ursus ale jaki?? c-360??

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: pawelll48 »

Sądzę, że ta fotka nie jest odwrócona - zwróćcie uwagę na napis -U-R-S-U-S-
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

witam

widze ze jest troszke zainteresowanie ciagniczkiem
skrzynia to samo co zwykla 60 bo tryby wszystkie pasuja
wodziki od wlaczania podnosnika przekaznika i zmiany obrotow sa w skrzyni o ile dobrze pamietam
ciagnik taki wyszedl szkola prawdopodobnie miala 2 lub wiecej egzemplarzy drugi blok ktory lezy w garazu jak ojciec mowil jest pekniety
po tylu latach jednak w gospodarstwie zmieniono kilka czesci na takie dostepne od c360 np ta obudowe zegarow, filtry, zaczep gorny (byl wiekszy masywniejszy mocowany na 2 sworzniach wiec ciezki w demontazu i ojciec zmienil
dane o tlokach dzis chyba bede mial najprawdopodobniej sa one srednicy 104 i skoku 125

nowe foto w pierwszym poscie
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: maly-agro »

@pawelll48 coś nie tak jest z tym zdjęciem wg mnie. Nawet jeśli jest dobrze to i tak nie ten silnik, bo ma rozrusznik po lewej stronie...

@gery_luzak taki zegar był:
Obrazek
Tu z bliska, nowy, ale podobny do starego:
http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11 ... 316119.jpg
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: damber »

"URSUS" chyba mnie nigdy nie znudzi - co chwile mnie czymś zaskakuje. Śledzę temat od początku. Masz ciekawy sprzęt w domu, a czy te "nietypowe" części jak ten zaczep masz jeszcze do niego?
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

z_daro napisał/a:
Hmm wydaje mi się że to ten sam ciągnik:
Obrazek

PS. fotka chyba nie odwrócona bo skrzynka na narzedzia jest normalnie, dźwignia zmiany biegów też świadczy że fotka nie jest odbiciem, za to tłumik z drugiej strony, była też fotka z innego forum takiego dziwnego ursusa ale nie moge znaleśc.
Ten ciągnik zaburza wszelkie pojęcie jakie posiadamy o ursusie. Niby znany c-360, ale nic nie pasuje. hę?
mamy tutaj jeszcze fotkę tego samego typu c-350
Obrazek
Zastanawia tutaj wzór maski. Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczna od 60-tki jednak ta na zdjęciach różni się tym, że boki tej maski są zrobione jakby z dwóch osobnych części ( część długa i część ze światłami.). mógł być to pierwowzór dzisiejszej maski,a c-360 na powyższym zdjęciu to zapewne dopiero prototyp pewnie jeszcze z czasów produkcji c-350. Jedyną rzeczą nad którą można się zastanawiać odnośnie tych zdjęć to jaki silnik tutaj został zastosowany.
gery_luzak napisał/a:
witam

widze ze jest troszke zainteresowanie ciagniczkiem
[...]
nowe foto w pierwszym poscie
Wszystko co nietypowe jest interesujące:p
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: chrapek3011 »

350 to nic innego jak Ursus C-4011 tylko w kwadratowej masce,to jedyna różnica.A pierwsze zdjęcie jest z silnikiem Perkins czterocylindrowym,reszta znów tak samo jak w 4011 oprócz kwadratowej maski .
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

zaczep chyba lezy jeszcze na garazu

z tego co sie dowiedzialem juz w czasach jak moj ojciec chodzil do szkoly wlasnie do rusocina uzywali ten ciagnik i od zawsze mial taka maske i kabine ta mala okragla

odnosnie sprzegla tarcze pasuja od zwyklej 60 ale juz sama obudowa jest inna

jak bede u rodzicow porobie wiecej szczegolowych fotek
bo i chyba stare siedzenie na stryszku lezy a tej obudowy zegarow raczej juz nie ma bo byla strasznie popekana ale byla ona inna niz ta ze zdjecia co wstawil ~maly-agro
jak bede mial chwilke i po konsultacjach z ojcem i bratem postaram sie malo wiele ja naszkicowac
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

Jeszcze jedno pytanko, czy ma dowód rejestracyjny i czy w dowodzie jest ujęty jako c-360?
W sumie wyszły dwa pytania.:D
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

dowod jest ale co jest w dowodzie nie pamietam wieczorem zapytam to napisze dane z niego
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: damber »

~Gery_luzak pisał, że maska się otwierała z innej strony, a te ciągniki z tych fotek u góry, też chyba miały maske z drugiej strony otwieraną, bo na zdjęciach nie widać klamek maski.



PS. sam przód tej maski ze zdjęcia też jest nieco inny - ma bardziej wysuniętą część górną.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

maska otwiera sie standardowo ale jest wygoda bo nie przeszkadza tłumik heh
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: chrapek3011 »

W maskach kwadratowych pierwszych serii,czyli C-350 zamiast takich standardowych zamków z tymi klameczkami były magnesy(2szt.),takie jak w meblach.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: damber »

Tak, ale teraz masz już maske z C-360, bo pisałeś, że była inna i otwierała się na drugą strone - czy dobrze zrozumiałem?



Na magnesy... *eek* - ciekawe, czy ktoś ma jeszcze taką maske...
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: chrapek3011 »

Na magnesy.Będąc niedawno u kolegi forumowego Krisa w lubelskiem,miałem okazję oglądać takie C-350 w oryginale.100% oryginał,tyle,że nie na chodzie.Podejrzewam ,że jeśli by pracował nie uchowałby się w oryginale.Oprócz tego posiadam katalog części do Ursusa C-350.
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

maska jest ciagle ta sama chodzi mi tylko o to ze jest wygodniej bo otwiera sie na tłumik i nie przeszkadza np przy nalewaniu paliwa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 45264.html

inna byla obudowa wskaznikow a teraz jest standardowa

w dowodzie ciagniczek ma c-360 a rok 72 wpisany
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: claas »

72, czyli ciągnik pochodzi z czasów, kiedy to Zakład Doświadczalny ZM Ursus kombinował nad najróżniejszymi konstrukcjami.
Teoretycznie to nie powinien być c-360, ponieważ zaczęto je produkować dopiero w 1976. Można jednak założyć, że posiadasz "prototyp c-360", ale wtedy dlaczego tak ciekawe rozwiązania jak choćby ten podnośnik niezależny nie został wprowadzony do pierwotnej wersji tylko wprowadzono znowu c-4011 na "ulepszonych" bebechach.
Dowód rejestracyjny raczej wystawia się na podstawie tabliczki znamionowej to myślałem, że tu będzie podany rzeczywisty model ciągnika.
Nieźle nagmatwane.:p

Zauważyłem, że głowica w tym silniku nie jest tą samą co w serii U. Tu śruby mocujące wydech masz na skos, w serii U są w pionie. Wydaje mi się, czy dospawany tłumik jest pod innym kątem do wyjścia kolektora i czy kolektor wydechowy nie został skrócony?
Awatar użytkownika
gery_luzak
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2012, 21:01

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: gery_luzak »

co do kolektora to nie pamietam a nie mam mozliwosci osobiscie sprawdzic ale jak zobacze to napewno bede wiedzial co i jak bylo tam robione
ale chyba skrocony nie byl

a moze wiecie czy ktos bylby zainteresowany zakupem tego ursusa moze jakies muzeum albo pasjonat ??
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: pawelll48 »

muzeum raczej nie :/ stan chyba nie odpowiada, ale może znajdzie się jakiś pasjonat.
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: maly-agro »

Muzeum może nie, pasjonat - wątpię. Jakbyś chciał go sprzedać to cena wg mnie powinna wynosić jak za normalną C-360, nie więcej, chyba, że znajdzie ci się dobry kupiec...
Awatar użytkownika
ursust25a2
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2013, 21:49

RE: ursus ale jaki?? c-360??

Post autor: ursust25a2 »

Mi się zdaje że to jest C-356 albo prototyp C-360 ze wzmacniaczem momentu obrotowego
ODPOWIEDZ