ursus ale jaki?? c-360??

Wszystko o naszych Ursusach
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: svecla »

z pierwszego to wygląda to jak c360, ale ciekawy jest brak osobnych głowic na silniku. Robiliście już coś w nim? Jak z częściami do niego (silnika)?
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

ursus ten rozni sie wieloma rzeczami od zwyklej c-360
tloki sa wieksze pierscienie z tego co pamietam dopasowane sa od stara chyba 28, ma mozliwosc zmiany obrotow przekaznika mocy, podnosnik niezalezny od womu, tłumik po prawej stronie
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: klusek-rolnik »

A może C-350?
Obrazek
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

@klusek to zdjęcie jest odwrócone. na zdjęciu ma komin i pompę po drugiej stronie i jeszcze napis odwrócony.

mi tu przychodzi tylko jedna rzecz na myśl.
Obrazek
TAK! ursus c-356!
głowica tego silnika przypomina w budowie to z serii "U", jednak pokrywa ma korek po przeciwnej stronie niż ta z serii U.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 83787.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/377 ... a23d5.html
Wiesz może jakiej średnicy tłoki w nim są i jaka jest jego data produkcji.
Nie ma w nim czasem tabliczki znamionowej? Może typ silnika da się odczytać. Pomocne będą wszelkie dane jakie posiadasz.
Być może kolego posiadasz (jeszcze) brakujące ogniwo ewolucji polskiej myśli technicznej:D
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

jest i tabliczka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bc16b.html
a srednicy tlokow nie pamietam ale moge sprawdzic bo u ojca w garazu resztki 2go silnika leza napewno jest pekniety blok ;)
moze to i c-356 ale od czasu jak ja go pamietam kabina i maska byly inne takie jak od pierwszych 360 te okragle i maska sie na druga strone otwierala
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

Maska otwierała się z drugiej strony. Hmm... w c-356 też jest otwierana z innej strony niż klasycznie w 60-kach. silnik S-43 z 1970 roku. do U-710 szły S-44 czyli blisko*sarcasm*.
Głownie chodziło mi o tabliczkę znajdującą się w okolicy wskaźników, ale i ta jest pomocna.
Drugi silnik? tego samego typu? A i czy twój ojciec jest pierwszym włąścicielem tego ciągnika?
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: Pronar 82A »

Kolego ~claas ten silnik co pokazałeś to chyba ma 3 cylindry ,czy się mylę?
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

obudowa wskaznikow zmieniona jest na "dzisiejszy" standard i czy byla tam tabliczka nie wiem
ciagnik zakupiony zostal dawno temu ze szkoly rolniczej w rusocinie pod pruszczem gdanskim i z tego co mowil tata jest to skladak z 2och zrobili jednego wiec i moze kabina i maska zalozona zostala od standardowej 60tki
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: Ursus »

Hmm... jak mi się wydaje to jeden z naszych forumowiczy do tej szkoły w Rusocinie uczęszcza! Może coś będzie wiedział? Mateusz, odezwij się!
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: pawelll48 »

Silnik podobny o tych z serii U-x10 !!!
I to jest chyba z U-610. podaj numery produkcji tych silników.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

Nie może to być ani u-610 , bo był 3 cylindrowy S-35, ani także u-710 , ponieważ ten typ silnika to S-43, a nie stosowany w 710 S-44. To dwa zupełnie inne silniki, ale mają niektóre cechy wspólne.
gery_luzak napisał/a:
jest i tabliczka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bc16b.html
[...]
Ten silnik ma numer 0021
Pronar 82A napisał/a:
Kolego ~claas ten silnik co pokazałeś to chyba ma 3 cylindry ,czy się mylę?
Ten trzy cylindrowy silnik, który dałem do porównania to silnik z U-510, którego oglądał nie dawno ~pawelll48. Chodziło mi głównie o podobieństwo.

~gery_luzak zobaczyłem, że w albumie masz zdjęcie którego nie wstawiłeś, więc pozwolę sobie je wrzucić. pokrywa skrzyni biegów.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/773 ... ae2a2.html
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: maly-agro »

No to panowie kolejna zagadka do rozwiązania :D
Skrzynia też ciekawa, nigdy takiej nie widziałem. Dałbyś radę porobić więcej zdjęć całego ciągnika ?
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: Muran001 »

Ciekawy ciągnik.
Co do tabliczki: oprócz typu i roku produkcji, są jeszcze inne informacje:
0021 - to musi być numer fabryczny
60/2200 obr/min - moc silnika KM/maksymalna liczba obrotów/min silnika
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

no ciekawy ciagniczek heh a jakie zdjecia was jeszcze interesuja?? jak bede u ojca to moge zrobic wiecej fot dokladniejszych bo te brat mi podeslal
co do skrzyni to tryby pasuja od normalnej 60 bo robilismy ja jakies 2 moze 3 lata temu problem jest wlasnie przy wodzikach od przekaznika mocy i zmianie predkosci obrotow
obroty ma ustawione na 1000 ale sam podnosnik moze dzialc bez wlaczania womu
ciagnik zmieniany mial tez filtr oleju teraz ma standard a mial taki co mozna bylo go myc chyba bak sie zwal
obudowa wskaznikow miala inny ksztalt bardziej prostokatny stacyjka i starter - chyba mocowane bylo na prostakatnym kawalku blaszki ktora mozna bylo wykrecic z tej obudowy
pod sprezarka jest jeszcze wytloczenie z napisem ZL20
jak sie dowiem czegos nowego dam zanc

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce2 ... 09f70.html
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

Najlepiej jakbyś dowiedział się więcej na temat historii tego ciągnika. Mówiłeś także o drugim silniku. Jestem ciekawy czy to ten sam typ. Także mnie ciekawi gdzie znajdują się mechanizmy regulacji obrotów WOMu, czy w skrzyni, czy w moście? Filtr bąk to taki szedł przy 40-tkach. Jeżeli będziesz miał chęć to możesz jakoś narysować to mocowanie wskaźników (wyżej obudowa).
~muran001 wyciągnął, że ten silnik ma 60 KM a na typową 60-tkę to sporo, więc wychodzi na to, że masz tekiego ursusa c-360* de lux*sarcasm*

*seryjna to to nie jest chociaż sercem bliżej mi w tym przypadku do c-355.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: Ursus c-325 »

Jak bąk to tylko C355.
Jeśli mogę swoje wtrącić to myślę, że ładu się teraz nie dojdzie. Możliwe, że szkoła miała tylko prototypowe podzespoły u siebie. Resztę uzupełnili tym co było pod ręką i sprzedali.
Wystarczyłoby wiedzieć w czym ten silnik siedział i już by było dużo. Ale wątpię czy ktoś znajdzie materiały. Bo z domysłów nigdy pewności nie będzie.
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: z_daro »

Hmm wydaje mi się że to ten sam ciągnik:
Obrazek

PS. fotka chyba nie odwrócona bo skrzynka na narzedzia jest normalnie, dźwignia zmiany biegów też świadczy że fotka nie jest odbiciem, za to tłumik z drugiej strony, była też fotka z innego forum takiego dziwnego ursusa ale nie moge znaleśc.
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: maly-agro »

@z_daro foto chyba odwrócone, lub sama część gdzie jest silnik, bo na tym zdjęciu co dodałeś rozrusznik jest po lewej stronie, a na tytułowym ciągniku po prawej pod tłumikiem
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: Muran001 »

Ile biegów ma "niestandardowa" skrzynia biegów "niestandardowej" Sześćdziesiątki?
10 + 2 tak jak w zwykłej C-360 czy zupełnie inne biegi?

~gery_luzak, czy mógłbyś dać zdjęcia tego ciągnika z tyłu?
ODPOWIEDZ