silnik 1hc102

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
traktorek94
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2014, 19:16

silnik 1hc102

Post autor: traktorek94 »

Drodzy forumowicze !
Mam wielką prośbę. Dostałem silnik 1hc102 w spadku od dziadka.
jest jeden duży problem cały silnik leży w częściach. jedyne co jest założone w silniku to kolo zamachowe ,ten wałek który idzie od kola no i tłok. zamówiłem komplet nowych uszczelek i chciałbym go złożyć. jest to dla mnie pamiątka po dziadku i fajnie by było gdyby ten silnik zapalił. czy posiada ktoś wiedze lub instrukcje do złożenia tego silnika ? byłbym bardzo wdzięczny. pozdrawiamPanowie silnik złożony tylko jest jeden problem , silnik po odpaleniu nie ma obrotow jałowych tylko wchodzi sam na maksymalne , dzwignia ruch stop , gdy ją porusze podczas pracy silnika trzeszczy. Co mam zrobic ?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: silnik 1hc102

Post autor: hubert »

Ściągnij pokrywę rozrządu i poskładaj dobrze cały regulator obrotów, ale najpierw sprawdź, czy jak wkładałeś pompę wtryskową to lista regulacji obrotów trafiła na swoje miejsce w widełkach od regulatora.
Awatar użytkownika
marsosno
Posty: 72
Rejestracja: 06 paź 2016, 9:44

RE: silnik 1hc102

Post autor: marsosno »

pasuje do tego tematu więc skrobnę...
Obrazek

kupiłem taki silnik - nówka nie śmigana z 89r :-)
czy plus idzie na masę??? tak mi pasują oczka na kablach ale nie jestem pewien.

będzie pracował z rębakiem bo mój s320 na pas nie dawał rady no i nie było rozrusznika.
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: silnik 1hc102

Post autor: Adasiek123 »

Tak,plus masz na masę i nie chce być inaczej.
Awatar użytkownika
marsosno
Posty: 72
Rejestracja: 06 paź 2016, 9:44

RE: silnik 1hc102

Post autor: marsosno »

DziękiMam pytanko - jeśli przecieka olej przy kole zamachowym to poszło jakieś uszczelnienie czy przez to, że traktor buja się na boki podczas jazdy???Sam odpowiem :p

Myślałem że to uszczelnienie . Było co prawda twarde ze starości ale ciekło z pod pokrywy tulei. Była tam oring i uszczelka które ze starości stwardniały a pod wpływem drgań silnika śruby się poluzowały i puściło...

Niestety obawiam się ,że tak wszystko się poodkręca bo przy pewnych obrotach traktorek drży mocno...
ODPOWIEDZ