problem z odpaleniem s301d

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Witam cię Andrzeju.(Gasiłem silnik odrazu) tak jak pisałem poprzednio kręciłem korbą i żadna mgiełka nie leciała oczywiscie rozumiem że mgiełka jest na tyle widoczna że da sie ja okiem zobaczyć.Moze żeczywiscie cos sie zapiekło ale co?Jutro dam znac rozbiorę wyczyszczę w bęzynie oby dało radę.Dzieki za porade.Troche puzno bo bym teraz poszedł rozbierac.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8 ... be984.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d68 ... f2feb.html

Msle że pomogło traktorek zapalił.Jeszcze mnie zastanawia jak jest nie palony 2-3 dni ciezko z zapaleniem np,dzis musiałem uzyc pochodni przystawiajac do filtra paliwa i zapalił.Jak pochodzi chwilke potem pali bez problemu.



Popraw byki ....
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: AndrzejD21 »

Tylko teraz przydało by się sprawdzenie wtrysku, po rozbiórce mógł się przestawić.

Chodzi mi o to że wtryskiwacz ma dane ciśnienie otwarcia, jak pompa poda mniejsze niż ciśnienie otwarcia, wtrysk nie otworzy się tym samym nie poleci ropa.
Reguluje się to na specjalnym przyrządzie, w domu jak się takowy posiada, to ustawisz sam.
Koszt sprawdzenia nie powinien przekroczyć 50zł, ale jak pracuje to bym nic nie zmieniał.

Silnik pewnie ma już swoje przepracowane, pierścienie zużyły się na pewno, dlatego knot załatwia sprawę, bo jak silnik nie ma dostatecznego sprężania, nie zapali, a dając knot wstępnie podgrzewasz mieszankę i wtedy zapala.

Rada:
Przed zgaszeniem silnika ostudź go chwilową pracą na biegu luzem, wtedy nie będzie niespodzianek takich jak ta. :)
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Narazie pali więc nie bede nic ruszał ustawiał zobaczymy jak bedzie dalej.Dziekuje za porady.A jeszcze jedno jakis rok temu zmieniałem pierscionki.
Chyba wiem czemu mój traktorek miał problem z odpaleniem myslałem o zamianie na inny i chyba sie obraził na mnie.Już go nie zamienie.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: AndrzejD21 »

Przy prawidłowej eksploatacji długo Ci posłuży.
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

traktorek ogólnie mam 2lata.A taka eksploatacja na czym polega w takim silniku ze tak zapytam?Na co trzena uwazać? (wymiana olej np po jakim czasie ja wymieniam sezonowo)dzieki wam koledzy poznałem że ten silnik
jest mało co nie zniszczalny.Moje zdanie jest takie-Jak dbasz tak masz!
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: AndrzejD21 »

Olej, minimum co rok, po tym czasie traci swoje właściwości, pilnowanie czystości filtrów, dbanie o czystość i jakość paliwa.

Tak ogółem.
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Witam.Koledzy musze zasiegnąc waszej pomocy.Mianowicie w moim traktorku s301d popdczas jazdy odkręciła sie srobka od listwy papy i wyleciała traktorek dostał wsciekłych obrotów poczym zgasł.Załozyłem nastepna sróbkę odpaliłem traktor brak mocy? i z silnika słychac dziwne syczenie? i z rury wydechowej słychac jakby takie strzelanie? mam nadzieje że zrozumiale napisałem.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: AndrzejD21 »

Możliwe że zawór wypalił, bo uszczelki pod głowicą chyba tam nie ma, ale mogło połączenie głowica-cylinder puścić.

Sprawdź korbą czy ucieka kompresja podczas kręcenia, tylko uwaga z korbą bo ja już oberwałem*finger*

Następnym razem jakby coś takiego się działo to najwyższy bieg i po hamulcach żeby jak najszybciej zgasł.
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Witam.Koledzy musze zasiegnąc waszej pomocy.Mianowicie w moim traktorku s301d popdczas jazdy odkręciła sie srobka od listwy papy i wyleciała traktorek dostał wsciekłych obrotów poczym zgasł.Załozyłem nastepna sróbkę odpaliłem traktor brak mocy? i z silnika słychac dziwne syczenie? i z rury wydechowej słychac jakby takie strzelanie? mam nadzieje że zrozumiale napisałem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80e ... be984.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d68 ... 2feb.html


Popraw błędy ....
s301d
Posty: 83
Rejestracja: 29 lis 2015, 17:30

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: s301d »

Trzeba sprawdzać po kolei.Na początku sprawdź czy klawiatura jest mokra z oleju i czy są odpowiednie luzy zaworowe a potem kompresję.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: Bolszewik »

~s301d - popieram, jak już będziesz miał odkręconą pokrywkę zaworów.
Spróbuj zlokalizować stuk na nie odpalonym silniku. Poproś kogoś by powoli kręcił korbą, kompresję możesz popuszczać naciskając sprężyny zaworów.
Odprężnik musi być jak w pozycji pracy.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Witam.Dzis sprawdziłem co może byc przyczyną że traktorek osłab na mocy i podczas pracy silnika z rury były słychac dziwny wydech .Mianowicie problemem było jak odkręciłem pokrywę zaworów zobaczyłem odkręconę srobę kontrujacą zawór który sam sie odkręcił. Tylko że nie wiem co to za zawór SSACY czy WYDECHOWY jeden z nich sie popuscił.Zakręciłem go na oko traktorek zapalił nawet ma moc i głos z tumnika dobry.A ja mam pytanie jak sie ustawia zawory który?jest który? gdzie szczelinomierz sie wsadza?? Traktorek s301d
Awatar użytkownika
dartagnan
Posty: 76
Rejestracja: 07 mar 2016, 20:36

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: dartagnan »

https://lh3.googleusercontent.com/DyY0- ... 14-h432-no
Ssący dłuższy i większy talerzyk by dłużej pozostawał otwarty dla lepszego wdechu
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Czesc.A czy złe ustawienie luzów na zaworach ma wpływ na odpalanie traktora silnik s301de? pytam bo coś cięzko mi pali.Jak przyłoze pochodnie do filtra powietrza to palim lekko.
Awatar użytkownika
dartagnan
Posty: 76
Rejestracja: 07 mar 2016, 20:36

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: dartagnan »

Ma, zmierz ciśnienie sprężania.
pawlo
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2013, 19:18

RE: problem z odpaleniem s301d

Post autor: pawlo »

Rozumiem cisnienie powinno się mierzyć po dokładnym ustawieniu luzów zaworow? Jak się mierzy to cisnienie?
ODPOWIEDZ