nietrzymanie obrotow s7

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
mariusz sikora
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2014, 12:30

nietrzymanie obrotow s7

Post autor: mariusz sikora »

mam problem z silnikiem s7 przestal trzymać obroty, jak puszcze gaz to od razu gasnie. Odkrecilem pokrywke od tego mechanizmu ale nie widziałem nic niepokojacego
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: Bolszewik »

Było na ten temat poszukaj w starych tematach ....

PS. S-301d lub S-301 nie ma czegoś takiego jak s7 ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: oman7 »

Rozkręcałeś pompę wtryskową?Albo "bawiłeś" się ustalaniem dawki paliwa?
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: Lesnik »

Witam. Kiedy kupowałem sama(z silnikiem s301d) poprzedni właściciel mówił abym podczas odpalania ustawial ta dźwignię obrotów w takiej pozycji jak na zdjęciu:

Obrazek

Robie tak i es zapala. Moje pytanie jest takie czy kiedy już jadę to dźwignia powinna być cały czas w takim położeniu jak na zdjęciu i w razie dodawania gazu schodzić w dol czy może po odpaleniu dźwignia ma isc do góry? Bo jak u mnie idzie do góry na STOP to silnik gaśnie i teraz nie wiem czy to wina tylko wajchy od ręcznego gazu czy obrotów mi silnik nie trzyma.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: Bolszewik »

W dół dodajesz gazu w górę ujmujesz.
Oryginalnie tam było pokrętło blokujące do ustawiania obrotów.
Ja nie miałem ręcznego gazu więc po ustawieniu małych stabilnych obrotów wkręciliśmy śrubkę blokując listwie możliwość dojścia w położenie położenie (Stop). Jednocześnie byłą to wystarczająca ilość gazu by silnik zapalał (zimą wtykałem patyk między siedzenie a pedał gazu dla łatwiejszego rozruchu). Gaszenie polegało w tej sytuacji na wciśnięciu listwy pompy wtryskowej (odcięcie paliwa) i gdy już silnik stawał podnosiłem odprężnik.

Skoro masz zrobiony ręczny gaz to nie powinieneś mieć tu żadnych problemów.

PS. Więcej fotek tego wehikułu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: Lesnik »

Mam też tam nożny gaz a ten ręczny na wajche to zrobiony jest chyba tylko po to żeby ułatwić rozruch. Czyli kiedy ta listwa pójdzie na STOP to silnik się zatrzyma. To wskazuje na to że muszę podregulować dźwignię ręcznego gazu żeby pod wpływem drgań silnika nie opadała powodując gaśniecie silnika. Gasze go również wciskając listwę pompy jeśli tak się nazywa ten bolec tylko nie podnoszę odprężnika kiedy silnik się zatrzymuje. Cenna rada Bolszewik.
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: Adasiek123 »

Witaj.Dokładnie tak.Ręcznym ustawiaj sobie odpowiednie obroty(ta śrubka na dżwigni nie może być skręcona zbyt mocno-musi poruszać się swobodnie).Odpowiednie to takie,które po odpuszczeniu nożnego podczas jazdy nie spowodują spadku obr. i w konsekwencji zgaszenia silnika.Jednym słowem po rozruchu ustaw je sobie ręcznym,a dalej to już tylko nożny w miarę potrzeby(obciążenia).
Gaszenie jak najbardziej-wciśnięcie listwy powoduje przerwanie podawania paliwa,które i tak nie zostałoby spalone,i następnie jak najbardziej odprężnik.
Lesnik
Posty: 63
Rejestracja: 19 wrz 2012, 13:54

RE: nietrzymanie obrotow s7

Post autor: Lesnik »

Dziękuję wam Panowie za rozwianie moich wątpliwości. Już się bałem że to coś poważniejszego a dźwignie od ręcznego gazu zrobię tak żeby nie opadała samoczynnie. Jutro wstawie zdjęcia SAMA w odpowiednim dziale. Miałem zrobić to wcześniej ale zła pogoda uniemożliwia mi wyjechanie do lasu.
ODPOWIEDZ