Biała karta zabytku ruchomego.

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Che13
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2021, 19:41

Biała karta zabytku ruchomego.

Post autor: Che13 »

Witam.
Czy ktoś z posiadaczy Ursusa C-330 rejestrował swoją trzydziestkę jako zabytek ruchomych techniki ?
Też bym chciał tam zrobić, może ktoś posiada zdjęcie albo kopię takiej białej karty ciągnika Ursus C-330, i chciał by mi pomóc bardzo proszę o odzew.
W internecie znalazłem kilka takich, ale na inne pojazdy, dokładnie z Ursusem było by prościej.
Z góry dziękuję za pomoc.
Paweł.
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

Re: Biała karta zabytku ruchomego.

Post autor: wisera »

Wyprodukowana chociaż przed 70 rokiem? Dla mnie rejestrowanie 30 czy 60 na zabytek to śmieszne, chyba że jest stara i odnowiona na 100% oryginał
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Biała karta zabytku ruchomego.

Post autor: pop »

Myślę,że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jaki obowiązek spoczywa na właścicielu pojazdu zabytkowego i kiedyś mogą to boleśnie odczuć.W niezwykłej łatwości rejestrowania na zabytek,można wyczuć drugie dno,które może się otworzyć za parę,paręnaście lat.Ciekawe kto znajdzie za kilkanaście lat oryginalny choćby błotnik na wymianę :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 20:07 przez pop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

Re: Biała karta zabytku ruchomego.

Post autor: chrapek3011 »

Nie ma czegoś takiego jak 100% oryginału...odbudowa może być ze wszystkimi szczegółami,detalami,kolorami i co tam tylko jeszcze...jedynie zachowany w 100% bez dotykania czegokolwiek to jest oryginał.

To tak z tym konserwatorem jak to kiedyś w pewnym ustroju wszystkie prywatne pojazdy podczas mobilizacji podlegały...
ODPOWIEDZ