Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
arjanprojekt
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:59

Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: arjanprojekt »

Witam

Mój dziadek posiadał przyczepę 3t bodajże D44 (A lub B - co robi dużą różnicę bo albo rolnicza lub samochodowa). Zarejestrowaną pewno do przełomu wieków, pózniej oczwiście jeszcze użykowaną. S.P. Dziadek zmarł około 15lat temu. Od tamtej pory przyczepa stała w krzakach i gniła, gdyż mój brat cioteczny nie kontynuował gospodarki. Na dany moment chce oddać przyczepę na złom, z wiadomych względów. Brak jest dowodu (zdaje mi się że widziałem kiedyś przecięty), tablic rejestracyjnych, tabliczka znamionowa nie czytelna (pomalowana). Czy idąc do WK mogę uzyskać informacje o tej przyczepie i jeśli była wersją rolniczą ponownie ją zarejestrować. Co wówczas z nieopłaconym przez dwie dekady OC
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: Ursus »

OC obowiązuje nowego właściciela od daty zakupu włącznie. Więc jakbyś ją nabył dziś, to od dziś musisz mieć OC opłacone.
Ale czy uda Ci się bez żadnych danych cokolwiek dowiedzieć w wydziale komunikacji. Najlepiej byłoby mieć jakieś postanowienie spadkowe i wtedy może coś by Ci powiedzieli.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
arjanprojekt
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:59

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: arjanprojekt »

Postanowienie spadkowe to ma mój brajdziak (ta ruchomość raczej nie była ujęta w nim), a ja raczej myślalem o zakupie bezpośrednim. Mam nadzieje że Dziadek nie będzie miał mi tego za złe, a może nawet by się ucieszył że ktoś nie roztrwonił jego gospodarki. Bo umowa na przyczepę w stanie złomowy bez żadnych nr fabrycznych itp, pewno nie ma wartości dla WK ?
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: Pronar 82A »

Znajdź numery na ramie,lub na tabliczce(po delikatnym zeskrobaniu farby powinny być widoczne),nazwisko właściciela znasz,to powinno wystarczyć aby ją odnaleźć w WK,przeznaczenie można bez problemu zmienić na stacji diagnostycznej,teoretycznie diagnosta sam powinien to zrobić przy D44 jeśli jest ciężarowa gdyż wg przepisów nie spełnia ona warunków na takową,ale większość diagnostów woli skasować 100 zł co roku,niż 50 co 2 lata.
Awatar użytkownika
arjanprojekt
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 21:59

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: arjanprojekt »

Po tabliczce znamionowej zostały cztery dziury po nitach, jakaś blacha z numerami co się walała okazała się tablicą sąsiada. Gdzie mogą być konkretnie nabite ten numery, bo przyjdzie się wypiaskować całą ramę :o
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: bergman31 »

Numery ramy powinny być na prawo od tabliczki znamionowej.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: Ursus »

U mnie jest nad tabliczką, na tylnej poprzeczce ramy zaczepu, lekko na lewo od tabliczki. Przyczepa D44B produkcji Kluczbork.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: maly-agro »

Przy okazji zapytam w D44 Piława nr też są na tylnej belce?
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Przyczepa rolnicza - możliwość odnowienia rejestracji

Post autor: bergman31 »

Chyba wszystkie D44 miały tabliczki i numery ramy na tylnej belce ramy.
ODPOWIEDZ