Uszczelnienie S 320

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
michal456
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:53

Uszczelnienie S 320

Post autor: michal456 »

Jak uszczelnić wał od strony koła zamachowego w silniku Andoria S 320 starego typu. Brak tam miejsca na zimering. Wcześniej pomiędzy pokrywą a panewką włożony był sznur w takim kanale niestety ciekł tamtędy olej. Wał nie ma jakiś szczególnych luzów. Komuś udało się to skutecznie uszczelnić?

W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia dekla i wału.


Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Uszczelnienie S 320

Post autor: baro »

Tam trzeba nabić sznur łojowy. A nie lepiej oddać do tokarza by przerobil to miejsce po uszczelniacz?
michal456
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:53

RE: Uszczelnienie S 320

Post autor: michal456 »

Pomiędzy panewką a końcem dekla jest 20 mm wolnej przestrzeni i kanał odpływowy w dole tego zagłębienia. Myślałem o przerobieniu dekla ale obawiam się czy go zbytnio nie osłabię i bedzie się nadawał do kosza. Mam drugi dekiel od nowszego typu na simering ale jest bardziej wysunięty w stronę koła, poza tym musiał by chyba być inny typ wału. Dałem w miejsce zagłębienia w oryginalnym deklu 1 warstwę sznura (20 mm kwadrat) z tym że zwykły do uszczelniania pieców i było jeszcze gorzej niż przed demontażem. Spróbuje ze sznurem łojowym. Dać 1 warstwę 20 mm kwadrat czy może kilka warstw mniejszego? Pomóżcie co by zrobić to raz a dobrze, z góry dziękuję.
mariuszek1981
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2012, 15:17

RE: Uszczelnienie S 320

Post autor: mariuszek1981 »

Witam, wejdź na drugą stronę, tam jest temat ( S 320 ) Pisałem już w sprawie uszczelnienia.
ODPOWIEDZ