Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Mati1

Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: Mati1 »

Mam pytanie dotyczące rejestracji np. przyczepki lekkiej rolniczej (oryginalnej oczywiście) - czy nie posiadając żadnego dowodu własności (np. ciągłości umów kupna-sprzedaży) można ustalić właściciela - przykład: chcę zarejestrować przyczepkę (oryginalną, firmową) i nie mam żadnych papierów (choć jest ona ,,moja, bo u mnie jest'') - czy da się zdobyć jakoś ,,akt własności pojazdu'' (choćby przez sąd ustalić właściciela)?
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: bossmann »

musisz mieć dowód wlasnosci. umowa kupna ,nabycia. maszyny rolnicze można rejestrować bez żadnych problemow.
Mati1

RE: Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: Mati1 »

Ale musi być ciągłość umów?
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: C360-3P »

Sądownie to poprzez zasiedzenie w tak zwanej dobrej wieże ale to nie warte bo koszty i czas .Musi być ciągłość umów no niby z kad pojawiła się u ciebie? Ukradł. ?
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: krypton »

Niestety Mateuszku musisz mieć ciągłość umów i papier ma przyczepę (rachunek, faktura dowód rejestracyjny)na tego z którym jest sporządzona pierwsza umowa.
Widzę że wakacje się zaczęły, to i Twoja aktywność na forum się obudziła. Wiem że masz już 10 lat więc "Misia Uszatka " nie proponuję, ale "Pan samochodzik" czy "Przygody psa Cywila " czemu nie? Co Ty na to?
pozdrawiam młodego rolnika wielu nicków .
Mati1

RE: Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: Mati1 »

Dzięki za informacje ~bossmann i ~C360-3P :p Temat zamknięty


krypton napisał:
Widzę że wakacje się zaczęły, to i Twoja aktywność na forum się obudziła. Wiem że masz już 10 lat więc "Misia Uszatka " nie proponuję, ale "Pan samochodzik" czy "Przygody psa Cywila " czemu nie? Co Ty na to?
Krypton, czemu piszesz ,,posty nie wnoszące nic do tematu'' (a raczej część postu)? Jeżeli masz do mnie takie sprawy to pisz na PW. *bugs*
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Umowa kupna-sprzedaży - czy da się zastąpić?

Post autor: krypton »

Bo widzisz Mateuszku pierwsza część mojego postu jednak wnosiła coś do sprawy, a druga była aluzją do Twojej zeszłorocznej działalności na forum. Te tematy o dopuszczeniu do ruchu pojazdu o nazwie Dzik chyba każdy pamięta. Wtedy proponowałem Ci forum o Misiu Uszatku, teraz jednak wiem że przybył ci roczek więc podniosłem poprzeczkę. Widząc temat - Umowa kupna sprzedaży........ od razu skojarzyłem tamte posty i patrzę kto to napisał? Ano Mati1, mati8888 itd. itp. I teraz o tych wielu nickach nic nie wspomniałeś.
Jestem zwolennikiem wychowania bezstresowego, bo tak wychowywałem swoje dorosłe już dzieci, ale chyba nie w każdym przypadku jest to dobre.
pozdr.
ODPOWIEDZ