 2009, 22:02

RE: S320 ile i jaki olej?

Post autor: Marcin216 »

U mnie weszło 13 litry oleju. Ja jeżdzę na opałówce i na zwykłym mieszając pół na pół. jak do tej pory nie miałem żadnych kłopotów z tym związanych.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S320 ile i jaki olej?

Post autor: Bolszewik »

"Superol CC" wystarczy choć możesz dać lepszy olej, ale sensu specjalnie nie chyba nie ma. Jeśli masz silnik po kapitalnym remoncie to możesz zalać czymś lepszym. Ważniejsza jest raczej bezwzględna wymiana oleju na nowy co rok, najlepiej tuż po zimie.
No i oczywiście wymiana po każdej awarii, nie żadne cedzenie przez szmatę olej nie jest aż tak drogi.

Opał odradzam pomijając już kwestie prawne - lejąc opał okradasz fiskusa. Większość olejów opałowych sprzedawanych pokątnie jest dodatkowo fałszowana, a często nawet nie jest olejem opałowym tylko np. olejem do mycia maszyn górniczych itp. Ponadto funkcjonuje coś takiego jak zwrot podatku Vat od paliwa kupowanego na cele rolnicze. Wystarczy zbierać faktury i dwa razy w roku dostarczyć do urzędu gminy. Dokładnie dziś odebrałem taką decyzje ze swojego UMiG Uwzględniając tenże zwrot oraz ryzyko uszkodzenia silnika jak i kwestie prawne opał staje się całkiem nie atrakcyjny.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S320 ile i jaki olej?

Post autor: Bolszewik »

Podstawa prawna zwrotu podatku:

http://prawo.finn.pl/xml/prawo/administ ... 006/060379

Wystarczy posiadać bodaj powyżej 1 ha, ale nie jestem tego pewien.

Jeśli nie wiesz czy Ci się należy to idź do Urzędu Gminy. Ich obowiązkiem jest udzielić pełnej informacji i wytłumaczyć wszelkie wątpliwości.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ