Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Wszelkiego rodzaju kosiarki ciągnikowe
Jacynt
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2021, 1:00

Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Jacynt »

Dzień dobry,
Jak w kosiarce osa 2 zdjac lozysko targanca?
Jest bardzo malo miejsca. Dodatkowo mozna latwo uszkodzic obudowę targanca.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz3011
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:33
Lokalizacja: Topczewo, Podlaskie

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Tomasz3011 »

Ja rozbieralem całą kosiarkę, więc było mi znacznie łatwiej. Chociaż wcale nie było prosto i szybko 😂 ale wymontowałem ten element i wycisnąłem go na prasie 🙂. Wydaje mi się, że innej opcji i tak nie ma. Chyba, że dorobisz sobie jakiś specjalny ściągacz, ale czy będzie szybciej?
Jacynt
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2021, 1:00

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Jacynt »

Dzieki za odpowiedz. Wyglada na to, ze rekomstrukcja sie znacznie wydluzy. Mialem nadzieje, ze można zdjac lozysko bez rozbierania oslony. Malego sciagacza , ktory by tam wszedl nie znalazlem. Cóż trudna rada.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Ursus c-325 »

Zdejmowałem cały targaniec, inaczej tego nie ogarniesz.
Jacynt
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2021, 1:00

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Jacynt »

Targaniec, czyli to
Obrazek?
Z przodu jest sroba, ktora oslania lozysko. Odkrecilem ją. Pozniej idzie lozysko na trzpieniu, i tylna część targanca? Sciagacz trzeba zaprzeć na lozysku, uważając, by nie uszkodzic obudowy targanca? Czy trzeba zdjąć całą osłonę osy, czyli obudowe? Czy moze stosuje się krótki ściągacz, ktory wcisnie się miedzy obudowe a trzpien łożyska?
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Ursus c-325 »

Odkręcasz pokrywkę, zdejmujesz pierścień segera i próbujesz zdejmować. Ja to robiłem na przewagę, bo żadnym ściągaczem tam nie dojdziesz. Oczywiście wcześniej rozłącz targaniec i główkę listwy tnącej.
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Grigs »

Jacynt pisze: 28 mar 2023, 22:46 Czy moze stosuje się krótki ściągacz, ktory wcisnie się miedzy obudowe a trzpien łożyska?
Tak stosuje się krótkie ściągacze np. od końcówek kierowniczych mogą przypasować albo dorobiąc samemu, ewentualnie rozebrać i wspomóc się ściągaczem
Jacynt
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2021, 1:00

Re: Osa 2 jak zdjąć łożysko targanca

Post autor: Jacynt »

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Będę próbował jak nie tak, to tak. Podziele się relacją jak sie uda
ODPOWIEDZ