RE: Kopaczka "Pionier"

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12219
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Ursus »

Zapytaj - może jest nie potrzebna i na sprzedaż :p
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Deleted_User »

A u mnie Dzisiaj taką kopałem ziemniaki :bigeek:

Obrazek

rok:1959, ale nie na sprzedaż
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Jacek ze Skansena »

Krystian masz w naszym regionie nietypową kopaczkę. Może byś chciał zmienić na Pioniera innego???
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Deleted_User »

Nie B)
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: piotr31 »

Ja ma trzy sztuki i każda ma inną wagę
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Ursus c-325 »

Tu raczej chodzi o rocznik - 1959. Niecałe 20 lat produkcji tych kopaczek.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Jacek ze Skansena »

Józef ty piszesz o Pionierach nowszych a ja o starszych takich co miały jeszcze odlewy na korpusie. Piotrek jakie masz wagi bo z tego co pamiętam to jedna miała 220kg a drugo coś około 240. ale trzecia???
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: piotr31 »

280 tej nie mam na złomie była . Taka waga była na tablice.Odpuścilem za kilo 3 zeta powariowali
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: przemekprzemek2 »

też mam taką kopaczkę, na wysokich kołach, parę dni temu kopałem nią ziemniaki.:yes:
Ponury zniwiarz
Posty: 48
Rejestracja: 18 sty 2008, 19:57

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Ponury zniwiarz »

Ma ktoś fotki tej kopaczki, u babci stoi jakaś stara ale nie wiem czy to ta.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Roman1313 »

Udało mi się zakupić kopaczke PIONIER KGZ-1A z 1964r zawieszaną na ciągniku z napędem z przekażnika. Czy ktoś posiada lub wie gdzie znaleść instrukcje obsługi do tego typu, bo brakuje kołka kopiujacego, bocznego fartucha i czegoś z przodu chyba podpory bo jest uchwyt na to.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Ursus c-325 »

Posiadam zeskanowaną do KGZ-1. Posłałem Ci link na PW.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Roman1313 »

Dziękuje za szybką odpowiedź.*tup*

Jak zrobie zdjęcia to zapodam bo fajna sprawa z taką kopaczką.
Ma złamany jeden pręt na wiatraku, a ma pręty grubsze od tych kopaczek na kołach, nie wiem czy da się coś przyspawać bo to stal jest sprężynująca, Pozostałe są troche powykrzywiane bo chyba na kamienistym polu pracowała. Czy jest możliwe prostowanie tych pętów czy lepiej dać spókuj bo mogą się złamać? Może ktoś ma części zamienne do tego typu?
Rafix2
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2012, 14:41

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Rafix2 »

Witam!

Mamy malutkie gospodarstwo i nie sadzimy wiele ziemniaków, ale postanowiliśmy ułatwić sobie ich zbiór, więc zdecydowaliśmy się kupić konną kopaczkę gwiazdową i przystosować ją do naszego Władimirca. Przypadkowo pół roku temu trafiliśmy na kopaczkę gwiazdową ciągnikową napędzaną WOM. Początkowo wahałem się z jej kupnem, gdyż pierwszy raz widziałem taką maszynę i nie byłem pewny czy będzie dobrze działać i czy przy ewentualnych usterkach będą do niej części (myślałem, że to maszyna zza zachodniej granicy). Sprzedający załagodził moje rozterki dotyczące części zamiennych do tej kopaczki zapewniając mnie, że nie ma się w niej co psuć. Jak się później okazało na szczęście mnie przekonał, gdyż już jesteśmy po wykopkach i trzeba powiedzieć, że ta maszyna dobrze wykonuje swoją robotę pomimo tego, że nie udało mi się usunąć wszystkich jej usterek. Z pewnością duży plus za "ergonomię" pracy w porównaniu z ciąganą za ciągnikiem kopaczką konną. Zakupiłem ją za 350 zł. Jest to kopaczka KGZ (nie wiem dokładnie jaki model). Jeśli ktoś ma taką i chciałby się podzielić ze mną informacjami na jej temat to będzie mi bardzo miło.

Oto jej zdjęcia:
http://imageshack.us/g/96/kgzw.jpg/

Mam kilka pytań odnośnie tej kopaczki.
1. Czy może ma ktoś do niej instrukcję obsługi, bo by mi się przydała?
2. Z czego można by dorobić do niej palce do gwiazdy, gdyż przy mojej są odrobinę za krótkie.
3. Czy dorabiał ktoś tuleje na której kręci się gwiazda?

Dzięki za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Ursus c-325 »

Instrukcję posiadam, jak widać kilka postów wyżej
Awatar użytkownika
Kacper_25K
Posty: 116
Rejestracja: 04 maja 2012, 23:56

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Kacper_25K »

Moze ktoś wysłać zdjęcie tej KGZ-1? Bo mam chyba takową tylko nie jestem dokladnie pewien, napęd z przekaźnika, dziadek kiedyś uzywal jej do kopania buraków;)
Rafix2
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2012, 14:41

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Rafix2 »

Czy mógłbyś mi Ursus c-325 podesłać na mejla tą instrukcję. Będę prze szczęśliwy. Mój mejl: rafalostMAŁPAwp.pl.
Do Kacper 25k: W moim poście masz link do zdjęć chyba takiej, więc możesz porównać.
Awatar użytkownika
Kacper_25K
Posty: 116
Rejestracja: 04 maja 2012, 23:56

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Kacper_25K »

Aha rzeczywiście, więc mam identyczna tylko przerobiłem ten duzy wałek oryginalny na przekaźnik
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Roman1313 »

Zamiast przedłużać pręty może podnieś radlice troche wyżej wstawiając jakieś dystanse np nakrętki.
Tulejka jest chyba z tworzywa, z dorobieniem takiej u tokarza nie powinno być problemu.
Rafix2
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2012, 14:41

RE: Kopaczka "Pionier"

Post autor: Rafix2 »

A masz do niej oryginalną osłonę, która zabezpiecza przed zbyt dalekim rozrzutem ziemniaków? Na twojej jest jakaś tabliczka z nazwą, ciężarem ... ?
ODPOWIEDZ