Ws 304 Sendling

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: AndrzejD21 »

Zrób zdjęcie tego iskrownika, to Ci pomożemy..
Ws304Sendling
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2015, 20:15

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: Ws304Sendling »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chyba dobrze wkleiłem zdjęcia.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: Mariuszczs »

dobre dobre
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: AndrzejD21 »

Czyli tak kręcisz wałkiem iskrownika, i nic nie ma iskry?
Spróbowałeś z małym kawałkiem kabla (krótkim)?
Rozbierałeś go?
Zrób zdjęcie bez tego wyjścia na kabel, oraz całego tyłu.
Prawdopodobnie są tam cewki, mogłeś je założyć odwrotnie, i chyba nie będzie wtedy iskry.

U mojego dziadka jest taki iskrownik, rozbiorę go to zobaczę co tam jest, to Ci spróbuję pomóc.
Ale zdjęcia rozłożonego zrób i wrzuć.
Ws304Sendling
Posty: 10
Rejestracja: 11 cze 2015, 20:15

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: Ws304Sendling »

Obrazek
Tak wygląda rozebrany rozdzielacz.
Obrazek
Chodzi o to, że mam rozebrać ten wkład na przewód?
Obrazek
Te czerwone strzałki pokazują umiejscowienie śrub, które trzmią tą pokrywkę. I czy ja mam ją otworzyć? Czy chodzi głównie o ten mechanizm w przerywaczu?
Jutro zrobię kolejne zdjęcia, bo obecnie jestem w domu.



PS. Próbowałem z krótkim kawałkiem przewodu i bez skutku. A rozbierać to rozebrałem to co widać na zdj pierwszym, gdyż nie mogłem odkręcić i nie miałem zbytnio czasu.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: AndrzejD21 »

Tak chodziło mi o tą pokrywkę, jeśli możesz to ją zdejmij, tylko uważaj żeby coś Ci nie wyleciało i potem problem bo czegoś brakuje. :D

Gdy kręcisz wałkiem, to rozwierają ci się styki na przerywaczu?

I jeśli posiadasz szczelinomierz, to zmierz przerwę gdy przerywacz jest w najwyższym punkcie.

Jak przerwa będzie poniżej 1 mm ale powyżej 0,20, to iskra powinna być.

Możesz odkręcić to na przewód, może tam jest problem, jakieś przebicie, czy coś.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: marek »

Równolegle do platynek musi być podlączony kondensator bo inaczej iskry nie będzie.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: AndrzejD21 »

No tak, zapomniałem o kondensatorze.
Na pewno masz jakiś z malucha, spróbuj znaleźć miejsce podłączenia kabelka z cewek do przerywacza.
I tam podłącz kabelek kondensatora, a obudowę do masy.

Iskra będzie na bank, tylko kondensator musi być sprawny.
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Ws 304 Sendling

Post autor: vauxhall »

To jest stary typ iskrownika, w ktorym obracaja sie uzwojenia: pierwotne i wtorne, rowniez obracaja sie styki (platynki) przerywacza, krzywka jest wewnatrz obwodu tulei na ktorej jest osadzona dzwignia zmiany otwarcia stykow.Jest to zupelnia inna koncepcja niz w przypadku iskrownikow np. dzik, czy motorowery...
Kondensatora nie podlaczysz, zreszta nie ma takiej potrzeby, bo oryginalny jest zamocowany wewnatrz uzwojen wirnika.
Najlepiej abys sprawdzil omomierzem rezystancje uzwojen, mozna rowniez wymontowac wirnik i sprawdzic czy jest bez przebic w prosty sposob:zasilic uzwojenie wtorne rowniez wtornym uzwojeniem transformatora np:6 volt, w ten sposob utworzy sie trafo wysokiego napiecia.Rozbierajac ten iskrownik nalezy przede wszystkim odkrecic wyjscie kabla WN, jest to zarazem gniazdo szczotki grafitowej (uniknie sie zlamania tejze, jak i nie uszkodzi sie pierscienia, oslony biezni szczotki na wale wirnika.Wirnik jest osadzony na dwoch lozyskach kulkowych.
ODPOWIEDZ