Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Bez problemu.Wklepia go recznie w system.Jak nie ma tablic,albo Ci zginely(mi czesto gina zwlaszcza te czarne :D )to zaplacisz pare groszy i dostaniesz probne.Na tych probnych trzeba zrobic przeglad tylko ze diagnosta musi byc kumaty i wpisac wszystkie dane fabryczne tego pojazdu w zaswiadczenie bo jak to zrobi po lebkach bedzie musial poprawic,a to wiaze sie z tym ze Ty zmarnujesz 2 dni na rejestracje.
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: moskito »

Bylem w wydziale komunikacji zrobili ksero dowodu i umowy wyslali do Wrocławia pojazd był tam zarejestrowany odpowiedzieli krótko
ze nie praktykuja takich rzeczy. Bylem u kierownika wydzialu rejestracji powiedzial żeby zrobić przegląd na stary dowód i jechać do Wrocławia może załatwię . I chyba tak muszę zrobić. Chyba.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Cos jest nie tak.Nie istnieje czasem wtornik tego dowodu rej co masz i dlatego Wroclaw odmowil?
Dowod rej umowa wazny przeglad i musza zarejestrowac jak dokumenty w porzadku.

Ja mialem ciekawy przypadek niedawno z CEPIK.Pewien pojazd mam juz na siebie zarejestrowany ponad 10 lat na bialych i nagle ktos sie pojawil kto chce rejestrowac identyczny pojazd z takim samym numerem VIN.Moj urzad mu odmawia.Gosc pisze odwolania ze to on ma oryginalny pojazd i oryginalny dowod rejestracyjny.Sprawa idzie na Policje.Chcac niechcac musialem wziasc rzeczoznawce na swoj koszt,przeciwna strona tez bierze rzeczoznawce.
Wygrywam Ja.
Okazalo sie ze facet kupil,odrestaurowal przestukany pojazd z uniewaznionym dowodem rejestracyjnym.Doszli ze byly 2 dowody rejestracyjne.Byl kiedys wydany wtornik oryginalnego dowodu rejestracyjnego(wlasciciel zglosil zaginiecie) i oryginalny dowod rejestracyjny zostal uniewazniony.Nie wiem jakie konsekwencje poniosla strona przeciwna.
Ja kupilem to auto jakies 16 lat temu juz na wtorniku.

I tu w tym przypadku te nowe przepisy co maja wejsc od stycznia moga komus zaoszczedzic duzo wydatkow i stresu bo po kupnie odrazu Ci przeswietla auto i jakby bylo cos nie tak mozesz je zwrocic sprzedajacemu.Takze dostrzegam jakies plusy tej ustawy.
Powinni zniesc obowiazek przegladu auta do rejestracji i kazdy by rejestrowal te auta w ciagu tych 30 dni.
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: moskito »

Dowód oryginalny tylko kiedyś był zarejestrowany w gminie i nie ma historii pojazdu. Albo nie chce im się szukać w archiwum
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

widelec77 pisze: 05 gru 2019, 21:08Sprawa idzie na Policje.Chcac niechcac musialem wziasc rzeczoznawce na swoj koszt,przeciwna strona tez bierze rzeczoznawce.Wygrywam Ja.
Nie musieliście. W razie sporu sądowego takie opinie rzeczoznawców i tak nie są brane pod uwagę, sąd wyznacza własnych biegłych.
widelec77 pisze: 05 gru 2019, 21:08Powinni zniesc obowiazek przegladu auta do rejestracji i kazdy by rejestrowal te auta w ciagu tych 30 dni.
Powinno się znieść obowiązek rejestracji i OC dla pojazdów, przy czym równałoby się to z niemożnością poruszania się po drogach publicznych. Czyli tak, jak było jeszcze nie tak dawno temu.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

Ciekaw jestem co za bezmózg wymyślił że numer win nie może być identyczny w 2 różnych pojazdach? Jak w tych starych albo w prototypach jest dosłownie kolka cyfr (w moim Zetorze 25 są 4 cyfry), a 2x na internecie widziałem prototyp polskiego ciągnika komunalnego - jeden miał numer ramy '3' a drugi '5' czyli jedna cyfra. I jak takie numery mają się nie powtarzać? :roll:
Jak rejestrowałem Żuka ok 10 lat temu też miałem chwilowy problem, babka miała problem z wpisaniem numeru ramy w komputer, bo jej wyrzucało że za mało cyfr - twierdziła że powinno być kilkanaście (nie pamiętam dokładnie ile) a Żuk ma tylko 7 - jakiś kijowy program im zrobili ale w końcu zarejestrowali... :) Przy Bocianie z 4 cyframi już nie było tego problemu :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
-Grzegorz-
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2019, 16:43
Lokalizacja: Prusice/dolnośląskie

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: -Grzegorz- »

U mnie VIN jest zarówno na tabliczce znamionowej, jak i w papierach z 1962r w formie z ukośnikami. Rzeczoznawca wpisał z ukośnikami, diagnosta na przeglądzie wprowadził pojazd do systemu również z ukośnikami, w wydziale komunikacji od razu problem, bo ukośniki są, a obecnie numery mają być bez żadnych znaków i wycieczka powrotna, w celu usunięcia ukośników bo inaczej nie zarejestrują go. Takie nieścisłości to chyba standard w tym chorym kraju 🤣
"Kolekcja Zabytkowych Traktorów - Grzegorz Pałka"
Fendt Dieselross F20H6B - 1956r
Fendt Farmer 2 (Fw 139) - 1962r
Fendt Farmer 2 (Fw139) - 1965r
Ursus C-4011 - 1970r
Fb.com/kolekcjazabytkowychtraktorow
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: marek »

Z tym wykorzystywaniem starych dowodów do przyczepek sam to bym był ostrożny. Jak ja parę ładnych lat temu rejestrowałem samoróbkę to oprócz wszystkich wymiarów musiałem też na stację diagnostyczną dostarczyć fotografię każdego boku czyli 4 kolorowe zdjęcia na jednej kartce A4. .Jak mówi powiedzenie - jest dobrze jak jest dobrze. W przypadku jakiejś kolizji ubezpieczyciel może sprawdzić czy to na co przedstawiamy dowód jest tym co było na pierwszym przeglądzie i będzie duży problem.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

Marek tak naprawdę to kupując jakąkolwiek samoróbkę nie ma możliwości sprawdzić czy to jest rzeczywiście ta sama która była przy pierwszej rejestracji...
Jak bardzo stara przyczepa np a lat 70-tych albo 80-tych śmiem podejrzewać że nie zadawano sobie fatygi z robieniem zdjęć itp - choćby z tej przyczyny że nawet nie każdy miał aparat...

In na rzecz że niektórzy w sposób oczywisty przeginają pałę - kiedyś oglądałem samoróbkę z paką coś koło 120x250cm, kołach od Żuka, ogólnie dość fajna i mocna konstrukcja, a w papierach stało: Niewiadów N250 :o Stwierdziłem że jazda z takim czymś to proszenie się o kryminał i odpuściłem temat ;)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: marek »

SEBRIGHT całkowicie się z tobą zgadzam. Chodziło mi właśnie o papiery od przyczepek rejestrowanych już na nowych zasadach czyli pewnie gdzieś tak od końca lat 90-tych.
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: kumarzysta »

Przecież samoróbkę zawsze mogłeś wykorzystać ramę od starej, wymieniając oś i poprawiając pakę ..
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

Zgodnie z prawem, rama też jest elementem wymiennym. Jak w pojeździe lub przyczepie rama zgnije lub zostanie w inny sposób zniszczona, to nie oznacza od razu, że pojazd lub przyczepą już nie istnieje. Wystarczy wymienić ramę, udać się do wydziału komunikacji z dokumentami i najlepiej ze zdjęciami i tam złożyć wniosek o nabicie numerów na ramie. Podobnie wygląda to w ciągnikach, gdzie np. w wyniku wypadku pęknie korpus skrzyni biegów lub tylnego mostu. Wymienia się go na nowy a reszta procedur jak w przypadku ramy.
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: moskito »

Dalej walcze z tą rejestracją. Nie mogą wpisać do rejestru bo cytuje "umarlaków" system nie wpisze kiedyś tak po aktualizacji systemu nie. Osoba istniejąca na dowodzie nie żyje .
Sprawa została przekierowana do wWarszawy .
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

A umowa z kim byla spisana? Byla ciaglosc umow ? Ja rejestrowalem mnostwo takich aut i nigdy nie bylo problemu,a niektore umowy jeszcze mialem z lat 70tych gdzie widnieli swiatkowie itd.
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: moskito »

Umowa spisana z właścicielem widniejacym na dowodzie .tłumaczyli że od aktualizacji systemu jest problem. Warszawa wpisala w system i dostałem próbne tablice ale ciężko było.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

To jest glupota.Jest dowod sa umowy-czyt.akt wlasnosci,a i tak problemy robia.Mysla ze czlowiek to nic nie robi tylko ma czas zeby stac w kolejkach i sie z nimi uzerac.Warszawa wpisala, a oni nie mogli to wszystko przechodzi ludzkie pojecie :) Mogli tylko niewiedzieli jak!!! Najgorsze jest to ze bedzie jeszcze gorzej.Zamiast to wszystko upraszczac powoli to NIE w druga strone to wszystko idzie bo kasa potrzebna.

I tu Ci powinni zwrocic wszystkie koszta poniesione bo to byla ich wina!
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: moskito »

Dobrze że nie nie byłem u diagnosty i nie pojechałem do Wrocławia pracownik wydziału powiedział że mi się udało bo ma podobne sprawy co się ciągną ponad pół roku.stalem w kolejkach dwa popołudnia jednak jak zadzwonili że załatwione to od razu powiedzieli że bez kolejki mam wejść 🙃
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Kiedy sie to wszystko skonczy? Oni Ci laski nie zrobili ten pracownilk pociotek powinien stamtad wyleciec na zbity pysk....
Narazie to jest tak ze jak babka pracowala w WK to i corka i wnuczka bedzie tam pracowac :) kwalifikacje sie nie licza, male lokalne mafie.

Z tego co slyszalem handlarze aut,wlasciciele komisow chca zrobic jakis strajk najazd na Warszawe,ale czy do tego dojdzie niewiadomo....

Nowy przepis bedzie dotyczyl umów zawartych po 1 grudnia 2019 roku.

http://www.infoprzasnysz.com/od-styczni ... -terminie/
Awatar użytkownika
Galar T
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2019, 15:04

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Galar T »

To jak to wkońcu do tyłu nie będzie przepis respektowany. To przykładowo jak mam auto zarejestrowane na starego właściciela kupione 4 lata temu to mnie nie obowiązuje?
Sam 4x4 Es15.
ODPOWIEDZ