Dzik 2 Rejestracja

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

Dzik 2 Rejestracja

Post autor: Franky69 »

Witam wszystkich i jak w temacie Mam pytanie odnośnie Ciągniczka 1osiowego Dzik
Kupiłem taki ciągnik który jest zarejestrowany, ale w moim urzędzie nie chcą Mi go przerejestrować bo niby nie wiedzą jak to ogarnąć. Jest zarejestrowany na zgłoszenie, mam ciągłość umów i kłopoty pojawiły się a przeglądzie. Diagnosta zadzwonił do komunikacji co napisać w papierach i okazuje się że są w kropce. Teraz chcą żebym zgłosił się do rzeczoznawcy ale sami nie wiedzą po co ? Proszę o jakieś Porady jak to Ogarnąć
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: Mars »

Jak słusznie zauważyłeś - oni mają problem, a nie Ty. Złóż papiery i czekaj. Piłeczka jest po ich stronie a Ty mas wszystkie papaiery w porządku. Do rzeczoznawcy nie idź, bo nie ma podstaw.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: Bolszewik »

Tak jest i nie daj się zbyć, choćby w imię zasad.
A gdyby Ci zagrozili odebraniem prawa do rejestracji już zarejestrowanego pojazdu to zagroź sądem.

*tup*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: wujekcinek »

Jak pani w okienku mówi że nie przyjmie, to należy złożyć w sekretariacie urzędu, na dziennik, żeby na kopii sekretarka przystawiła pieczęć "wpłynęło' wtedy mają ustawowe ileś tam dni na wydanie decyzji. Żeby wydać decyzję negatywną muszą w uzasadnieniu podać podstawę prawną. Z reguły w takiej sytuacji z niemożności wymyślenia sensownej podstawy dają decyzję pozytywną.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: marek »

Już kiedyś pisałem że w moim WK powiedziano że Dzik-ów się nie rejestruje po to urządzenie a nie pojazd. Pewnie stąd ten problem.Oczywiście wszystko co porusza się po drodze wymaga OC.I to musisz ogarnąć.Jeżeli masz OC gospodarstwa to obejmuje ono pojazdy użytkowane przez rolnika ,nawet te niewymagające rejestracji ,np. kombajny czy przyczepy samozbierające.Ale dowiedz się szczegółów u ubezpieczyciela.
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: kombi »

fiu fiu
łaski ci nie robią i MUSZĄ to przyjąć na zgłoszenie [oczywiscie ty poruszając się po drogach publicznych musisz mieć wykupione OC
JA JAK MIAŁEM DZICZKA TO BYŁEM W wk STARGARD SZCZ. i sie dowiadywałem jak to z rej bedzie
wiec mi powiedziano ,że tak jak z koparkami i innymi maszynami wolnobieżnymi które nie przekraczają szybkosci powyzej 25 km\h
to bez problemu przyjmują to na zgłaszenie
[jeśli nie masz żadnych instrukcji obsługi lub innych opisów tego sprzętu to po uzyskaniu warunków rej w tym twoim cholernym wydziale

BEDZIESZ MUSIAŁ ZROBIĆ OPINIĘ RZECZOZNAWCY [TAKI WYMUG] tylko pamietaj jak ci bedzie robił opinie szybkość MUSI BYĆ DO 25KM\H
luke
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2014, 21:38

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: luke »

Witam wszystkich
Tez chciałem zarejestrować Dzika i też byłem w WK w Stargardzie Szcz. i powiedzieli że wolnobieżnych nie trzeba rejestrować, mało tego zadzwoniłem do ministerstwa transportu, po tłumaczeniu kilku rożnym osobom o co chodzi dostałem sie do gościa ktory mnie zpytał o wymiary szerokość i długość pojazdu i jednoznacznie stwierdził że nie trzeba rejestrować, na pytanie o OC. powiedział że OC jest tylko potrzebne do rejestracji, ale jak chce sie ubezpieczyć to bardzo dobrze,na pytanie czy powinienem mieć jakiś dokument wrazie zatrzymania przez policje odparł że tabliczka producenta wystarczy policji aby stwierdzić czy wmiary i ciężar sa zgodne z przepisami. Osobiście myśle ze wykupie OC, podłacze światla i powinno być OK
Mati1

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: Mati1 »

Dzik 2, c-308 itp. potrzebują aby jeżdzić po drogach - nie trzeba rejestrować: OC (wpis w OC to najlepiej: pojazd wolnobieżny przeznaczony do transportu), przedni reflektor (mijania) tylne odblaski (na przyczepce / lisku), tylny trójkąt (na przyczepce / lisku), tabliczka z Twoim adresem po prawej stronie na dziku.
Lecz jeżeli dzik jest zarejestrowany to wystarczy: przednia tablica rejestracyjna (raczej tylko przednia), ważny przegląd, oczywiście papiery, OC (wpis to: jednosiowy ciągnik rolniczy), i przedni reflektor (mijania).
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Dzik 2 Rejestracja

Post autor: DK94 »

Nie odpowiadaj w temacie na treści dawno poruszane. Zamykam.
ODPOWIEDZ