trawiarka deering

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

trawiarka deering

Post autor: Gumis »

Witam kupiłem trawiarke deering h2 chciałbym aby ktoś z forumowiczów podpowiedział w jakim kraju były produkowane bo w necie strasznie mało o nich z góry dziękuje
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: trawiarka deering

Post autor: maciej sacha »

Jak mnie pamięć nie myli produkowane były w USA i do Polski trafiały w ramach UNRRA.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: trawiarka deering

Post autor: Gumis »

Bardzo dziękuje bo ludzie u nas jak widzą coś przedwojennego to od razu niemieckie :p
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: trawiarka deering

Post autor: Albercik »

A znacie może przedziały lat w jakich były produkowane albo jakieś dokładniejsze informacje?
W sierpniu przytargałem na podwórko też właśnie Deering H2 i podejrzewałem że to niemiec :P
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: trawiarka deering

Post autor: Gumis »

Witam przy kupnie mojej właściciel zapewniał że na pewno przedwojenna ale z deeringiem właśnie jest kłopot bo żadnej tabliczki nie ma
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: trawiarka deering

Post autor: maciej sacha »

Deering- a dokładniej Deering Harvester Company- to na 100% marka amerykańska, siedziba była gdzieś w stanie Missouri. Bodajże w latach 50-tych XX wieku połączyła się z McCormick Tractors International, która to marka aktualnie należy do CNH.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: trawiarka deering

Post autor: Gumis »

Super jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie gdy zaczyna się kolekcjonować stare maszyny warto coś o nich wiedzieć żeby głupot nie opowiadać *tup*
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: trawiarka deering

Post autor: grzegorz 1969 »

Pokażcie jakieś zdjęcia, żeby było wiadomo o czym mówicie.
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: trawiarka deering

Post autor: Gumis »

Ja bardzo chętnie podzielę się zdjęciami ale jutro bo te które miałem dziwnym trafem zniknęły z telefonu*blushing*



Witam oto moja trawiarka widać jeszcze resztki drewnianego odkładu do zboża czeka nas masa pracy ale jak dla mnie warto :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Motriszja
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2018, 11:13

RE: trawiarka deering

Post autor: Motriszja »

Woow sprzęt na prawdę retro :D Ale fajny
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: trawiarka deering

Post autor: Gumis »

Bardzo się cieszę że się podoba jak dla mnie też bardzo fajna , mam jeszcze jedną kosiarke niemieckiej firmy krupp również ciekawa .Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: trawiarka deering

Post autor: maciej sacha »

Fajne te maszynki. Ja się na dniach zabieram za renowację polskiej kosiarki konnej i próbuję kupić drugą ciekawszą- McCormick
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: trawiarka deering

Post autor: Gumis »

MC Cormick również ciekawa też chciałbym mieć taką w swojej kolekcji no i jeszcze Fahr na przykład ale z drugiej strony ciekawe kiedy żona pogoni mnie z tymi wszystkimi maszynami *pissed* zrobiło się tego prawie 70 szt a ja jak w amoku ciągle coś przywlekam nie moge się powstrzymać *stress*
ODPOWIEDZ