Kosiarka Osa

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Szczepan-1990 »

Na wysięgniku hydraulicznym...ach :) :shy::D Mówię Ci Przyjacielu, zwykła 500 wystarczy, z osłoną oczywiście ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Nie no bez wysięgnika, nie stać mnie na taką. Ta co jest na aukcji to najtańsza jaką znalazłem. Nie ma żadnej regulacji ale trudno, ma służyć tylko do utrzymania porządku w ramach sadu podwórka i dróg dojazdowych.

Puki co zrobię OSĘ i już będzie dużo lżej bo rozciąganie po 100 m kabla nie jest miłe. Zaś porządna kosiarka spalinowa to blisko 2000 zł.

No jak kupię nowy to myślę że osłona jest w komplecie.


Powiedz mi jak sprawuje się osa przy koszeniu trawy rosnącej że tak powiem dziko (sad, droga itp.). Czy zeschła trawa która jest pod spodem bardzo zapycha ? Jak najlepiej ustawić ta kosiarkę.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: Kosiarka Osa

Post autor: adam12 »

Ja osę ustawiam troche pio skosie żeby "bagnety" szły lekko do góry to się nie zapycha a koszę na 2-3 biegu:D
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Szczepan-1990 »

Nie zapycha się aż tak strasznie. Gorzej jest z dużą trawą, potrzebna jest wtedy 2 osoba żeby odgarnywała tą zieleninkę na bok. Miałem na początku problemy z połączeniami nitowymi listwy tnącej i ułożyskowieniem ale już wszystko gra i naprawdę fajna sprawa. Obkaszam tym sady i łąki i bez problemów daje rade ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Pierwszy raz najgorszy potem już będzie dobrze ze 3-4 zabiegi na rok więcej chyba nie potrzeba. Traw trzeba będzie pograbić, jak ja tego nie lube i wyrzucić. Następne koszenia już bez sprzątania bo trawa nie zdąży aż tak urosnąć to co zostanie będzie za naturalny nawóz.

Wcześniej używałem konnej kosiarki więc pewne analogie będą.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Szczepan-1990 »

Więc. Ja u siebie kosiarkę Ose używam raz w miesiącu, mieszkam w podmokłym terenie, w okolicy jezior i stawów. Koszę dużą trawę Osą, później zieoną daję gospodarzowi do krowy ;) Następnie na wysokość mniej więcej 5cm całe ogrody dokańczam spalinową z napędem bez kosza i jest jak na stole. Taki zabieg co miesiąc dwa i naprawde trawa jest jak marzenie ;)



Mogę Ci wrzucić filmik z koszenia i zdjęcia Bolszewiku. Dokumentuję każdą akcje :) :D
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Ursus c-325 »

Przy wysokiej trawie na łąkach warto założyć na przodzie traktora wypłaszacz wykonany z rury i zwisających z niej łańcuszków. Można też dokładnie się przyglądać co się dzieje po prawej stronie ciągnika. Kilka razy miałem już nieprzyjemne przygody z młodymi sarnami ukrytymi w wysokiej trawie. Nie życzę nikomu takich widoków... :|

A co się tyczy funkcjonalności, to uważam, że Osa jest całkiem dobra. Na wysoką trawę też się dobrze nadaje, byleby wiatru nie było. Najgorzej na kretowinach się paskudzi robota.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Las z każdej strony, ale ja łąki kosił nie będę tylko sad, drogi itp. Trawy wysokiej nie ma więc żadnego zwierzaka nie uszkodzę najwyżej żabę, mysz lub jaszczurkę.

A pomysł z płoszeniem fajny i prosty wart propagowania.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Ursus c-325 »

Nigdy na żywo takiego wypłaszacza nie widziałem, ale w którejś z moich książek był rysunek takiego.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Dziś była próba uruchomienia Osy.

Problemy:
1. Koniecznie trzeba wyostrzyć i wyregulować aparat koszący.
2. Trzeba ją umieć ustawić, a nie mam bladego pojęcia jak się to powinno zrobić.
3. Dolny zaczep zawadza o osłonę walka. Chwilowo go zdemontowałem ale nie zamierzam bawić się z kluczami za każdym razem. Trzeba coś wymyślić prawdopodobnie kupię przedłużkę do WOM-u. Muszę jednak najpierw zmierzyć czy wałek będzie miał dostateczny luz bo bedie praktycznie całkiem złożony.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Ursus c-325 »

Reflektujesz na instrukcję do Osy?
http://instrukcja.pl/i/kosiarka_uniwers ... wymiennych
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Dzięki










**********


Osa działa, ale nie spełnia moich oczekiwań :(

Bagnety zostały usunięte i zastąpione dorobioną listwą z nożykami (dostałem ją wraz z kosiarką). Miało to poprawić jakość cięcia. Poprawiła ale niedostatecznie.

Obrazek

Nie da rady jednoczenie jechać do przodu patrzeć na kosę i omijać drzewa. Cofanie i wszelkie manewry niszczą trawnik. Ponadto kosiarka ma tendencje do zapychania się. Do tego dochodzi nierówny teren.

Drogi i otwarte przestrzenie można próbować kosić sadu niestety nie da rady.

Trudno będzie sobie stać i czekać ...
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Ursus c-325 »

Nawet oryginalna Osa lubi się zapychać ;)
Mi wydaje się, że oryginalny aparat tnący lepiej spełniałby swoje zadanie. Główki śrub będą niemiłosiernie rwać darninę. Podobny efekt osiągnął facet, którego pracę widziałem na wiosnę. Włókował łąki przy pomocy bron zębowych wywróconych zębami do góry. Bagnety są gładkie i ślizgają się po wierzchu.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Śruby nie wadzą bo płozy są tak ustawione ze podkosie idzie z 3-5 cm nad ziemią. Ani razu żadna nie zawadziła.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Ursus c-325 »

To nie powinna niszczyć. Co zawadza?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Bolszewik »

Nic nie zawadza, ale ta maszyna nie nadaje się do moich celów.
Teren pofałdowany, dużo drzew i krzewów.

Co do samej kosiarki to nożyki nie pracują idealnie po sobie. Listwy są zapewne krzywe podkosie pewnie podobnie. Dociski listwy mają za duży luz, ale jak go skasuje do zalecanego 1 mm to natychmiast się wytrą. Proste kawałki kosi względnie dobrze tylko że ja mam dużo drzew i zakamarków a tam całkowici się nie sprawdza. Maszyna wymagała by kompletnej renowacji wtedy byłoby zapewne lepiej.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Deleted_User »

adam12 napisał/a:
witam posiadam do sprzedania dwie takie kosiarki:) cena tej lepszej 400 zl a tej troche gorszej mysle ze ze 200 zl
masz jeszcze te kosiarki?
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: Kosiarka Osa

Post autor: adam12 »

a no mam jedną 9575727 albo adamsch@wp.pl bo nie wchodze tu czesto
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Deleted_User »

Dobre kosiarki ;) tylko najlepiej miec suchą trawe bo na mokrej nie bardzo
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Kosiarka Osa

Post autor: Deleted_User »

wujek ma kosiarke Osa , ponoć dobrze się nimi kosi ;):yes: , tylko że na kretowiskach



wujek ma kosiarke Osa , ponoć dobrze się nimi kosi ;):yes: , tylko że na kretowiskach
ODPOWIEDZ