Przerejestrowanie z pozostawieniem starych tablic - nieoczekiwany problem

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2552
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Przerejestrowanie z pozostawieniem starych tablic - nieoczekiwany problem

Post autor: SEBRIGHT »

Temat niejako ku przestrodze - sprawę przerobiłem dzisiaj na własnej skórze spędzając w wydziale komunikacji dobrze ponad godzinę.
U mnie dotyczyło to samochodu osobowego, ale ciągnika też może dotyczyć dlatego tutaj to opisuję. Sprawa ma związek z możliwością pozostawienia tablic rejestracyjnych, nawet przy rejestracji w innym powiecie.
A więc... zakupiłem samochód, który posiadał białe tablice rejestracyjne z L., które ileś lat temu były wydane właścicielowi. Po śmierci właściciela pojazd został przerejestrowany w lutym 2022 na jego córkę zameldowaną w mieście K., która pozostawiła tablice rejestracyjne wydane w L. Następnie samochód kupiłem ja, po czym udałem się do starostwa w L., pod które podlegam - tego samego, które wydało ileś lat temu tablice i tu pojawił się problem. Bo w programie wyskoczyło, że tablice są już wykorzystane i nie ma możliwości zarejestrowania na tych numerach. Przyszedł naczelnik i stwierdził, że trzeba wydać nowe tablice i po problemie. Sęk w tym, że ja się na to nie zgodziłem - nie żebym był jakoś szczególnie przywiązany do tych numerów, tylko po prostu dlatego, że przerejestrowanie z pozostawieniem starych numerów kosztuje 67zł, a ze zmianą tablic 180 - różnica 120zł a taka kasa na ulicy nie leży...
A więc jeden albo dwa telefony chyba do Warszawy, nie dało się z tym nic zrobić więc zrobili do administratorów zgłoszenie usterki programu. Mi pozostało tylko zgłoszenie nabycia pojazdu i sprawa utknęła na czas bliżej nieokreślony, tzn póki nie naprawią programu.

Tak więc jeśli macie taką sytuację jak ja, tzn pojazd w którym tablice np tak jak u mnie wydane w L. trafiły do K. i z powrotem do L. nie dajcie się wrobić w niepotrzebne koszty z wymianą tablic...
Bo nie rozumiem dlaczego petent ma ponosić koszty, skoro w urzędzie mają ciulowy program, w ogóle nie dostosowany do rzeczywistości...? :roll:
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Przerejestrowanie z pozostawieniem starych tablic - nieoczekiwany problem

Post autor: Pronar 82A »

W sumie, jak zgłosiłeś kupno, to tak już może zostać,chyba że bardzo chcesz mieć w DR swoje nazwisko. W ew poj pojazd będzie figurował na Ciebie, jak braknie miejsca na pieczątki w DR to nic nie szkodzi bo DR nie trzeba mieć przy sobie.
ODPOWIEDZ