siedzenie zetor 25

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
ar2di2speed
Posty: 34
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:30

siedzenie zetor 25

Post autor: ar2di2speed »

na olx ktoś wystawia siedzenie do zetora 25.Zrobione współcześnie,podobno na wzór oryginału.Może ktoś podpowie czy tak jest i czy 550 zł to rozsądna cena?

https://www.olx.pl/oferta/siedzenie-ze ... 241055c618
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: drandrzej »

:D

mogę sprzedać oryginał za 200 + transport
ar2di2speed
Posty: 34
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:30

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: ar2di2speed »

drandrzej napisał/a:
:D

mogę sprzedać oryginał za 200 + transport
a można jakieś foto tego siedzenia?
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: SEBRIGHT »

Ja bym brał oryginał gdybym potrzebował :p
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12219
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: Ursus »

drandrzej napisał/a:
:D

mogę sprzedać oryginał za 200 + transport
Jak masz za taką cenę - to zabieraj na walne :) Biorę :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ar2di2speed
Posty: 34
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:30

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: ar2di2speed »

SEBRIGHT napisał/a:
Ja bym brał oryginał gdybym potrzebował :p
no tak cena dobra tylko wolałbym zobaczyć przed kupnem,żeby było w miarę zetoropodobne bez spawów i patentów po niezliczonych naprawach
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: drandrzej »

foto mozna , tylko musze być w domu przed zmrokiem , a to się ostatnio rzadko zdarza .
R2D2 - chyba tu jesteś od niedawna , więc nie wiesz że nie mam zwyczaju sprzedawać patentów i smarkanych spawów . jeśli jest jakies siedzenie z moich zapasów to było kupowane dla siebie i zmieniłem koncepcję (akurat mam 3 zetorki '47 , '48 ' '50 gdzie siedzenia są innego typu zupełnie - a były kanapy ). jak coś jest watpliwe ale możliwe do użycia to daję za free - niech słuzy .
jest szansa że we wtorek się uda
anrek
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2010, 9:21

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: anrek »

a wie ktoś jak to jest z tymi siedzeniami, czy te na sprężynach były wszystkie jednakowe tzn. miały takie same wysokości oparć i czy siedziska były jednakowo wyprofilowane chodzi mi o to czy przód siedziska był na tej samej wysokości co tył ?
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: drandrzej »

były przerabiane przez ludzi bo ciężko wsiadać , stąd zdarzało się obniżac oparcie . ja lubie ostatni typ siedzenia - miska przez którą da się wskoczyć z tyłu - tak jak na klasyczne z obcietym (skróconym)oparciem .
anrek
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2010, 9:21

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: anrek »

nie chodzi mi o prywatne indywidualne przeróbki jakie sobie dokonywali użytkownicy, tylko o to czy fabryka te klasyczne sprężynowe siedzenia robiła w jednych rozmiarach pochylenia siedziska i wysokości od skrzynki akumulatorowej, czy też kilka różnych producentów i każdy produkował inne wyprofilowanie tychże siedzeń, czy ktoś się z tym spotkał ?
Zytrix
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:47

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: Zytrix »

te ze skróconym oparciem(typu miski siedziska) i sprężynową amortyzacją były na początku później wyparte, bo nie wugodne przez te sprężynowe w nich była tylko zmiana dolnych uchwytów mocowań do skrzynki akumulatora do łatwiejszego dostępu i nic więcej, był również czwarty typ jako opcja do nas bardzo rzadka, bardziej w rodzimych na ów czas Czechosłowacji jako standard z siedziskiem typu miska z regulacją odstępu od kierownicy ze sprężynową amortyzacja siedziska.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: drandrzej »

fabrycznie wg mojej wiedzy kanapa ze sprężynami była jedna .skracanie siedzeń czy dospawanie uchwytu na szperacz do siedzenia było modyfikacja uzytkownika . u nas miskowe było na końcu , najpierw płaskownik przykręcony śrubami do podlogi +misa , potem kanapa , na kńcu misa "na bocznych spręzynach " w mocowaniu do skrzynki . skrzynka akumulatora na której opiera się siedzenie od czasu wprowadzenia kanapy
Zytrix
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:47

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: Zytrix »

tez mnie sie tak wydawało z tymi kanapowymi jak je tam zwał... lecz ich są jak pisał 2 typy do końca produkcji, zmianą w nich było regulacja odstępu od kierownicy w mocowaniach do skrzynki aku jak w tych ostatnich:
https://www.retrotraktor.pl/forum/viewt ... owstart=60
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: drandrzej »

to pomarańczowe to jest właśnie miska - na zawieszeniu hustanym - ostatni model , kazde siedzenie osadzane na skrzynce akumulatorowej miało takie same regulacje przód-tył . czy kanapa z oparciem na spręzynach czy miska - mocowanie do skrzynki aku się nie zmieniało .
Zytrix
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:47

RE: siedzenie zetor 25

Post autor: Zytrix »

I typ kanapowy był na śruby motylkowe przykręcany w skrzynki aku w pierwszej jej wersji, II typ kanapowy, który wyparł poprzedni był już stosowany do końca wraz z drugą wersją skrzynki aku, przykręcany na nakrętki motylkowe a ogólnie IV huśtany jak tam se każdy nazywa.. typ był jako opcja na export.
ODPOWIEDZ