RE: S 320 Rozrusznik

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S 320 Rozrusznik

Post autor: Bolszewik »

Ktoś zakładał planetarny do S-320 poszukaj na forum było, chyba nawet były zdjęcia.

To był rozrusznik od C-360 i podobno dobrze pracował. Oryginalnie były tam rozruszniki od żuka jeśli się nie mylę.

Z tego co wiem to nie da się regulować odprężnika, zresztą nie bardzo wiem jak by to miało być.

Żyjemy w XXI wieku i odpalanie czegokolwiek na korbę jest nieco przestarzałe. Pomijając urządzenia które są przedmiotami wystaw i ekspozycji używanie korby do rozruchu jest raczej niezrozumiałe.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S 320 Rozrusznik

Post autor: Bolszewik »

Uczyli Ciebie kolego czytać ze zrozumieniem treści ?

Ponoć obecnie szkoły mają z tym problem, więc cytuje sam siebie jeszcze raz:
Bolszewik napisał/a:

[...] Pomijając urządzenia które są przedmiotami wystaw i ekspozycji używanie korby do rozruchu jest raczej niezrozumiałe.
Można by tu dodać, jeśli da się użyć rozrusznika elektrycznego, jeśli ktoś chciałby być baaaaardzo dokładny.






************************************************************

Traktorek SAM przeczytaj temat:

http://www.retrotraktor.pl/forum/viewt ... ad_id=2653
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: S 320 Rozrusznik

Post autor: whar »

Problem jest w tym, że w tym przypadku potrzebny jest rozrusznik o lewym kierunku obrotów. Rozruszniki przekładniowe (planetarne) mają zwykle prawy kierunek obrotów i można by je zastosować jedynie montując na zewnątrz, czyli poza obrysem silnika. Rozrusznik tego typu R5 ??? dalszych symboli nie pamiętam był dostepny jeszcze do niedawna w firmie EXPOM w Kwidzynie. Jednak cena jak pamiętam była dość wysoka ok 600 zł. Sprowadzałem go dla jednego z naszych klientów.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S 320 Rozrusznik

Post autor: Bolszewik »

Mylisz S-320 z 1HC102 też się walnąłem kiedyś .....

Pierwszy ma normalne obroty, pasuje więc R5 lub planetarny od C-360 jak w linku wyżej opisano.

Nawiasem mówiąc mam na zbyciu R5 od żuka. Jeśli jesteś z Kielc lub okolic to na PW możemy pogadać gdybyś był zainteresowany.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S 320 Rozrusznik

Post autor: Bolszewik »

Odmian R5 było ileś tam.

Taki sam jak w żuku bywał też montowany w S-320, czy to norma zasada przypadek nie wiem. W każdym razie na pewno do odpalania trzeba było użyć odprężnika.

Tak czy inaczej od C-360 na pewno jest mocniejszy zatem lepszy.

Do skrzyni Stara rozrusznik od stara proste. Teraz pytanie jaka to skrzynia stara. Na pewno do skrzyni od Stara 200 nie pasuje rozrusznik od C-360 bo wadzi kołnierz.

Przy takim układzie musisz korzystać z odprężnika bo paski się ślizgają.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ