Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z dowode

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
damian2004
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2013, 1:22

Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z dowode

Post autor: damian2004 »

Witam chciałem uzyskać od was pomoc odnośnie zarejestrowania takiego Ursusa.Ciągnik nie posiada ważnego przeglądu ani OC ale jest dowód rejestracyjny i rejestracja ze zgadzajacymi się numerami.I teraz pytanie czy moge go normalnie zarejestrować np na mnie i opłacić włącznie z przeglądem?Ostatni przegląd był robiony według dowodu w 1983.a nieopłacany jest od niewiadomego czasu, dodam że dowód rejestracyjny nie jest przycięty w żadnym rogu.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bossmann »

Ważne jeszcze ktory rok.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: rafal »

Jeśli ciągnik kupujesz i jesteś nowym właścicielem, to wykupujesz nowe ubezpieczenie i robisz przegląd. Ubezpieczenie wykupujesz w dniu umowy zakupu. Z tymi dokumentami ( stary dowód, ubezpieczenie, potwierdzenie ze stacji diagnostycznej o pomyślnym badaniu i umową kupna) stawiasz się w urzędzie komunikacji.

Gorzej sprawa wygląda, gdy jesteś właścicielem i od lat nie było płacone OC. Przy wymianie dowodu powiadomiony zostanie fundusz gwarancyjny i mogą zacząć się problemy.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bossmann »

Prawda , ale dotyczaca nie kazdego pojazdu.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: rafal »

Bossmann rzuć światło odnośnie ciągnika rolniczego.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bossmann »

Jezeli pojazd ma 40 lat to chroni go ustawa i niepotrzebne jest obowiazkowe oc , o czym pani kKinga w WK niewie a ubezpieczalnie celowo nieinformuja.ciagnik jest maszyna rolnicza wiec brak dowodu rejestracyjnego niestanowi podstawy do nierejestracji...



Ps .... Kinga z mojego WK juz jest uswiadomiona.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: Ursus »

Coś mi się w twierdzeniu Bossmana nie podoba. Jak to nie jest wymagany dowód rejestracyjny?

Do zarejestrowania po raz pierwszy potrzebne są:
-faktura zakupu
-zaświadczenie o pomyślnym przeglądzie tech.
-OC (zdaje się, że to dopiero przy odbiorze dowodu trzeba okazać)

Do przerejestrowania:
- umowa kupna sprzedaży lub faktura (lub kilka, ale zgodnych z kolejnością i obrazujących wszystkie zmiany właścicieli)
- zaświadczenie z przeglądu
- dowód rejestracyjny lub zaświadczenie potwierdzające rejestrację (sprawa ma się nieco inaczej jeśli przerejestrowujemy pojazd zarejestrowany dotychczas w tym samy Wydziale Komunikacji).


Słyszałem, że odnośnie tego zaświadczenia o rejestracji, w przypadku braku dowodu osobistego, to ponoć Wydziały Komunikacji powinny się same między sobą porozumieć - ale tego zazwyczaj nie robią i wymagają od właściciela przedłożenia dokumentów kompletnych. Ale czy to jest ich obowiązek, czy po prostu możliwość z której nie korzystają - tego nie mam potwierdzonego na 100%.

Z doświadczenia jednak wiem, że w poszczególnych WK różnie podchodzą do sprawy, gdy czegoś brakuje lub jest jakaś nieścisłość. Mi raz się zdarzało, że WK prawie sam robił za mnie robotę i załatwiał, a innym razem musiałem sam się starać. Urzędnik też człowiek i zależy na jakiego trafimy. Niestety nie jest to regułą, że każdy jest otwarty na problemy podatnika, z którego podatków ma wypłatę ;)



Faktem jest także, że ciągnik i przyczepę można ponownie rejestrować - np. odkupiony ze złomu - ale tak czy owak jest wymagany komplet dokumentów + faktura ze złomu. Ta opcja nie dotyczy innych pojazdów.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
parafianin
Posty: 36
Rejestracja: 11 lis 2013, 20:30

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: parafianin »

Dwa miesiące temu kupiłem ciągnik który był wyrejestrowany od 1984 roku. Ubezpieczyłem pojazd, udałem się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Tam wykonano mi przegląd + ustalono parametry O1 i O2 chodzi o masy przyczepy i DMC. Z tymi dokumentami + umowa i stary dowód udałem się do komunikacji i bezproblemowo zarejestrowałem traktorek;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: Ursus »

parafianin napisał/a:
Dwa miesiące temu kupiłem ciągnik który był wyrejestrowany od 1984 roku. Ubezpieczyłem pojazd, udałem się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Tam wykonano mi przegląd + ustalono parametry O1 i O2 chodzi o masy przyczepy i DMC. Z tymi dokumentami + umowa i stary dowód udałem się do komunikacji i bezproblemowo zarejestrowałem traktorek;)
Tak, bo miałeś wszystko o czym wyżej napisałem.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: rafal »

Dokładnie tak jak pisze Paweł.

Odnośnie tego co napisał Bossman, to rzeczywiście przy 40 letnim pojeździe nie jest potrzebna ciągłość OC, ale pojazd ten aby wyjechać na drogę musi być zarejestrowany w taki czy inny sposób, na zabytek bądź normalnie i mieć badania techniczne. Przy białych/ czarnych tablicach przerwy w ubezpieczeniu mogą nastąpić po wygaśnięciu umowy OC czyli po roku, nie ma możliwości w trakcie. Przy żółtych te okresy są krótsze np 1 miesiąc. Trzeba pamiętać, żeby nie wyjeżdżać na drogę bez ważnego OC.

Ale nie mieszajmy tych zagadnień, bo tu jak napisał kolega damian2004, traktor wyprodukowano w 1984 roku. A to dopiero 29 lat
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bergman31 »

damian2004 napisał, że chodzi mu o Ursusa 4011, który miał ostatni przegląd zrobiony w 1983 roku, a nie wyprodukowany w 1984r.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: rafal »

A to przepraszam :-)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bossmann »

Tu niema moich twierdzen jest prawo takie a nie inne ja z niego korzystam. Mam kilka pojazdow zarejestrowanych bez dowodu rejestracyjnego, ale to nieoznacza ze pojazdy byly z zagranicy czy kradzione.



Przy odbiorze dowodu rejestracyjnego tez oc niepokazuje .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: Ursus »

Bo tak naprawdę WK nie interesuje czy masz OC czy nie. To Twój problem i Policji. Ale żeby zwiększyć parcie na opłacanie OC - wymyślono taki sposób dodatkowy na sprawdzanie czy ludzie OC wykupują czy nie.

Ale wszystko jest powiązane, bo teoretycznie możesz nawet bez przeglądu zarejestrować pojazd, ale wtedy dostaniesz próbne blachy (dodatkowe koszty...) i po zrobieniu przeglądu dalsza procedura.

Nie mniej jednak dalej nie rozumiem, o co Ci Bossman chodzi z rejestracją bez dowodu rejestracyjnego? O to, że fizycznie tego kawałka tekturki nie dajesz w okienku? Ale poza tym się wszystko zgadza?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bossmann »

Prawo przewiduje odstapienie od wymagania dowodu rejestracyjnego w pewnych przypadkach.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: Ursus »

To rozwiń tą wypowiedź, napisz coś więcej, skoro posiadasz takie informacje.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: bossmann »

Przylladpwo w Wk byl taki pojazd zarejestrowany a oni niemoga znalesc tego u siebie odstepuja od wymagania dowodu., przy ukazaniu dokumétow przeglad, umowa nabycia, ppis rzeczoznawcy, poeczatle skarbowki Wk na podstawie wiekszosci ukazanych dokumetow mpze odstapic pd wymagania dowodu rejestracyjnego.




Ps.pisownie poprawie .
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: Fragokov »

WITAM
Dołączę się do dyskusji
Chciałbym ubezpieczyć ciągnik swój c360 , niestety jest problem bo OC nie było płacone od 2001 roku i czy z tego powodu mogą być jakieś problemy ?
Drugie pytanie, czy jeśli właściciel ciągnika nie żyje, to czy mogę takowy ciągnik ubezpieczyć na siebie ?
Awatar użytkownika
JJ 82
Posty: 20
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:14

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: JJ 82 »

Fragokov napisał/a:
WITAM
Dołączę się do dyskusji
Chciałbym ubezpieczyć ciągnik swój c360 , niestety jest problem bo OC nie było płacone od 2001 roku i czy z tego powodu mogą być jakieś problemy ?
Drugie pytanie, czy jeśli właściciel ciągnika nie żyje, to czy mogę takowy ciągnik ubezpieczyć na siebie ?
Mogą być, dlatego że według prawa musi być kontynuowane ubezpieczenie OC pojazdu podlegającego rejestracji, który nie jest uznany jako pojazd zabytkowy. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może się upomnieć o zaległe ubezpieczenie.
Nie ma możliwości ubezpieczenia na siebie pojazdu którego nie jest się właścicielem lub współwłaścicielem.
Ale myślę że masz wyjście z sytuacji, skoro właściciel traktora nie żyje, to nie UFG nie będzie miał możliwości egzekwowania zaległych składek. W momencie zarejestrowania ciągnika na siebie będziesz mógł go ubezpieczyć bez problemu. Sprawę rejestracji pozostawiam Tobie ...
Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. *yes*
marek k25
Posty: 50
Rejestracja: 20 wrz 2008, 21:50

RE: Zarejestrowanie Ursusa c4011 bez OC i przeglądu ale z do

Post autor: marek k25 »

W kwietniu 2012 kupiłem ursusa 4011 i był bez oc, przeglądu i na dodatek jeszcze była nie zgłoszona darowizna w urzędzie miasta, a potem jeszcze się okazało że nie było go w elektronicznej bazie danych.
Co do oc to wyglądało tak że na umowie kupna sprzedaży wpisałem że pojazd nie posiada ważnego oc. W urzędzie skarbowym nic im to nie przeszkadzało, a w urzędzie miasta w wydziale komunikacyjnym zarejestrowałem go czasowo i dostałem do podpisu zawiadomienie że muszę go ubezpieczyć w dniu rejestracji. Przy odebraniu dowodu stałego musiałem pokazać te ubezpieczenie.
A ubezpieczenie oc mam zapłacone od dnia rejestracji a nie kupna.

Tylko pamiętać , musi być ciągłość umów od osoby która jest zapisana w dowodzie rejestracyjnym aż do osoby która go rejestruje w wydziale komunikacyjnym.
ODPOWIEDZ