Jak zarejestrować ciągnik?

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: SEBRIGHT »

Zgadzam się z kolegą Bolszewikiem.
Lepiej to teraz "odplątać"...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
ertivo
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2012, 17:49

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: ertivo »

Witam,
Czy jest możliwość zrejestrować ciagnik Ursus C 360, który kupiłem na umowe kupna sprzedaży(ciągnik bez prawa do rejestracji)
Proszę o info
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Ursus »

ertivo napisał/a:
Witam,
Czy jest możliwość zrejestrować ciagnik Ursus C 360, który kupiłem na umowe kupna sprzedaży(ciągnik bez prawa do rejestracji)
Proszę o info
Jeśli nie posiadasz żadnych dokumentów to nie. Chyba, że jako pojazd zabytkowy, ale to raczej się nie powiedzie.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Mars »

A jeżeli mam dowód rejestracyjny przecięty z adnotacją trwale wyrejestrowany, to co robić ? W ogóle widzę, że rejestracja ciągnika z tego co wyczytałem, to jest niemożliwa.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Ursus »

Jeśli masz fakturę np. ze złomu, że kupiłeś ten traktor, masz umowy i dowód rejestracyjny, nawet przecięty - to możesz ponownie zarejestrować. Jak czegoś w ciągłości Ci brakuje to niestety.

Najlepiej dopytać u siebie w wydziale komunikacji o konkretny przypadek.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Mars »

Ale czy ciągłość musi być między mną a sprzedającym, czy jeszcze wcześniej ?Od kiedy ? Chyba nie od samego początku wyjazdu z fabryki ?
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: svecla »

Ciągłość musisz mieć aż do właściciela, na którego pojazd był zarejestrowany w momencie wyrejestrowania.
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Mars »

Okazało się, że ciągłość jest :)
Powiedzcie mi proszę, jakie są koszty OC i inne dla ciągnika ?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: bossmann »

a mozna poprosic o podstawe prawna jezeli chodzi o ciaglosc umow? pytam bo w zadnych zrodlach tego zapisu niewidzialem.
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Mars »

Krótko mówiąc, od danych ostatniego właściciela wpisanego do dowodu rejestracyjnego do ostatniego kupującego.Panowie, a co zrobić, jeśli ciągnik nigdy nie był zarejestrowany ? *bye*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Ursus »

bossmann napisał/a:
a mozna poprosic o podstawe prawna jezeli chodzi o ciaglosc umow? pytam bo w zadnych zrodlach tego zapisu niewidzialem.
Ale jak podstawę prawną? Logika. Przychodzisz do urzędu z umową wystawioną z Kowalskiego na Ciebie. A w dowodzie Iksiński. To skąd urzędnik ma pewność, że Iksiński Kowalskiemu sprzedał traktor? A może Kowalski mu ukradł dowód?

Przegląd robi się co 2 lata i kosztuje 62 zł.

A OC to zależy od tego ile masz zniżek - ale jak masz pełne to za rok coś koło 50 zł
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: bossmann »

Co§ jak logika w prawie czy urzedzie nieistnieje. Jerzeli urzednik potrzebuje ciaglosc umøw to powinien podaç podstawe prawna ze z paragrafu tego i tego artykol ten i ten i punkt ten i ten ustawy tej i tamtej prosze o ciaglosc umow..... temu pytam czy jak ktorys z kolegow pyta jak zarejestrowac a drugi mu podpowiada czy jest to podparte jakimis konkrerami?



Co§ jak logika w prawie czy urzedzie nieistnieje. Jerzeli urzednik potrzebuje ciaglosc umøw to powinien podaç podstawe prawna ze z paragrafu tego i tego artykol ten i ten i punkt ten i ten ustawy tej i tamtej prosze o ciaglosc umow..... temu pytam czy jak ktorys z kolegow pyta jak zarejestrowac a drugi mu podpowiada czy jest to podparte jakimis konkrerami?
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Mars »

Panowie, podobno ! rejestracja pojazdu na zabytkowy, oznacza, że państwo ma 60 % udziału w zabytkowym pojeździe, posiadacz pojazdu zrzeka się na rzecz państwa tych 60 % własności. Czy to prawda ?
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: DK94 »

Ktoś kiedyś gdzieś pisał o tym, że w 50% ale chyba to nie prawda. Przejdę do moich informacji których jestem w 100% pewien Jesteś właścicielem ale nie możesz zrobić niektórych rzeczy bez zgody konserwatora. Na przykład jedziesz na wycieczkę do Czech potrzebujesz pisemnej zgody na wyjazd z kraju, przy sprzedaży pojazdu np. Czechowi musisz posiadać zgodę konserwatora, przy sprzedaży rodakowi takiej zgody Ci nie potrzeba. OC opłacasz na okres ten w którym będziesz jeździł po drogach, ciągłość OC nie wymagana. Przegląd bezterminowy., w przypadku pojazdów powyżej 3,5t nie trzeba opłacać podatku od środków transportowych.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: krakerss »

Mam kilka maszyn na żółtych tablicach jak chcesz pisz na PW to Ci powiem co i jak
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: Mars »

No super, ale skoro państwo rości sobie prawa do naszego sprzętu, to ile państwo zwraca poniesionych kosztów za zakup i remont ?
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: jacek0106 »

Wszystkie samochody pow.25 letnie mam ubezpieczone w
PZU na specjalną zniżkę dla członków automobilklubów. Wychodzi tyle co na żółtych. Żółte blachy jedynie oszczędzają koszt przeglądu. A traktor nie mam obowiązku zachowania OC bo ma ponad 40 lat i z mocy prawa staje się automatycznie zabytkiem, nawet bez papieru od rzeczoznawcy. To udogodnienie w PZU dla kolekcjonerów jest szczególnie korzystne dla samochodów ciężarowych i dostawczych gdzie można sporo zaoszczędzić. W przypadku ciągnika rolniczego i tak zawsze się grosze płaci, a przegląd na 2lata tak że nie widzę sensu żółtych blach chyba że prestiżowe.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: krakerss »

Witam
Jak czytam to co piszecie to mi się słabo robi.... Panowie temat zabytkowości pojazdu a żółtych tablic rejestracyjnych to dwie zupełnie inne sprawy. Aby pojazd był zarejestrowany na żółte tablice musi spełniać szereg wymogów i posiadać niezbędne dokumenty Tj:
- Dowód rejestracyjny ( + ewentualne tłumaczenia)
- Umowa kupna sprzedaży lub faktura ( + ewentualne tłumaczenia)
- Vat 25 ( przy zakupie wewnątrz UE nie wiem jak jest spoza UE)
- Opinia o zabytkowości ( wykonana przez Rzeczoznawcę z listy Ministerstwa Infrastruktury)
- "Biała Karta" czyli wypis do Narodowego Instytutu Dziedzictwa W Warszawie - Karta Ewidencyjna Ruchomych Zabytków Techniki
- Wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi ( dla diagnosty)
- Protokół oceny ( od diagnosty)
- Przegląd ( od diagnosty)
- Wypis z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków ( uzyskany w oparciu o część wcześniejszej dokumentacji)
- Odstępstwem przy zabytkowości jest brak umowy kupna sprzedaży lub faktury które zastępuje się oświadczeniem o braku takowych ( pod rygorem odpowiedzialności karnej)
Jeśli chodzi o zapisy dotyczące wywozu za granicę to dotyczy tylko pojazdów starszych niż 50 lat i nie działa to na zasadzie zgody tylko należy poinformować Wojewódzkiego Konserwatora o takich zamiarach. Musi mieć pojazd przy tym wartość powyżej 32 tyś złotych. Temat ubezpieczenia na drogach publicznych był dyskutowany i niezależnie od tego ile pojazd ma lat i jaki kolor tablic ma być OC i koniec jeśli porusza się pod drodze. Inne ubezpieczenia dotyczą uszkodzeń, pożarów, itd. itp. ale to osobne polisy nie obowiązkowe. Przegląd przy pojeździe zabytkowym wydawany jest bezterminowo.
daany1
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2014, 15:58

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: daany1 »

Panowie, babcia chce oddać mi t25. Jedyny kwit do tego traktora jest dowód rejestracyjny ale bardzo stary. Da się to zarejestrowac? jak to zrobić?
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1540
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Jak zarejestrować ciągnik?

Post autor: marek »

Jeżeli w dowodzie jako właściciel figuruje babcia to umowa darowizny , przegląd i aktualne oc( opłacasz Ty na podstawie umowy darowizny ) i do wydziału komunikacji..Jeżeli właścicielem był dziadek, to sądowe potwierdzenie przejęcia ciągnika przez babcię w spadku po dziadku.Jeszcze wdepnij do skarbowego, ale wydaje mi się że babcia należy do pierwszego stopnia pokrewieństwa więc podatku od darowizny nie zapłacisz.
ODPOWIEDZ