S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

witam serdecznie
posiadam zetorka k25 ktory ma zamiast zetorowskiego silnika silnik wspomnianego powyzej esa, silnik po odpaleniu nie pracuje tak calkiem rowno czasem zdazy mu sie przybierac na obrotach, najwiekszym problemem jest to co wycieka z rury wydechowej nie idzie wogole jechac po dodaniu gazu jest masakra caly w kropki. wymienilem juz glowice na glowice po regeneracji lecz historia ta sama, myslalem ze jest to maz ktora jest w tlumiku i pod wplywem temperatury poprostu wypluwa lecz zdjalem juz rure wydechowa w sensie czesc tlumiaca i pozostawilem sama rure lecz po chwili to samo, witki juz mi opadaja czy mial ktos moze podobny problem? czytalem inne posty lecz nic podobnego nie znalazlem
bede wdzieczny za kazda podpowiedz
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: chrapek3011 »

Dawka duża i nie przepala.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

o tym tez pomyslalem lecz nie zabardzo mam gdzie dac wtrysk do sprawdzenia, kat wtrysku na pompie byl ustawiony na 5,3mm przy znaczku na kole 1500 obrotow,przedwczoraj sprawdzalem wtrysk, posiadam trzy wiec wyciagnalem ten ktory byl zalozony i lal ,drugi tez lal, dobrze ze ostatnio zakupilem silnik s320ER i teraz go przegladam i akurat ten wtrysk okazal sie najbardziej a moze najlepiej ustawiony, mysle jednak ze bedzie to pompa paliwa, mysle ze i tak podaje zbyt duza dawke paliwa, na tym trzecim wtrysku stozek jest ladny lecz i tak wewnatrz stozka wyglada jakby lal,napisalem do andori ile kosztuje regeneracja pompy wymiana koncowki wtrysku i regulacja poczekam i zobacze co odpisza mysle ze dopiero kolo swiat cos sie z tym wyjasni
pozdrawiam
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: chrapek3011 »

Kup tylko końcówkę i wymień sam.A wtrysk daj komuś,kto ma próbnik wtryskiwaczy i Ci ustawi.Raczej w Andorii się tym nie zajmują,tylko sprzedają części.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

moze to i racja z ta wymiana koncowki tylko mam wlasnie problem z tym kims ktoby ustawil wtrysk bo kogo nie pytam to opinie o tych co maja to ze probniki wtryskiwaczy w oplakanym stanie i paproki ,
kombinuje zeby zakupic sam zegar jakies 25 MPa (bo wtrysk w esie ma ma cisnienie 17 MPa) z przelotowka i wpiac ja pomiedzy wtryskiem a pompa i sprawdzic jakie jest cisnienie
co o tym sadzicie wiem ze to strata czasu ale kazdy kto ustawia pompy czy wtryski kasuje jakies 50 wiec przy 3 wtryskach to jest jednak jakas kasa
te silniki wciaz sa na rynku i wciaz wymagaja przegladow i regulacji wiec mysle ze to dobry pomysl
pozdrawiam
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: chrapek3011 »

Dobrze,zrób tak jak mówisz.Trójnik i manometr.Sam będziesz mógł to zrobić.To widzę,że u Ciebie ceny mają z kosmosu.U nas ustawienie wtrysku w porywach 10zł kosztuje.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

zmartwien nie ma tylko ten kto niema niczego :))
wiec bylem w sklepie po rozpylacze i coz mam jakies za 15 zlotych no nic innego nie mieli i znow pytanie czy jest sens montowania tego i regulacji czy za jakis czas znow to sie nie rozleci?
moze ktos byl zmuszony do wymiany rozpylaczy i akurat wstawil takie tanie bo wiadomo cena czyni cuda :)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: chrapek3011 »

Ja we wtryskiwaczu od silnika S-60 zamontowałem końcówkę od C-330.Chodzi normalnie,żadnych dziwnych objawów nie wykazuje.
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: PawOs »

Miałem identyczny problem w S 320 który ustąpił po wymianie końcówki wtrysku i wymianie oleju. Akurat w okolicach Tarnowa jest stary zakład regeneracji pomp i wtrysków gdzie mieli taką końcówkę jeszcze z czasów kiedy te silniki pracowały przy młockarniach. Na pewno Ci nie po drodze ale jest to dokładnie miejscowość Łękawica i tam robią regeneracje pomp.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

zdecydowanie nie podrodze ja jestem z miejscowosci Turek, co do zmaiany koncowki wtryskiwacza mianowicie moj kolega swego czasu konstruowal samy , ktorych podstawowym motorem byl wyzej wspomniany silnik i bolaczki tego motoru bywaly najrozniejsze
wymienial w nich tuleje na tuleje od c 330 ktore nie wytrzymywaly poniewaz inne chlodzenie wiec rowniez inne materialy do ich produkcji byly uzyte
wracajac do rozpylacza on sam montowal od C330 i rowniez nie wytrzymywaly.
coz zobaczymy jak to bedzie rozpylacze zmienilem na te tanie bo wzm nie mieli
czekam na wskaznik cisnienia i dopiero je wyreguluje lecz mysle ze regulacja pompy jest jak najbardziej wskazana
co do tego zakladu w ktorym panu ustawiali wtrysk i pompe to jakis numer telefonu jesli moglby mi pan podac to bylbym bardzo wdzieczny
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PawOs
Posty: 58
Rejestracja: 20 lut 2011, 18:39

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: PawOs »

Niestety nie mam do niego nr. telefonu. Wiem tylko miejscowość i że to obok małej piekarni. Gość się nazywa Nowak więc możesz spróbować na google. Fachura konkretny, najbardziej bawiło mnie to że jak podjechała osobówka do naprawy pompy to kazał otworzyć maskę, zapalić silnik i wtedy położył gdzieś w okolicy układu wtryskowego rękę, zamknął oczy i chwilę słuchał a potem diagnoza wstępna. Co najwyżej jak nie znajdziesz nikogo to może do mnie wyślesz i to załatwię ale to za dużo kasy na przesyłki.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1538
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: marek »

PawOs napisał/a:
Niestety nie mam do niego nr. telefonu. Wiem tylko miejscowość i że to obok małej piekarni. Gość się nazywa Nowak więc możesz spróbować na google. Fachura konkretny, najbardziej bawiło mnie to że jak podjechała osobówka do naprawy pompy to kazał otworzyć maskę, zapalić silnik i wtedy położył gdzieś w okolicy układu wtryskowego rękę, zamknął oczy i chwilę słuchał a potem diagnoza wstępna. Co najwyżej jak nie znajdziesz nikogo to może do mnie wyślesz i to załatwię ale to za dużo kasy na przesyłki.
To bardzo proste .Jak położysz rękę na przewodach wysokiego ciśnienia to będziesz czół uderzenia paliwa podawanego na wtryski.Jak któryś zespół sekcja pompy-wtryskiwacz działa wadliwie ( niskie ciśnienie wtrysku lub źle wyregulowany wtryskiwacz ) to uderzenie jest słabsze lub wcale go nie czuć.Uderzenia powinny być też w jednakowych odstępach i regularne. Ale jak słusznie napisałeś do tego trzeba wprawy.Choć gdy usterka jest ewidentna to czuć bez problemu.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: chrapek3011 »

Stara szkoła,jak ktoś nie wprawiony kilka razy pomaca to też wyczuje.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

coz wskaznik cisnienia mam jeszcze czekam na trojnik i bede sprawdzal,
wczoraj sprawdzalem na takim zwyklym trojniku od hydrauliki lecz inne gwinty i nie trzymaly cisnienia, przy 5MPa zaczelo ciec z trojnika :) niczym go nie uszczelnialem bo spieszylem sie do pracy i chcialem sprawdzic tylko czy to co mam zamiar zrobic ma wogole sens,


pozdrawiam i zycze wszystkim Wesołych Swiat
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: chrapek3011 »

Jakiś słaby z niego fachowiec.Na pewno nigdy nie słyszał o czymś takim jak rurka Te.To jest właśnie taki trójnik z manometrem do sprawdzania wtryskiwaczy na silniku.Zasada działania taka jak w trójniku,z tym ,że ciśnienie wytwarza pompa wtryskowa silnika.Dokładnie tak jak Ty zrobiłeś na swoim silniku.W pompach rzędowych odkręca się pokrywkę sekcji i pompuje ręcznie śrubokrętem.Połączenia muszą być maksymalnie szczelne i do dzieła.Wiadomo,wtryskiwacz musi być z głowicy wymontowany.I ustawisz tak samo jak na próbniku.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

wiec trojniczek dotarl wtryski ustawione lecz nie ten z nieszczesnego silnika poniewaz stoi na dworze a zeczelo padac wiec nie bawilem sie za dlugo,
zreszta zaraz mnie malzonka do domu zawolala bo wiadomo swieta ida :) i trzeba posprzatac a jest w ciazy wiec teraz wszystko na moich barkach
nie wiem jak pogodze cala ta grzebanine jak mi sie w kwietniu coreczka urodzi :).
mam zamiar zakupic dwa samy w ktorych sa silniki takie
w pierwszym sendling d7
w drugim cunewalde 1H65
oba 7 konne chyba?
reszta raczej na zlom ale jeszcze caly czas bije sie zmyslami co i jak? po co i na co?
:)))
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: kombi »

witam
czytam i czytam i tak mnie zastanawia
czy kol.zenicior zastanawiał się nad przerobieniem swojego składaczka
jak piszesz masz most od zetorka 25 ,i do tego mostu dorobić flansze i założyc silnik od c-330 i problem rozwiązany
mam też taką przeróbę i drugi ,albo trzeci rok nic z silnikiem sie nie dzieje pali jak rakieta
moja sugestia to pomyśl nad tym rozwiązaniem ,ale wybór należy do ciebie

chyba że wolisz co jakiś czas dłubać , i tracić czs na remonty
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: zenicior »

w zasadzie to ja juz dlubie przy nim od jakis dwoch lat tak moze w ciagu to jakis miesiac no moze dwa,
wymiana mechanizmu z atakiem, hamulce bebny i reczny, wymiana oleju malowanie i przestawienie silnika ktory stal poprzecznie na osi
teraz silnik ustawiony wzdluz z rura wydechowa z przodu od kierownicy a nie od przedniej osi jak zazwyczaj sie spotyka,
wlasnie ta modernizacja przysporzyla mi najwiecej problemow gdyz wiekszosc przekladni jest przekladniami prawymi a w tym zestawieniu potrzebna byla lewa i nie ukrywam trzeba bylo przerabiac co jak zwykle nie bylo proste. te przekladnie zestawilem dopiero jakies 2 miesiace temu.
w zasadzie mieszkam w miescie i nie mam zadnego pola a szykowalem go do ojca na wies w pomorskie lecz po przemysleniu coraz wiecej powodow by go tam nie wywozic (ojciec miekkie serce pozyczalby calej wsi az by sie rozklekotal) mysle o sprzedaniu go tak jak jest albo zrobie mu jeszcze swiatla i tyle
kupilem go tanio lecz wlozylem w niego dwa razy tyle
co do silnika od c330 to jak najbardziej dobry pomysl lecz juz nie dlamnie
pozdrawiam
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: kombi »

nie przesadzaj [jak nie dla ciebie to dla kogo]
sprzedasz i co ojczulkowi kupisz KONIA ,żeby konia i siebie zarobił
tyle pracy włozyłeś i kupa chęci opadły ....
NIE tylko postanów raz a dobrze już w ten silnik nie inwestuj
poszukaj od c-330 ,rzuć temat o rysunek flanszy [moze ktoś ma ] ja nie mam bo jak swojego nabyłem to już był taki ]
flansze taką z blachy gr.ok. 8mm jak dasz rys.to większe hurtownie stali wycinają laserowo zakładasz skręcasz i OJCZULEK simiga

a teraz inna myśl
sprzedajesz swojego składaka [szczerze mało wezimiesz i co dalej dokładasz KASE i [co dalej] kupujesz [co pewnie jakiegos ciapka [w stanie w miarę to z 8-9 tys.albo i więcej i dalej dłubiesz
a w opcji tej co masz tylko ew kasa na silnik

pozdrawiam
lukasz_f9
Posty: 66
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:14

RE: S320 strasznie cieknie z rury wydechowej

Post autor: lukasz_f9 »

Moim zdaniem to leje wtriskiwaczB)
ODPOWIEDZ