Ventzgi graudenz

Widziałeś jakąś starą nieużywaną maszynę lub traktor? Może jest na sprzedaż?? Pisz - może uda się ją uratować
SzymonWejherowo
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2018, 23:52

Ventzgi graudenz

Post autor: SzymonWejherowo »

Czesc wszystkim,
Zupelnym przypadkiem wszedlem w posiadanie kultywatora firmy ventzki graudenz. Z tego, co wyczytalem firma istniala pod ta nazwa do 1922r. Wiec szybko liczac wychodzi, ze jest to zabytek. W pelni sprawny, wydaje mi sie kompletny( chociaz sie nie znam). Jestem ciekaw, co z tym zrobic? Ile to moze byc warte?czy jest jakies muzeum zajmujace sie takimi rzeczami? Moge podeslac zdjecia na maila. Zeby bylo smiesznie wrzucilem go do kawalerki🤣. Wydaje mi sie, ze moze miec jakas wartosc historyczna

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gumis
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 8:31

RE: Ventzgi graudenz

Post autor: Gumis »

Również posiadam bardzo podobny kultywator też Ventzki Graudenz z tym że swój znalazłem na złomie więc nie kosztował dużo. Jak dla mnie mają sporą wartość bo nie dość że to już staruszki to coraz mniej można ich spotkać:D Ale z wyceną to ciężko coś rzucić bo jak ktoś ceni jak za zboże to sprzedaje i sprzedaje*helpless*A tutaj zdjęcia mojego kultywatora w czasie gdy go naprawiałem Pozdrawiam
Obrazek
SzymonWejherowo
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2018, 23:52

RE: Ventzgi graudenz

Post autor: SzymonWejherowo »

Piekny ! chociaz nieco inny. Pisalem z firma Unia, spadkobierca Ventzki i nawet oni nie sa w stanie pomoc. Ponoc szperaja w archiwum ale bez efektow. Zastanawiam sie jakim cudem przetrwaly II wojne. Wszystko, co zeliwne bylo przeciez pchane w przemysl zbrojeniowy. Przetapiane na karabiny...
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Ventzgi graudenz

Post autor: maciej sacha »

Też kiedyś próbowałem w Unii dowiedzieć się coś odnośnie ich historycznych maszyn i bez skutku. Powiem ci tyle, że chyba to był projekt genialny w swojej prostocie, gdyż był produkowany bardzo długo- od mojego Unia Grudziądz URZGV-5 z 1957 różni się szczegółami.
ODPOWIEDZ