Słabo odpala

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

Słabo odpala

Post autor: s15 »

Mój s15 ma problemy z odpalane przy niskiej temperaturze np 6 .10 stopni gdy jest zimno bez kopciucha nie odpali znajomy ma 15 co odpala mu przy +5 bez kopciucha bez większych problemów co jest przyczyną że tak ciężko odpala czyżby to wytrysk ??/
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Słabo odpala

Post autor: hubert »

Po pierwsze, to jest stary diesel, bez świec żarowych, on zimą odpalać nie będzie super, trzeba pomęczyć.

Po drugie, to że słabo odpala to raczej kąt początku tłoczenia, ale, trzeba by było sprawdzić pompę, wtrysk, kąt, dawkę.
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

RE: Słabo odpala

Post autor: s15 »

jak to sprawdzić ????
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Słabo odpala

Post autor: Santi2006 »

Witam, sprawdzić możesz u pompiarza pompę oraz wtryskiwacz czyli jakie jest ciśnienie i oczywiście czy wtryskiwacz nie leje. ( czy wtryskiwacz rozpyla czy leje możesz sprawdzić sam wyciągając wtryskiwacz i kręcąc wałem) A kąt jest nie zawsze przyczyną iż silnik źle odpala. Powiem ci tylko tyle że jeżeli sinik odpalał bez problemu jak było ciepło i nie wydawał żadnych dziwnych odgłosów (np stuków metalicznych itp) to nie jest przyczyna układu wtryskowego.Bardzo ważną sprawą jest też stan silnika konkretnie tłok cylinder pierścienie. jeżeli nie masz ciśnienia odpowiedniego to możesz sobie kręcić. Następna sprawa to stan głowicy ustawienie zaworów, rozrządu.

Wtrysk ma być ustawiony wg. instrukcji obsługi 33 stopnie przed GMP przy 1800-2200 obr, a 30 stopni przed GMP w zakresie obrotów 1200-1800. W celu sprawdzenia pompy/ wtryskiwaczy możesz wyjąć wtrysk, założyć na niego rurkę od pompy i zakręcić rozrusznikiem, to zobaczysz czy dobrze rozpyla. Opóźnij trochę ten zapłon, ustaw ze 20-25 stopni i zobacz jak będzie się wtedy zachowywał. Musisz metodą prób i błędów trochę popróbować. Jak zapalisz silnik to w zależności od obrotów zmienia się kąt rozpoczęcia wtrysku. Im wyższe obroty tym większy kąt. Na stojącym silniku ustaw tak jak mówiłem 20-25 stopni. Zapłon w tym silniku ma być ustawiony przez ilość podkładek pod pompą, czyli jej głębokość.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Słabo odpala

Post autor: olowaty »

A zrób jeszcze taki numer. Odkręć przed odpaleniem zimnego silnika regulator dawki rozruchowej czy jak to tam się zwie (pokrętło mocowane na 2 śruby na pokrywie rozrządy z przodu). Nie wykręcaj go całkowicie tylko poluzuj tak, aby nie opierał się o dźwignię. Mój tez ciężko palił, aż kiedyś przypadkowo próbowałem zapalić z poluzowanym pokrętłem. Palił malina. Jeżeli to pomoże, to dołóż podkładek pod to pokrętło.
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

RE: Słabo odpala

Post autor: s15 »

Dzięki wam w najbliższych dniach będę sprawdza i dam znać a mam pytanie odbiegające od tematu nie chce zaśmiecać i chcę napisać tu mam 17 lat i co mi grozi za jazdę s15 gdy złapała by mnie policja ???????????
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Słabo odpala

Post autor: baro »

A coty chcesz esem do szkoły jeździć? Przedewszystkim twój pojazd pewnie nie jest zarejestrowany wiec nie jest dopuszczony do ruchu ulicznego. Wiec za to jakiś mandat + mandat za brak kategori b jeżeli ebdziesz ejchał samym samem lub z przyczepą jedno osiową. Ale takie wynalazki żadko są zatrzymywane do kontroli no chyba ze jedziesz pod prąd albo autostradą lub drogą ekspresową. ja jak jadę jakąś wiekszą drogą to jade jak najbardziej poboczem gdy jade samem by niezajomwać drogi ani utrudniać ruchu
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

RE: Słabo odpala

Post autor: s15 »

Tak właśnie jutro jadę dość w daleka trasę dość dużo ruchu a co do przyczepki to właśnie jadę z przyczepką 1 osiowa czy mogę takie coś ciągną />????? bo najbardziej chodzi mi o to że nie chce mieć odroczonego prawka ponieważ chodzę do szkoły samochodowej i muszę mięć ukończony kurs prawa jazdy żeby ukończyć szkołę a gdyby mi odroczyli to mam po szkole ?????jest taka możliwość /.....,..,..??
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Słabo odpala

Post autor: chrapek3011 »

Pierwsze słyszę,żeby skończyć samochodówkę to prawo jazdy musi być zdane.Ha,ha,ha.
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

RE: Słabo odpala

Post autor: s15 »

no u mnie tak jest ale prawko szkoła funduje co do pytania to mogę liczyć na odpowiedz bo nie wiem co mam robić ??????
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Słabo odpala

Post autor: papiszon »

Proste pytanie- prosta odpowiedź.
Jeśli nie posiadasz prawa jazdy nie możesz prowadzić pojazdu mechanicznego po drodze publicznej.
Droga publiczna to nie tylko asfalt, to może być także polna droga o charakterze publicznym. Chociaż na takiej drodze jest bardzo małe prawdopodobieństwo kontroli drogowej, a praktycznie żadne.
Więc jeżeli nie masz możliwości jazdy właśnie po takiej drodze, to lepiej poproś kogoś (kto ma prawo jazdy), aby z Tobą pojechał w przeciwnym wypadku, w razie kontroli policyjnej możesz mieć spore nieprzyjemności. Gdyby to był pojazd zarejestrowany, opłacone OC, to można by było z policjantami dyskutować (nie zawsze są aż takimi służbistami), ale w Twoim przypadku radzę nie ryzykować szczególnie, że piszesz o dłuższej wyprawie.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Słabo odpala

Post autor: marek »

Nic Ci się nie stanie i nie ma wpływu na otrzymanie w przyszłości prawa jazdy.Chyba że będziesz pod wpływem.Zapłacisz tylko 500 zł. za jazdę bez uprawnień .Prawdopodobnie po 50 za brak dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia ,,sama" i przyczepki czyli 200 zł oraz mogą sporządzić powiadomienie do funduszu gwarancyjnego o braku ubezpieczenia co kosztuje ok 3000zł.Jak masz jakieś wycieki to coś na ochronę środowiska.No i oczywiście tylko i wyłącznie laweta.Taniej będzie taksówką.Nawet bagażową.:D Chyba wszystko wymieniłem.Co do ubezpieczenia ,jeżeli jesteś rolnikiem i masz ubezpieczone gospodarstwo to w skład tego ubezpieczenia wchodzą również niezarejestrowane maszyny którymi poruszasz się po drodze.np.kombajny itp.To może być bez tego funduszu ,czyli trochę taniej.,,Sam" nie posiada homologacji więc nie wiem czy to uwzględnią.Chyba raczej nie.A przypomniało mi się że jak będą złośliwi to za brak gaśnicy i trujkonta po 50, czyli 100zł.<br><br><br><br>
chrapek3011 napisał/a:
Pierwsze słyszę,żeby skończyć samochodówkę to prawo jazdy musi być zdane.Ha,ha,ha.
Ponieważ kończyłem samochodówkę w zawodzie kierowca mechanik pojazdów samochodowych to przed przyjęciem na kierunek musiałem zrobić badania do prawa jazdy.Prawko było obowiązkowe ale wtedy zdawało się w szkole a egzaminował kierownik warsztatów ten co prowadził naukę jazdy i gościu z LOK-u.Wszyscy zdawali!! A pytano czy ktoś chce dostać dodatkowo motor.To było gratis.To były czasy.Nie te wygłupy teraz w których żeby zdać trzeba dać łapówkę lub być geniuszem.
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

RE: Słabo odpala

Post autor: s15 »

U mnie z prawkiem w szkole jest podobnie Dzięki wam za odpowiedzi
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Słabo odpala

Post autor: chrapek3011 »

Słuchajcie,ja też kończyłem samochodówkę,dokładnie w Toruniu,17 lat temu,o profilu mechanik pojazdów samochodowych,ale robienie prawa jazdy w szkole nie było obowiązkiem ucznia,że przez to niby nie ukończy szkoły.Mnie zależało na czasie i robiłem prywatnie w Loku jeszcze wtedy.W połowie drugiej klasy,gdy skończyłem 17 już miałem.A tak czekałbym w kolejce tylu było chętnych i po pół roku robili kurs.No gdzie tyle czasu.
Awatar użytkownika
s15
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2011, 15:12

RE: Słabo odpala

Post autor: s15 »

Tak ja też nie muszę w szkole robić mogę na własną rękę ale muszę mieć teorie zaliczoną o to chodzi ld;d;d
pawel3324
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2011, 20:04

RE: Słabo odpala

Post autor: pawel3324 »

ZSŻŚ Nakło?
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Słabo odpala

Post autor: chrapek3011 »

Przepisy ruchu drogowego to był normalny przedmiot.Nie wiem jak teraz jest.Ale to jedno z drugim nie miało nic wspólnego.Ocena z przepisów nic nie miała do robienia prawka.Z przepisów minimalna ocena,żeby tylko zdać do następnej klasy.Oczywiście zależy jak u kogo.Ale kontrolujmy się,bo temat zbacza.Miało być o trudnym odpalaniu,no.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Słabo odpala

Post autor: krakerss »

Do tematu. Jak Ci już przejdzie na szukanie dziury w całym to wstaw zestaw naprawczy o ile nie bije na wale. Silniki andrychowskie jeśli wykazują problemy przy uruchomieniu w niskich temperaturach proszą o pomoc - mały remont (tzw. góra). Tuleja tłok pierścionki. Jedna dziura od 330 to koszt rzędu 250 zł.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Słabo odpala

Post autor: chrapek3011 »

No,jak wiatr w środku rządzi to wtedy tępo pali.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Słabo odpala

Post autor: hubert »

Krakres jedna dziura z mahle rok temu była po 150 zł :) Chyba że poszło tak fest w górę.

Oczywiście zestaw naprawczy + pompa, wtrysk i regulacje z tym związane i silnik fruwa :)
ODPOWIEDZ