rejestracja t25

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
bartko86
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2018, 22:40

rejestracja t25

Post autor: bartko86 »

Witam. Szukam porady jak zarejestrować ciągnik T25. Mianowicie ciągnik posiada mój ojciec od 1989 r. ma do niego umowę kupna z byłym właścicielem oraz dowód rejestracyjny na tego właściciela. Ciągnik nie posiada ważnego przeglądu ani tez nie były opłacane składki. Mam takie pytanie czy wystarczy umowa że ciągnik daruje mi ja natomiast pójdę z tym do urzędu ? Jakie sa szanse ze zapłacę kare za te lata zaległe OC ? Ciągnik nie posiada tablic tzn. sa ale wytarte.
Z góry dziękuje za odp.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

RE: rejestracja t25

Post autor: widelec77 »

Wiec prosto zwiezle i na temat:D potrzebujesz:
-przeglad
-umowe kupna sprzedazy lub akt darowizny

I do urzedu i rejestrujesz bezproblemu.Pozniej ubezpieczasz na siebie i koniec.Zadnych kar nie bedzie.

Przeczytaj dokladnie ten temat w linku ponizej jeszcze jak by sie okazalo ze ciagnik jest wyrerestrowany lub diagnosta odmowi przegladu bez blach:

http://www.wueska.pl/viewtopic.php?f=93&t=15521


Powodzenia.
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

RE: rejestracja t25

Post autor: zdziaszek »

Polecam opłacić OC w dniu który widnieje na umowie sprzedaży/darowizny z ojca na Ciebie. Przypuszczam że za stare dzieje skoro już tak długo nikt nie opłacał i nikt się nie dopominał to kary nie będzie...
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

Re: rejestracja t25

Post autor: Wicher »

Przepychałem temat z mniej więcej takimi samymi kwitami...
Ciągnik kupiłem od "obcego" bez oc i przeglądu, w umowie dopisek "brak ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego". Z umową tego samego dnia poszedłem do agentki i wykupiłem ubezpieczenie. Potem tego samego dnia skarbówka(na to masz 14 dni), przegląd jak ciągnik był zdatny przejść i rejestracja ;)

Minął już rok i nic do mnie nie przychodzi-poza ratą ubezpieczenia na kolejny rok, o tym czy ścigają "poprzedniego właściciela" nie wiem.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: rejestracja t25

Post autor: SEBRIGHT »

Z tego co wiem to w myśl aktualnych przepisów kupując pojazd bez ubezpieczenia masz obowiązek opłacić od dnia widniejącego na umowie kupna sprzedaży. Za zaległe oc mogą brać za bety jedynie poprzedniego właściciela...
Chyba że ów t25 ma więcej jak 40 lat, wtedy w ogóle nie musisz mieć ciągłości oc :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
ODPOWIEDZ